Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna od poniedziałku do piątku po Mszy o godz. 18.00.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

listopad 2024
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

1. W dzisiejszej Ewangelii Pan Jezus przypomina nam o naszym powołaniu jako chrześcijan do hojności – do otwarcia naszych rąk i serc dla bliźnich i pozostawienia reszty Panu Bogu. Bóg przyjmuje nasze chleby i ryby, nasz czas i talenty wykorzystane do bezinteresownej służby innym i czyni je owocnymi, pomnażając nasz trud i ofiarę. „Wy dajcie im jeść!” (Mt 14,16). On sam jest ciałem danym za nas, chlebem, który otrzymujemy i rozdajemy innym. Czy potrzeba nam czegoś więcej niż Bożej miłości, aby zabezpieczyć nas w trudnych momentach życia? Jak wspólnota chrześcijańska i twoja w niej obecność odzwierciedla troskliwą miłość Boga?

2. W dzisiejszą niedzielę przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią Świętego Franciszka z Asyżu. Można go uzyskać pod zwykłymi warunkami nawiedzając każdy kościół parafialny.

3. Rozpoczęliśmy sierpień – miesiąc trzeźwości. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Na comiesięczną pierwszoczwartkową adorację Najświętszego Sakramentu w związku z odpustem wyjątkowo zapraszamy w sobotę. W piątek okazja do spowiedzi od godz. 17.00 i o godz. 18.00 Msza św. Odwiedziny chorych w domach: w piątek 7 sierpnia (Lipiny, Wieniec po stronie kościoła, Wieniec-Zalesie, Machnacz, Słone) i w sobotę 8 sierpnia (Wieniec po stronie szkoły, Kąty, Nowy Młyn, Gustorzyn, Jaranówek, Wolica, Bachórka) od godz. 10.00, ale tylko na wyraźną prośbę chorych i przy zgodzie rodziny, z którą mieszkają, z zachowaniem norm sanitarnych. Zgłoszenia chorych w zakrystii, telefonicznie lub mailowo.

5. W przyszłą niedzielę uroczystości odpustowe z okazji święta Przemienienia Pańskiego. Pamiętajmy, że tym co stanowi o wyjątkowości i sensie tej szczególnej uroczystości to możliwość uzyskania w tym dniu w naszym kościele parafialnym odpustu zupełnego czyli darowania przed Bogiem kary doczesnej za grzechy, zgładzone już co do winy. Spowiedź dzieci przystępujących w niedzielę odpustową do Pierwszej Komunii Świętej i ich bliskich w sobotę o godz. 16.00. Uroczystości odpustowe rozpoczniemy Mszą św. w sobotę o godz. 18.00, celebrowaną przez tegorocznego sumistę i kaznodzieję odpustowego ks. dr. Marcina Czajkowskiego – dyrektora Zespołu Szkół Katolickich im. Jana Pawła II w Łodzi i wykładowcę etyki w łódzkim Wyższym Seminarium Duchownym. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja prowadzona przez asystę, która zakończy się Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00. W trakcie adoracji Najświętszego Sakramentu będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania – będzie spowiadał także nasz gość. Msze św. w niedzielę o godz. 09.00, 10.00 – Pierwsza Komunia i o godz. 12.00 suma odpustowa wraz z procesją. Do udziału w sumie gorąco zapraszam ministrantów, asystę, dzieci do sypania kwiatków i strażaków. W samo święto Przemienienia Pańskiego w czwartek 6 sierpnia o godz. 17.00 Msza św. na cmentarzu w intencji naszych zmarłych.

6. W tym tygodniu biuro parafialne będzie nieczynne, a Msza św. do środy włącznie będzie odprawiana poza parafią. W przypadku pilnego wezwania do osoby chorej proszę zwracać się do ks. Macieja Jasińskiego – proboszcza par. w Brzeziu; tel. 518 014 512. Sprawami związanymi z cmentarzem oraz organizacją pogrzebów zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

7. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
• Mariusz Maciejewski, Machnacz – Małgorzata Wardęcka, par. Piotrków Kuj.
• Adam Gontarek, par. Kowal – Monika Jadwiga Olejniczak, Machnacz

8. W piątek zmarł zaopatrzony sakramentem chorych śp. Wacław Osiński z ul. Kronenbergów z Wieńca. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek w Brześciu Kujawskim. Rodzinie składamy nasze kondolencje, a zmarłego polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…

9. Bardzo dziękuję grupie p. Marty Szabeli z Wieńca-Zalesie za posprzątanie, udekorowanie kwiatami i przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii. Dziękuję także za ofiary na środki transportu dla misjonarzy złożone w ubiegłą niedzielę przy okazji świecenia pojazdów. Zebraliśmy 582 zł. Dziś można wspomóc akcję charytatywną „NA POMOC KACPERKOWI”. Kacper Teszner z Włocławka ma 10 lat i cierpi na nowotwór złośliwy szyszynki z przerzutami na kręgosłup. Jedyną szansą na uratowanie mu życia jest błyskawiczna operacja i leczenie guza mózgu w Nationwide Children’s Hospital w Ohio (USA). Koszt takiej terapii to 4 mln zł. Po Mszy św. przed kościołem można złożyć ofiarę na pomoc Kacperkowi. Zbiórkę na ten cel do puszek prowadzą wolontariuszki z Włocławka.

10. Przypominam o związanym z trwającą nadal epidemią koronawirusa obowiązku zakrywania ust i nosa w zamkniętych przestrzeniach, w tym także w kościele oraz zachowania na zewnątrz bezpiecznej odległości między osobami. Zachęcamy do przyjmowania Komunii na rękę, ale nie narzucamy nikomu takiej formy. Osoby chcące przyjąć Komunię bezpośrednio do ust mogą to uczynić po wszystkich przyjmujących Komunię na rękę. Ksiądz lub szafarz dezynfekują ręce bezpośrednio przed udzielaniem Komunii, wierni mają taką możliwość przy wejściu do kościoła.