Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy przedłużone do 15.o5.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w czwartek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

1. W ten radosny dzień zmartwychwstania Jezusa Chrystusa przyszliśmy do naszego parafialnego kościoła, aby wyśpiewać radosne Alleluja. Chcemy razem z całym stworzeniem dziękować za dzieło odkupienia, za Chrystusowe zwycięstwo nad śmiercią, grzechem i szatanem. Tak jak niewiasty i Apostołowie, biegniemy do grobu, w którym nie ma już ciała Jezusa, próbujemy zrozumieć to, co się wydarzyło tej nocy i poranka i chcemy wołać: „Zmartwychwstał już Chrystus, Pan mój i nadzieja!”.
Grób Jezusa nie jest jednak pusty. Po Zmartwychwstaniu stał się on przestrzenią promieniowania Bożego światła i życia. Jest przestrzenią, w której kobiety otrzymują misję przekazania uczniom Dobrej Nowiny o zwycięstwie odniesionym przez Jezusa nad złem i śmiercią. Od grobu, w którym nie ma już ciała Jezusa, Drogim Parafianom i Gościom składam najserdeczniejsze życzenia, aby zmartwychwstały Pan i Zbawiciel zwyciężał zło i śmierć we wszystkich przestrzeniach naszego codziennego życia i wypełniał je światłem, miłością i misją. Bądźmy radosnymi i zwycięskimi głosicielami nadziei, a nie sługami przygnębienia i rezygnacji.

2. Dziś Msze Święte o godz. 06.00 z procesją ku czci Chrystusa Zmartwychwstałego i suma o godz. 12.00.

3. Jutro Poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Msze Święte o godz. 09.00 i 12.00. W tym dniu w całej diecezji zbieramy ofiary na remont starego kościoła w Świnicach Warckich, stanowiącego najcenniejszą część Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Siostry Faustyny Kowalskiej. Chociaż tylko jutro jest dzień wolny od pracy, postarajmy się w naszych domach i rodzinach utrzymać świąteczny charakter całej paschalnej oktawy – do przyszłej niedzieli włącznie. Przywróćmy w naszych rodzinach wielkanocne pozdrowienie Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! i w dniach oktawy się nim pozdrawiajmy.

4. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i czynnie uczestniczyli w liturgii Triduum Paschalnego.

5. W kaplicy Matki Bożej Różańcowej umieszczone jest naczynie z wodą święconą. Zachęcam do zabrania wody pobłogosławionej podczas dzisiejszej liturgii do naszych domów.

6. Dzisiejsza Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego jest trzecią niedzielą miesiąca, ale ze względu na jej szczególny charakter comiesięczna specjalna zbiórka na potrzeby parafii (tzw. taca inwestycyjna) zostanie przeprowadzona na zakończenie Mszy św. w przyszłą niedzielę. Wówczas także przedstawię rozliczenie zbiórki na kwiaty do grobu Pańskiego i pozostałych kolekt. Dziś do puszek zbieramy ofiary na rzecz na rzecz ofiar wojny w Syrii, która w całej Polsce odbędzie się za tydzień. W ubóstwie żyje 80 procent Syryjczyków, pomocy humanitarnej potrzebuje ponad 13 milionów ludzi, w tym prawie 6 milionów dzieci. Nie możemy być obojętni na dziejący się na naszych oczach dramat cierpiących braci.

7. W przyszłą niedzielę – drugą niedzielę Wielkanocy, czyli niedzielę Miłosierdzia Bożego, rozpocznie się Tydzień Miłosierdzia.

8. Osoby chcące wziąć udział w pielgrzymce autobusowej do Niepokalanowa, Sanktuarium bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie i na Podlasie w dniach od 29.04 do 01.05 (program wywieszony jest w gablocie i dostępny na stronie internetowej naszej parafii) proszę o zgłaszanie się do czwartku tego tygodnia.