Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: poniedziałek – sobota zwykle o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna i biuro cmentarza w czasie zagrożenia epidemicznego czynne tylko w nagłych przypadkach. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: wdorsz@ diecezja.wloclawek.pl

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek
W tytule przelewu wpisać: „Darowizna na cele kultu religijnego”

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

Maj 2021
P W Ś C P S N
« Kwi    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
  1. Dzisiejsza II Niedziela Adwentu już od wielu lat tradycyjnie przeżywana jest jako Dzień Modlitwy za Kościół na Wschodzie. Nasza wspólnota ma szczególny obowiązek pamięci o Kościele za naszą wschodnią granicą, gdyż stamtąd, z Wołynia przybył do nas ks. kanonik Roman Jałocho, budowniczy naszej świątyni i długoletni proboszcz naszej parafii. Za ofiary składane dziś do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie serdecznie Bóg zapłać!
  2. Bardzo dziękuję Księdzu Prałatowi Antoniemu Ponińskiemu za braterską pomoc i sprawowanie dzisiejszej liturgii. Polecam Waszej modlitewnej pamięci parafie w Mazowszu i w Kaczkach, w których w tym tygodniu głoszę rekolekcje adwentowe. W związku z tym kancelaria parafialna będzie czynna jedynie w środę i w czwartek po Mszy św. o godz. 16.30.
  3. Bardzo dziękuję za posprzątanie i przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii mieszkańcom ulic Parkowej i Brzeskiej z Wieńca. W imieniu całej naszej wspólnoty serdeczne Bóg zapłać!
  4. W środę o godz. 16.30 Msza św. roratnia. Dzieci zachęcam do przyniesienia ze sobą lampionów. Za najładniejszy własnoręcznie wykonany lampion na koniec adwentu przewidziana jest nagroda.
  5. Od ubiegłej niedzieli trwa w naszej parafii roznoszenie po domach pobłogosławionych w kościele opłatków. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na nowe poduszki dla asysty i odnowienie dwóch zabytkowych feretronów z figurami Matki Boskiej Skępskiej i Pana Jezusa, które można jeszcze dziś obejrzeć w kościele.
  6. Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca i w naszej parafii dzień kolekty na inwestycje i prace remontowe.
  7. Po zakończeniu Mszy św. można nabyć przed kościołem prasę katolicką, kalendarze oraz świece wigilijne Caritas. Młodzież ze Szkolnego Koła Caritas rozprowadza wykonane przez siebie stroiki świąteczne, z których dochód będzie przeznaczony na paczki świąteczne dla najuboższych z naszej parafii.
  8. W minionym tygodniu pochowaliśmy na naszym cmentarzu śp. Jana Kosmalskiego i Mirosława Jakóbczaka. W piątek odszedł do Pana śp. Franciszek Krużyński z Wolicy – pogrzeb we wtorek o godz. 14. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
  9. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże!