Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy przedłużone do 15.o5.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w czwartek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, doroczny obchód misterium paschalnego Chrystusa. Błogosławimy dziś palmy, odczytujemy fragment o uroczystym wjeździe Pana Jezusa do Jerozolimy i pragniemy naśladować tłumy, które wiwatowały na Jego cześć. Jak Pan Jezus wszedł do Jerozolimy, tak dziś przychodzi do każdego z nas. Oby nie okazało się jednak, że stoimy w tłumie, który woła: „Hosanna”, a za chwilę będzie wołał: „Na krzyż z Nim!”. Niech udział w dzisiejszej liturgii pozwoli nam wejść głęboko we wszystkie wydarzenia rozpoczętego Wielkiego Tygodnia. Prośmy o łaskę, abyśmy uczestnicząc w nich przeżyli z Panem Jezusem szczery żal za naszą niewierność i nieprawości po to, aby z radością przyjąć dar nowego życia, które ofiaruje nam Zmartwychwstały.

2. Program celebracji liturgicznych w Triduum Paschalnym i Wielkanocy: Msza Święta Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek i Liturgia Męki Pańskiej w Wielki Piątek o godz. 18.30. Wcześniej w Wielki Piątek, w który obowiązuje post ścisły, Droga Krzyżowa w kościele połączona z Koronką i rozpoczęcie nowenny do Miłosierdzia Bożego o godzinie 15.00. Błogosławieństwo pokarmów w Wielką Sobotę o pełnych godzinach od godz. 9.00 do godz. 15.00; o godz. 15.00 Koronka i nowenna do Bożego Miłosierdzia. Przez cały dzień od godz. 09.00 do 19.30 będzie możliwość adoracji przy Grobie Pańskim – proszę o wpisywanie się na listę w zakrystii grup parafialnych, rodzin i osób indywidualnych pragnących trwać na modlitwie przy Panu Jezusie. Niech wraz ze strażakami pełniącymi straż przy Grobie Pańskim będzie zawsze ktoś na adoracji. Liturgia Wigilii Paschalnej z procesją rezurekcyjną o godz. 20.00. Niedziela Zmartwychwstania – procesja ku czci Chrystusa Zmartwychwstałego i Msza św. o godz. 06.00; suma o godz. 12.00. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. o godz. 09.00 i 12.00. Do udziału w procesjach proszę asystę, dzieci do sypania kwiatków oraz straż. Strażaków proszę także o pełnienie warty przy Grobie Pańskim w Wielki Piątek oraz w Wielką Sobotę. Zbiórka ministrantów w środę po Mszy św. o godz. 17.30.

3. Dziś na zakończenie Mszy św. zbieramy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Do ubiegłego roku były one zbierane po domach. Będą one przeznaczone na okolicznościowy wystrój świątyni, brakujące paramenty liturgiczne oraz na zakup specjalistycznej drabiny niezbędnej przy czyszczeniu sklepienia kościoła oraz jego dekoracji. Na ten cel będą także przeznaczone ofiary zbierane przy okazji święcenia pokarmów w Wielką Sobotę. Ponieważ trzecia niedziela miesiąca – dzień zbiórki na cele inwestycyjne i remontowe w naszej parafii wypada w Wielkanoc, zbiórkę tę przeprowadzimy tydzień później na zakończenie Mszy św. w Niedzielę Miłosierdzia 23 kwietnia. W Wielkanoc na zakończenie Mszy św. będziemy zbierać do puszek ofiary na pomoc ofiarom wojny w Syrii. Za wszystkie ofiary serdeczne Bóg zapłać!

4. Bardzo dziękuję ks. dr Michałowi Sadowskiemu – prefektowi naszego Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku za dzisiejszą posługę w naszej wspólnocie. Okazja do spowiedzi przed świętami w naszej świątyni będzie jeszcze w Wielką Sobotę w przerwach między kolejnymi błogosławieństwami pokarmów na stół wielkanocny, ale proszę, jeśli tylko to możliwe, aby pozostawić tę ostatnią szansę osobom, które przyjadą do domu na same święta.

5. Dziś o godz. 16.30 nabożeństwo Gorzkich Żali z ostatnią nauką pasyjną.

6. Wyjazd do Bydgoszczy na Misterium Męki Pańskiej dziś o godz. 17.30 z parkingu przed kościołem.

7. Przedświąteczne odwiedziny osób starszych i chorych w domach z posługą sakramentalną w poniedziałek i wtorek. W poniedziałek Msza św. o godz. 09.00 i po jej zakończeniu Lipiny, Wieniec: ul. Kronenbergów, Platanowa i Parkowa; Wieniec-Zalesie, Marianki, Machnacz, Słone. We wtorek od godz. 10.00 Wieniec: ul. Szkolna, Polna, Akacjowa; Nowy Młyn, Gustorzyn, Jaranówek, Wolica i Bachórka. Jeszcze dziś można zgłaszać swoich chorych do odwiedzin.

8. Serdecznie dziękuję tym, którzy wzięli udział w piątkowej Drodze Krzyżowej z Wieńca do Brzezia oraz tym, którzy czynnie włączyli się w jej przebieg, w sposób szczególny policji oraz p. Grzegorzowi Kulińskiemu, który zatroszczył się o wyznaczenie miejsc poszczególnych stacji oraz nagłośnienie. Podczas Mszy św. po zakończeniu Drogi Krzyżowej zebraliśmy 513,17 zł z czego 260 zł zostało przekazane parafii w Brzeziu, a pozostała kwota zasiliła fundusz na przygotowanie paczek świątecznych dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej wspólnoty. Dziękuję wszystkim, którzy złożyli do koszy wystawionych w kościele i w sklepie naprzeciwko naszej świątyni produkty do paczek oraz przeznaczyli swoją jałmużnę wielkopostną na ten cel. Paczki zostaną przygotowane oraz rozwiezione do rodzin na początku tego tygodnia.

9. Dziękuję strażakom z OSP w Machnaczu za umocowanie oderwanej blachy na kościele.

10. Generalne sprzątanie świątyni przed Triduum Paschalnym jutro w poniedziałek 10 kwietnia od godz. 17.00. Do pomocy zapraszam wszystkich chętnych.

11. Po konsultacji z Radą Parafialną wobec okoliczności, które przedstawiłem szczegółowo tydzień temu, podjąłem decyzję o podwyższeniu opłat na utrzymanie cmentarza. Od dziś będą one wynosić od parafian 35 zł za rok za miejsce na cmentarzu czyli 700 zł za okres 20 lat. Można je regulować za dowolny okres. Rada Parafialna zobowiązała mnie także do wystąpienia do Rady Gminy z prośbą o udział w kosztach wywozu śmieci z naszego cmentarza, który pełni także funkcję cmentarza komunalnego.

12. W gablocie i na stronie internetowej parafii udostępniony jest program pielgrzymki autobusowej do Niepokalanowa, Sanktuarium bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie i na Podlasie. Termin: 29.04 (sobota) – 01.05 (poniedziałek). Koszt: 350 zł. Zachęcam do zapoznania się z programem i do udziału.