Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w środę i w piątek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

luty 2024
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829  

1. Dziś, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Na przestrzeni dwunastu miesięcy rozważaliśmy wszystkie tajemnice Jego życia, od narodzin do wniebowstąpienia, a wśród nich centralne miejsce zajmowała Pascha śmierci i zmartwychwstania. Teraz wraz z apostołem Pawłem potwierdzamy, że zamysłem Boga jest wszystko na nowo zjednoczyć w Chrystusie (…): to, co w niebiosach, i to co na ziemi.
2. Za tydzień pierwsza niedziela Adwentu, a wraz z nią zaczyna się kolejny rok liturgiczny i duszpasterski. W naszej wspólnocie parafialnej będziemy chcieli wejść w ten niezwykle ważny i piękny czas radosnego przebudzenia i oczekiwania poprzez rekolekcje, które poprowadzi ks. Paweł Zalewski, doświadczony i gorliwy kapłan, Diecezjalny Duszpasterz Osób Chorych i Niepełnosprawnych, opiekun Grupy Integracyjnej CARITAS i proboszcz parafii w Kaczkach. Ksiądz Paweł z pewnością nie pozwoli nikomu spać ani pozostać biernym. Rekolekcje rozpoczniemy już w sobotę 1 grudnia rano, od odwiedzin wszystkich chorych z naszej parafii w domach. Zachęcam do zgłoszenia do odwiedzin także i tych osób chorych i starszych, które nie korzystają z odwiedzin księdza z komunią w pierwsze czwartki i piątki miesiąca, a nie będą w stanie przybyć do kościoła na Mszę św. połączoną ze wspólnotową celebracją sakramentu chorych we wtorek 4 grudnia o godz. 10.30. Można to uczynić po Mszy św. w zakrystii lub w ciągu tygodnia w kancelarii parafialnej. Szczegółowy program rekolekcji wywieszony jest w gablocie w kruchcie i dostępny na stronie internetowej parafii.
3. Dzień po zakończeniu rekolekcji, w środę 5 grudnia będziemy chcieli uczcić dawnego Patrona naszej parafii, świętego Mikołaja, biskupa. Już dziś zapraszam wszystkich na uroczyste nieszpory w przyszłą środę o godz. 17.15. Weźmie w nich udział sam Święty Mikołaj, a towarzyszyć mu będzie o. Damian Kosecki CCG i schola dziewczęca z Kikoła. Bardzo dziękuję za wsparcie okazane świętemu Mikołajowi w postaci niespodzianek do paczek dla dzieci i na nagrody w konkursach. Gdyby ktoś jeszcze chciał dołączyć do grona pomocników świętego Mikołaja – serdecznie zapraszamy. Na ten cel zbieramy też dziś ofiary do puszek. Za dobroć serca serdeczne Bóg zapłać.
4. W związku z rekolekcjami i wizytą w naszej parafii Świętego Mikołaja Biskupa ogłaszamy specjalne konkursy dla dzieci i młodzieży:
Konkurs rekolekcyjny: Każdego dnia rekolekcji dzieci i młodzież otrzymają kartki z zadaniem do wykonania. Rozwiązane zadania z podpisem należy przynieść następnego dnia do kościoła. Spośród rozwiązanych zadań w środę 5 grudnia Święty Biskup Mikołaj wylosuje zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych i wręczy nagrody-niespodzianki.
Konkurs na plakat zapraszający na rekolekcje: wykonane plakaty należy dostarczyć do środy 28 listopada do pani katechetki Barbary Szatkowskiej lub do parafii. Specjalna komisja dokona oceny prac i wyłoni zwycięzców. Nagrody – niespodzianki wręczy laureatom w środę 5 grudnia sam Święty Biskup Mikołaj. Zwycięski plakat zawiśnie w kruchcie kościoła, dla innych należy znaleźć miejsce do powieszenia. Za najciekawszą lokalizację będzie nagroda specjalna.
Konkurs na kartkę świąteczną: podpisane kartki (technika dowolna) należy dostarczyć do pań katechetek lub przynieść w niedzielę 2 grudnia na Mszę św. do kościoła. Specjalna komisja ogłosi zwycięzców, a wszystkie kartki wraz z życzeniami zostaną przekazane osobom starszym i chorym z naszej parafii oraz więźniom z Zakładu Karnego i osobom bezdomnym ze Schroniska Caritas we Włocławku. Nagrody – niespodzianki wręczy laureatom w środę 5 grudnia sam Święty Biskup Mikołaj.
5. Rozpoczęcie Adwentu będziemy chcieli uczcić także procesją eucharystyczną wokół kościoła po sumie w przyszłą niedzielę. W związku z tym zapraszam na sumę członków asysty, straż, dziewczynki do sypania kwiatków. Dochód z tegorocznego roznoszenia opłatków będziemy chcieli przeznaczyć na nowe poduszki dla asysty i odnowienie feretronów. W przyszłą niedzielę będą wystawione w kościele dwa zabytkowe odnalezione w piwnicy pod kościołem feretrony z figurami Matki Boskiej Skępskiej i Pana Jezusa, które mamy nadzieję przywrócić do dawnego blasku i upiększenia naszych procesji.
6. Bardzo dziękuję za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę w ramach tacy inwestycyjno-remontowej na koszty prac w domu parafialnym – plebanii. Zebraliśmy 713zł 15 gr.
7. Wczoraj grupa parafian z Brzezia dokończyła wywożenie śmieci z naszego cmentarza. Bardzo dziękuję panom Błasiakowi, Karkosińskiemu, Bylickiemu i Makowskiemu z Brzezia i Witoldowa. Cmentarz w Wieńcu jest wspólnym dziedzictwem i dobrem obu naszych parafii i jak można się o tym przekonać, obie nasze wspólnoty troszczą się o to święte miejsce na którym spoczywają prochy naszych bliskich.  Z tego też powodu opłaty cmentarne dla członków obu naszych parafii są znacząco niższe niż na cmentarzach komunalnych czy od osób spoza parafii, które chcą pochować swoich bliskich na naszym cmentarzu.
8. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła, udekorowanie kwiatami i przygotowanie go do dzisiejszej liturgii mieszkańcom Nowego Młyna – Kolonii Starobrzeskiej. W imieniu całej naszej wspólnoty Bóg zapłać! O sprzątanie kościoła i przygotowywanie go do liturgii niedzielnej i świątecznej w grudniu proszę mieszkańców ulic Parkowej i Brzeskiej z Wieńca. Proszę w tej sprawie kontaktować się z państwem Jolantą i Wojciechem Rybackimi z ul. Parkowej 50 A.
9. Można już nabywać świece Caritas rozprowadzane w ramach ogólnopolskiej kampanii „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Zakupione świece zapalane są na polskich stołach w Wigilię Bożego Narodzenia na znak solidarności z najbardziej potrzebującymi w Polsce i na świecie. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na całoroczne dożywianie dzieci w szkołach i świetlicach, a także leczenie i rehabilitację, pomoc edukacyjną oraz letni wypoczynek. Ceny świec: małe – 5 zł, duże i kula – 15 zł.
10. Najnowszy numer „Przewodnika Katolickiego” poświęcony jest tematowi: „Służyć Chrystusowi Królowi”. Do numeru dołączony jest kalendarz na 2013 rok. Cena numeru: 6,50 zł.
11. W minionym tygodniu odeszła do Pana ś.p. Anna Paczkowska – pogrzeb odbył się wczoraj. Polecamy ją w naszej modlitwie: „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”.
12. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego tygodnia: „Szczęść Boże”.