Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy przedłużone do 15.o5.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w czwartek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Majowy weekend już za kilka dni. Mamy jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę autokarową na Podlasie. Ostateczny termin zapisów upływa w poniedziałek 24 kwietnia. Superpromocja last minute dla rodziny: dzieci jadą gratis! Trasa: NiepokalanówSanktuarium bł. ks. Jerzego Popiełuszki w WarszawieSiedlce Janów PodlaskiPratulin Kostomłoty Kodeń Drohiczyn Grabarka Święta WodaSokółka. W Siedlcach czeka na nas ks. Krzysztof Skwierczyński – ojciec duchowny w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Siedleckiej, który odkryje przed nami duchowy krajobraz Podlasia. Zapraszamy.

Termin: 29.04 – 01.05.2017. Wyjazd w sobotę 29 kwietnia o godz. 06.00 z parkingu przed kościołem, powrót późnym wieczorem w poniedziałek 1 maja.

Koszt: 350 zł/os. (w przypadku więcej niż dwóch osób z jednej rodziny dla trzeciej i następnych osób cena 300 zł). Dzieci jadą gratis! Cena obejmuje przejazd autobusem, ubezpieczenie, dwa noclegi w Domu Rekolekcyjnym przy Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Siedleckiej w Nowym Opolu k. Siedlec, kolację w dniu 29 i 30 kwietnia, śniadanie w dniu 30 kwietnia i 1 maja, obiad w dniu 30 kwietnia i 1 maja, przewodnika, parkingi i wstęp do zwiedzanych obiektów. 

Program:
Sobota 29 kwietnia: Niepokalanów (Sanktuarium Matki Bożej Niepokalanej i św. Maksymiliana Kolbego) – Sanktuarium i Muzeum Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki w WarszawieSiedlce (Muzeum Diecezjalne z obrazem El Greco, Katedra)

Niedziela 30 kwietnia: Janów Podlaski (kościół Św. Trójcy – dawna katedra i zamek biskupów łuckich i podlaskich oraz Państwowa Stadnina Koni Czystej Krwi Arabskiej) – Pratulin (Sanktuarium Błogosławionych Męczenników Unickich, którzy oddali życie w 1874 r. w obronie wiary i jedności z papieżem) – Kostomłoty (jedyna na świecie funkcjonująca parafia neounicka obrządku bizantyjsko-słowiańskiego z drewnianym kościołem św. Nikity) – Kodeń (Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej Królowej Podlasia – Matki Jedności)

Poniedziałek 1 maja: Drohiczyn (historyczna stolica Podlasia) – Grabarka (sanktuarium prawosławne i monastyr żeński świętych Marty i Marii) – Święta Woda (sanktuarium  Matki Bożej Bolesnej) – Sokółka (kościół pw. św. Antoniego Padewskiego – znane już w świecie miejsce Wydarzenia Eucharystycznego)