1. Dzisiejsza II Niedziela Adwentu już od wielu lat tradycyjnie przeżywana jest jako Dzień Modlitwy za Kościół na Wschodzie. Nasza wspólnota ma szczególny obowiązek pamięci o Kościele za naszą wschodnią granicą, gdyż stamtąd, z Wołynia przybył do nas ks. kanonik Roman Jałocho, budowniczy naszej świątyni i długoletni proboszcz naszej parafii. Za ofiary składane dziś do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie serdecznie Bóg zapłać!
  2. Bardzo dziękuję Księdzu Prałatowi Antoniemu Ponińskiemu za braterską pomoc i sprawowanie dzisiejszej liturgii. Polecam Waszej modlitewnej pamięci parafie w Mazowszu i w Kaczkach, w których w tym tygodniu głoszę rekolekcje adwentowe. W związku z tym kancelaria parafialna będzie czynna jedynie w środę i w czwartek po Mszy św. o godz. 16.30.
  3. Bardzo dziękuję za posprzątanie i przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii mieszkańcom ulic Parkowej i Brzeskiej z Wieńca. W imieniu całej naszej wspólnoty serdeczne Bóg zapłać!
  4. W środę o godz. 16.30 Msza św. roratnia. Dzieci zachęcam do przyniesienia ze sobą lampionów. Za najładniejszy własnoręcznie wykonany lampion na koniec adwentu przewidziana jest nagroda.
  5. Od ubiegłej niedzieli trwa w naszej parafii roznoszenie po domach pobłogosławionych w kościele opłatków. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na nowe poduszki dla asysty i odnowienie dwóch zabytkowych feretronów z figurami Matki Boskiej Skępskiej i Pana Jezusa, które można jeszcze dziś obejrzeć w kościele.
  6. Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca i w naszej parafii dzień kolekty na inwestycje i prace remontowe.
  7. Po zakończeniu Mszy św. można nabyć przed kościołem prasę katolicką, kalendarze oraz świece wigilijne Caritas. Młodzież ze Szkolnego Koła Caritas rozprowadza wykonane przez siebie stroiki świąteczne, z których dochód będzie przeznaczony na paczki świąteczne dla najuboższych z naszej parafii.
  8. W minionym tygodniu pochowaliśmy na naszym cmentarzu śp. Jana Kosmalskiego i Mirosława Jakóbczaka. W piątek odszedł do Pana śp. Franciszek Krużyński z Wolicy – pogrzeb we wtorek o godz. 14. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
  9. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże!