Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w środę i w piątek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

luty 2024
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829  

Nie możemy żyć w uśpieniu ani iść przez życie w piżamie i z umysłem przytępionym myślami o pieniądzach albo o prezentach czy też o rzeczach, które w istocie nie czynią nas szczęśliwymi. Adwent jest czasem przebudzenia z radością. Adwentowy budzik jest zegarem, który przynagla i rozbudza. Zachęca nas do powstania, czuwania, zaangażowania, do wyruszenia w drogę ku Betlejem, na spotkanie Pana. Na rysunku hiszpańskiego rysownika Patxi v. Fano ze Wspólnoty Marii z Nazaretu (CMN) z Malagi widać Gwiazdę na horyzoncie, grotę… Należy tylko otrząsnąć się ze snu, z ociężałości i wejść na drogę poszukiwania i spotkania. Pomocą w tym będą dla nas rekolekcje, które rozpoczniemy od Pierwszej Niedzieli Adwentu. Nasz rekolekcjonista – ksiądz Paweł Zalewski z pewnością nie pozwoli nikomu spać ani pozostać biernym. Zapraszamy. Przyjdź i przyprowadź ze sobą innych!

PROGRAM

Sobota, 1 grudnia 2012r.

od godz. 08.00 – odwiedziny chorych w domach

godz. 17.00 – uroczysta Eucharystia z nieszporami z I Niedzieli Adwentu: rozpoczęcie rekolekcji

Po zakończeniu Mszy św. – spotkanie Kół Żywego Różańca

Niedziela, 2 grudnia 2012r.

godz. 09.00 – Msza św. dla dzieci i młodzieży

Po Mszy św. – spotkanie dla młodzieży poświęcone wolontariatowi (dla przygotowujących się do sakramentu bierzmowania obecność obowiązkowa)

godz. 11.30 – Msza św. – suma za parafian i gości; na zakończenie Mszy św. procesja Eucharystyczna wokół kościoła

Poniedziałek, 3 grudnia 2012r.

godz. 06.30 – Msza św. roratnia

godz. 10.30 – Msza św. z nauką dla osób starszych

godz. 16.30 – Msza św. z nauką dla dzieci i młodzieży

godz. 18.00 – Msza św. z nauką dla dorosłych

Wtorek, 4 grudnia 2012r.

godz. 06.30 – Msza św. roratnia

godz. 10.30 – Msza św. dla osób starszych i chorych z sakramentem namaszczenia chorych (od godz. 10.00 – spowiedź rekolekcyjna)

godz. 16.30 – Msza św. dla dzieci i młodzieży (od godz. 16.00 – spowiedź rekolekcyjna)

godz. 18.00 – Msza św. dla dorosłych i zakończenie rekolekcji (od godz. 17.30 – spowiedź rekolekcyjna)

Środa, 5 grudnia 2012r.

godz. 17.15 – uroczyste nieszpory z udziałem Świętego Mikołaja, Biskupa i dawnego Patrona Naszej Parafii. Świętemu Mikołajowi będzie towarzyszyć o. Damian Kosecki CCG i Schola Dziewczęca z Kikoła.

KONKURSY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Konkurs rekolekcyjny: Każdego dnia rekolekcji dzieci i młodzież otrzymają kartki z zadaniem do wykonania. Rozwiązane zadania z podpisem należy przynieść następnego dnia do kościoła. Spośród rozwiązanych zadań w środę 5 grudnia Święty Biskup Mikołaj wylosuje zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych i wręczy nagrody-niespodzianki.

Konkurs na plakat zapraszający na rekolekcje: wykonane plakaty należy dostarczyć do środy 28 listopada do pani katechetki Barbary Szatkowskiej lub do parafii. Specjalna komisja dokona oceny prac i wyłoni zwycięzców. Nagrody – niespodzianki wręczy laureatom w środę 5 grudnia sam Święty Biskup Mikołaj. Zwycięski plakat zawiśnie w kruchcie kościoła, dla innych należy znaleźć miejsce do powieszenia. Za najciekawszą lokalizację będzie nagroda specjalna.

Konkurs na kartkę świąteczną: podpisane kartki (technika dowolna) należy dostarczyć do pań katechetek lub przynieść w niedzielę 2 grudnia na Mszę św. do kościoła. Specjalna komisja ogłosi zwycięzców, a wszystkie kartki wraz z życzeniami zostaną przekazane osobom starszym i chorym z naszej parafii oraz więźniom z Zakładu Karnego i osobom bezdomnym ze Schroniska Caritas we Włocławku. Nagrody – niespodzianki wręczy laureatom w środę 5 grudnia sam Święty Biskup Mikołaj.