Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu od poniedziałku do środy po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

grudzień 2023
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

1. Pierwszymi nieszporami dzisiejszej niedzieli weszliśmy w Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Dobrze wykorzystajmy go dla odnowienia i umocnienia więzi z Bogiem i bliźnimi. W takie przeżywanie tego szczególnego czasu wprowadzają nas rekolekcje, które prowadzi dla nas ks. Paweł Zalewski, doświadczony i gorliwy kapłan, Diecezjalny Duszpasterz Osób Chorych i Niepełnosprawnych, opiekun Grupy Integracyjnej CARITAS i proboszcz parafii w Kaczkach. Szczegółowy program rekolekcji wywieszony jest w gablocie i dostępny na stronie internetowej naszej parafii. Skorzystajmy z tej możliwości, zachęcajmy do udziału w rekolekcjach naszych bliskich i sąsiadów, wspierajmy naszego rekolekcjonistę oraz spowiedników, którzy we wtorek będą nam służyli w sakramencie pokuty i pojednania naszą modlitwą, ofiarami duchowymi i uczynkami miłosierdzia. Taca zbierana w poniedziałek i wtorek będzie wyrazem naszej wdzięczności oraz materialnym wsparciem dla ks. Pawła i jego służby osobom chorym i niepełnosprawnym.
2. Bardzo dziękujemy za posprzątanie i piękne adwentowe przystrojenie kościoła mieszkańcom ulic Parkowej i Brzeskiej z Wieńca. W imieniu całej naszej wspólnoty serdeczne Bóg zapłać!
3. Dzisiaj święcimy opłatki na wigilijny stół. Pamiętajmy, by podczas wieczerzy wigilijnej był opłatek poświęcony, a nie kupiony w centrum handlowym. Opłatki zostaną rozniesione do naszych domów przez upoważnione osoby. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na nowe poduszki dla asysty i odnowienie wystawionych dziś w kościele dwóch zabytkowych feretronów z figurami Matki Boskiej Skępskiej i Pana Jezusa, odnalezionych w piwnicy pod kościołem. Bardzo dziękuję osobom z asysty, które zajęły się organizacyjną stroną rozprowadzenie opłatków i wszystkim, którzy podjęli się ich rozniesienia.
4. 6 grudnia, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa. My uczcimy dawnego Patrona naszej parafii uroczystymi nieszporami w wigilię Jego wspomnienia, w środę o godz. 17.15. Weźmie w nich udział sam Święty Mikołaj, a towarzyszyć mu będzie o. Damian Kosecki CCG i schola dziewczęca z Kikoła. Po nieszporach nastąpi rozstrzygnięcie wszystkich konkursów rekolekcyjnych. Bardzo dziękuję za wsparcie okazane świętemu Mikołajowi w postaci niespodzianek do paczek dla dzieci i na nagrody w konkursach. Na ten cel zebraliśmy w ubiegłą niedzielę do puszek 300 zł.
5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Po Mszy św. zbiorowej za zmarłych będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
6. W sobotę, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia pochylimy się nad tajemnicą wiary, która mówi, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Msze Święte o godz. 09.00 i 16.30.
7. Za tydzień II Niedziela Adwentu – już od wielu lat tradycyjnie w kościołach przeprowadzana jest zbiórka ofiar na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”. Ofiary na ten cel będzie można składać do puszek na zakończenie Mszy św. Naszej pomocy modlitewnej i materialnej oczekują biskupi, kapłani, siostry zakonne oraz liczni wierni tam mieszkający.