Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

 1. W niedziele i święta:
  godz. 09.00
  godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna w dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem i pogrzebami zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

luty 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  
 1. Dzisiejsza II Niedziela Adwentu już od wielu lat tradycyjnie przeżywana jest jako Dzień Modlitwy za Kościół na Wschodzie. Nasza wspólnota ma szczególny obowiązek pamięci o Kościele za naszą wschodnią granicą, gdyż stamtąd, z Wołynia przybył do nas ks. kanonik Roman Jałocho, budowniczy naszej świątyni i długoletni proboszcz naszej parafii. Za ofiary składane dziś do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie serdecznie Bóg zapłać!
 2. Bardzo dziękuję Księdzu Prałatowi Antoniemu Ponińskiemu za braterską pomoc i sprawowanie dzisiejszej liturgii. Polecam Waszej modlitewnej pamięci parafie w Mazowszu i w Kaczkach, w których w tym tygodniu głoszę rekolekcje adwentowe. W związku z tym kancelaria parafialna będzie czynna jedynie w środę i w czwartek po Mszy św. o godz. 16.30.
 3. Bardzo dziękuję za posprzątanie i przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii mieszkańcom ulic Parkowej i Brzeskiej z Wieńca. W imieniu całej naszej wspólnoty serdeczne Bóg zapłać!
 4. W środę o godz. 16.30 Msza św. roratnia. Dzieci zachęcam do przyniesienia ze sobą lampionów. Za najładniejszy własnoręcznie wykonany lampion na koniec adwentu przewidziana jest nagroda.
 5. Od ubiegłej niedzieli trwa w naszej parafii roznoszenie po domach pobłogosławionych w kościele opłatków. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na nowe poduszki dla asysty i odnowienie dwóch zabytkowych feretronów z figurami Matki Boskiej Skępskiej i Pana Jezusa, które można jeszcze dziś obejrzeć w kościele.
 6. Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca i w naszej parafii dzień kolekty na inwestycje i prace remontowe.
 7. Po zakończeniu Mszy św. można nabyć przed kościołem prasę katolicką, kalendarze oraz świece wigilijne Caritas. Młodzież ze Szkolnego Koła Caritas rozprowadza wykonane przez siebie stroiki świąteczne, z których dochód będzie przeznaczony na paczki świąteczne dla najuboższych z naszej parafii.
 8. W minionym tygodniu pochowaliśmy na naszym cmentarzu śp. Jana Kosmalskiego i Mirosława Jakóbczaka. W piątek odszedł do Pana śp. Franciszek Krużyński z Wolicy – pogrzeb we wtorek o godz. 14. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 9. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże!