Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: poniedziałek – sobota zwykle o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna i biuro cmentarza w czasie zagrożenia epidemicznego czynne tylko w nagłych przypadkach. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: wdorsz@ diecezja.wloclawek.pl

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek
W tytule przelewu wpisać: „Darowizna na cele kultu religijnego”

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

Październik 2020
P W Ś C P S N
« Wrz    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

1. Bardzo dziękuję za ofiary składane dziś w ramach tacy inwestycyjno-remontowej na koszty prac w domu parafialnym – plebanii. Tak jak już było to ogłaszane, od dzisiejszej niedzieli specjalna składka na podejmowane przez nas inwestycje i remonty będzie zbierana w każdą trzecią niedzielę miesiąca w formie drugiej tacy w trakcie ogłoszeń. Osoby pragnące złożyć ofiary imienne mogą to czynić w kopercie z informacją o ofiarodawcy lub osobiście. Można także dokonywać wpłat na konto bankowe parafii z dopiskiem „Ofiara na cele kultu religijnego” – dotyczy to przede wszystkim osób, które chcą skorzystać z możliwości odpisania złożonej ofiary od dochodu w deklaracji podatkowej. Zachęcam przy tej okazji do odwiedzin plebanii i naocznego przekonania się jak postępują prace remontowe. Dom parafialny to obok kościoła i cmentarza wizytówka naszej wspólnoty i cieszę się ogromnie, że tak jest on postrzegany przez coraz szersze grono parafian. Liczę na to, że jak tylko dobiegną końca główne prace remontowe, zacznie on w pełni tętnić życiem i będzie miejscem stałych spotkań różnych grup i nowych inicjatyw. Za wszelkie wsparcie jeszcze raz z serca dziękuję.
2. Zbliżający się koniec roku liturgicznego przypomina nam o nadchodzącym końcu świata. To nie powód do rozpaczy, ale wezwanie, by budować swoje życie na tym, co trwałe – na Słowie Boga. Za tydzień ostatnia niedziela roku liturgicznego i uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, a w sobotę 1 grudnia popołudniową Mszą świętą z uroczystymi nieszporami rozpoczniemy Adwent. W naszej wspólnocie parafialnej będziemy chcieli wejść w ten niezwykle ważny i piękny czas oczekiwania poprzez rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. Paweł Zalewski, doświadczony i gorliwy kapłan, Diecezjalny Duszpasterz Osób Chorych i Niepełnosprawnych, opiekun Grupy Integracyjnej CARITAS i proboszcz parafii w Kaczkach. Rekolekcje rozpoczniemy już w sobotę 1 grudnia rano, od odwiedzin wszystkich chorych z naszej parafii w domach. Zachęcam do zgłoszenia do odwiedzin także i tych osób chorych i starszych, które nie korzystają z odwiedzin księdza z komunią w pierwsze czwartki i piątki miesiąca, a nie będą w stanie przybyć do kościoła na specjalne spotkanie dla nich. Można to uczynić po Mszy św. w zakrystii lub w ciągu tygodnia w kancelarii parafialnej. Szczegółowy program rekolekcji, które potrwają do wtorku 4 grudnia podany zostanie w przyszłą niedzielę, ale już teraz zachęcam do takiego zaplanowania sobie zajęć, aby móc wziąć w nich udział.
3. Dzień po zakończeniu rekolekcji, w środę 5 grudnia będziemy chcieli uczcić dawnego Patrona naszej parafii, świętego Mikołaja, biskupa.  Po Mszy św. z uroczystymi nieszporami zwłaszcza na najmłodszych parafian czeka sporo niespodzianek. Jedną z nich będą paczki dla dzieci. Podjęliśmy już w tym kierunku pewne kroki, ale gdyby ktoś z dorosłych mógł i chciał wspomóc świętego Mikołaja w tym przedsięwzięciu czy to w formie pieniężnej czy też w formie artykułów do paczek, prosimy o kontakt.  Na ten cel będą też zbierane ofiary do puszek na zakończenie Mszy św. w przyszłą niedzielę. Za dobroć serca już dziś składam serdeczne podziękowanie.
4. W ubiegłą niedzielę zbieraliśmy do puszek ofiary na pomoc prześladowanym chrześcijanom w Egipcie. Zebraliśmy 50,05 zł.
5. Wczoraj grupa parafian z Brzezia wywiozła część śmieci z naszego cmentarza. Nie udało się wywieźć całości bo pojawiły się problemy z ładowaczem cyklop. Resztę wywiozą za tydzień, ale potrzeba ich jednak w tym wspomóc. Gdyby ktoś z naszych parafian, kto dysponuje ładowaczem cyklop mógł to uczynić, proszę o kontakt.
Niestety, tak jak są ludzie gotowi do bezinteresownej pomocy w utrzymaniu porządku i trosce o miejsce spoczynku naszych zmarłych, okazuje się, że nie brak i takich, którzy nie mają żadnego szacunku ani dla żywych, ani dla zmarłych. W ostatnich dniach doszło na cmentarzu do kilku kradzieży i aktów wandalizmu, m.in. skradziono metalowe uchwyty płyty jednego z grobowców, w dwóch miejscach zostało zdewastowane i zniszczone świeżo uzupełnione i naprawione przed uroczystością Wszystkich Świętych ogrodzenie cmentarza. Osoby odwiedzające groby swoich bliskich proszę o zwracanie uwagi na to co dzieje się na cmentarzu i gdyby zaszła taka konieczność o interwencję lub powiadomienie pana kościelnego tel. 693 682 616 lub policji.
6. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła, udekorowanie kwiatami i przygotowanie go do dzisiejszej liturgii mieszkańcom Nowego Młyna – Kolonii Starobrzeskiej. W imieniu całej naszej wspólnoty Bóg zapłać!
7. W najnowszym numerze „Przewodnika Katolickiego” przeczytamy o znaczeniu muzyki w liturgii. W PK jest też raport jak kosztem dzieci szkolnych realizuje się obowiązek edukacji przedszkolaków, a w dodatku „Ład Boży” m.in. artykuł o historii parafii w Bądkowie.
8. W minionym tygodniu odeszli do Pana ś.p. Bronisław Malinowski z Gustorzyna – pogrzeb odbył się w piątek i ś.p. Jadwiga Mistera z Machnacza – pogrzeb odbędzie się w poniedziałek. Polecamy ich w naszej modlitwie: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.
9. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego tygodnia: „Szczęść Boże”.