Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Pielgrzymka samolotowa do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Spotkanie w przewodnikiem w niedzielę 7 lipca po Mszy o godz. 12.00. Po spotkaniu można wpłacić część w euro należności za pielgrzymkę.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu we wtorek, czwartek i piątek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

1. Dziś 11 listopada w Święto Niepodległości warto na nowo wsłuchać się i podjąć jako wyzwanie i wezwanie słowa wypowiedziane przez Błogosławionego Jana Pawła II podczas jego pierwszej pielgrzymki do Ojczyzny w 1979 roku „Zanim stąd odejdę, proszę was, abyście całe to duchowe dziedzictwo, któremu na imię „Polska”, raz jeszcze przyjęli z wiarą, nadzieją i miłością — taką, jaką zaszczepia w nas Chrystus na chrzcie świętym,
— abyście nigdy nie zwątpili i nie znużyli się, i nie zniechęcili,
— abyście nie podcinali sami tych korzeni, z których wyrastamy.
Proszę was:
— abyście mieli ufność nawet wbrew każdej swojej słabości, abyście szukali zawsze duchowej mocy u Tego, u którego tyle pokoleń ojców naszych i matek ją znajdowało,
— abyście od Niego nigdy nie odstąpili,
— abyście nigdy nie utracili tej wolności ducha, do której On „wyzwala” człowieka,
— abyście nigdy nie wzgardzili tą Miłością, która jest „największa”, która się wyraziła przez Krzyż, a bez której życie ludzkie nie ma ani korzenia, ani sensu” (Homilia w czasie mszy św. odprawionej na Błoniach – Kraków, 9 czerwca 1979r.).
2. W dzisiejszą niedzielę w Kościele w Polsce obchodzimy także Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Jest on zachętą do codziennej, wytrwałej modlitwy o pokój na świecie i o ustanie prześladowań. W tym roku w sposób szczególny modlimy się za chrześcijan w Egipcie. Egipt to kraj, który większości kojarzy się przede wszystkim z piramidami, wakacjami nad ciepłym morzem, wypoczynkiem pod palmami. Wysokie ogrodzenia turystycznych kurortów odcinają wczasowiczów od ponurej rzeczywistości. Niestety, Egipt to także kraj, w którym 12 mln chrześcijan cierpi prześladowania. Dewastowane są chrześcijańskie świątynie, niszczone i palone są chrześcijańskie osiedla, odmawia się równych praw obywatelskich wyznawcom Chrystusa. Nasza modlitwa i pomoc może pomóc chrześcijanom w Egipcie żyć godnie pomimo prześladowań. Za wszystkie ofiary złożone dziś na ten cel do puszek Bóg zapłać!
3. Spotkanie tymczasowej Rady Parafialnej we wtorek o godz. 18 na plebanii. Serdecznie zapraszam sołtysów, odpowiedzialnych za poszczególne grupy w parafii, osoby, które do tej pory brały udział w spotkaniach oraz wszystkich tych, którzy chcieliby czynnie  zaangażować się w życie parafii.
4. W czwartek Msza św. poza parafią. W tym dniu będzie także nieczynne biuro parafialne.
5. W minionym tygodniu złożono jedną ofiarę imienną na prace remontowe na plebanii. W przyszłą niedzielę taca inwestycyjno-remontowa. Wszystkim ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać!
6. W sobotę 17 listopada będziemy wywozić śmieci z cmentarza. Tym razem zajmą się tym parafianie z Brzezia. W związku z tym proszę na ile to możliwe o uporządkowanie do soboty grobów naszych bliskich i usunięcie z nich wypalonych zniczy i zwiędniętych kwiatów po uroczystości Wszystkich Świętych i Dniu Zadusznym.
7. Otrzymaliśmy Dyplom Wdzięczności MIVA Polska za udział w lipcowej Akcji św. Krzysztof 1 grosz za 1 bezpiecznie przejechany kilometr i pisemne podziękowanie za zebrane przy tej okazji 200 zł na środki transportu dla misjonarzy. Dyplom można obejrzeć w gablocie w kruchcie kościoła.
8. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła i przygotowanie go do dzisiejszej liturgii mieszkańcom Słonego. Przez następne dwa tygodnie będą to robić mieszkańcy Nowego Młyna – Kolonii Starobrzeskiej.
9. W najnowszym numerze „Przewodnika Katolickiego” przeczytamy o skandalicznym prawie do zabijania dzieci, gdy w okresie ciąży badania wykażą ich wrodzone wady i o tym, dlaczego w Polsce w ostatnich dniach nie udało się tego prawa zmienić.
10. W szpitalu przebywają p. Jadwiga Mistera z Machnacza i p. Kazimierz Thiel z Lipin. Polecamy ich w naszej modlitwie.
11. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże.