Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

  1. W niedziele i święta:
    godz. 09.00
    godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna w dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem i pogrzebami zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

luty 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  

W niedzielę 11 listopada będziemy obchodzić IV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym organizowany przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Przez ofiary zbierane w tym dniu do puszek na zakończenie Mszy św. okażemy naszą solidarność i wsparcie naszym prześladowanym siostrom i braciom w wierze. Można także wysłać sms o treści RATUJE pod numer 72405 (koszt 2 zł + VAT – 2,46 zł brutto).
Tematem wiodącym w tym roku jest Egipt. Według danych państwowych muzułmanie, przeważnie sunnici, stanowią 90% ludności kraju; pozostałe 10% to chrześcijanie, z czego 9% to Koptowie (głównie Koptyjski Kościół Ortodoksyjny). Z kolei dane kościelne mówią o 10-18% chrześcijan, wśród populacji Egiptu.
Większości z nas Egipt kojarzy się z wakacjami nad ciepłym morzem, wypoczynkiem pod palmami i piramidami. Wysokie ogrodzenia turystycznych kurortów odcinają wczasowiczów od ponurej rzeczywistości. Chrześcijanie prześladowań i dyskryminacji doświadczali od stuleci, jednak w czasie ostatniej rewolucji przemoc dramatycznie wzrosła. Chrześcijanie są dyskryminowani na każdym kroku: nie mogą zajmować kluczowych stanowisk w administracji państwowej, czy zajmować katedr na uniwersytecie. Mogą wykonywać zajęcia, które nie mają wpływu na życie społeczne. Często jest tak, że mogą pracować tylko na wysypiskach śmieci. Zdarzały się przypadki, że wielu zdolnych chrześcijańskich studentów jest bitych lub aresztowanych na czas sesji by uniemożliwić im ukończenie studiów.
Każdy egipski chrześcijanin ma wytatuowany krzyż na prawym nadgarstku, po czym są rozpoznawani. W ubiegłym roku doszło na tym tle do tragedii w szkole; nauczyciel wraz z uczniami brutalnie zamordowali 16-letniego Aymana za to, że nie chciał zasłonić krzyża. Kobiety chrześcijanki są zmuszane do noszenia nakryć głowy typowych dla muzułmanek, w przeciwnym wypadku doświadczają poniżających upokorzeń. Podczas Wiosny Arabskiej w chrześcijańskich kościołach podłożono bomby, (zamachy na koptyjskie kościóły w Aleksandrii, w wiosce Meet Bashar, w Kairze, Asuanwi, na pustyni w Wadi an-Natrun), w wyniku ich wybuchów zginęło wielu niewinnych ludzi.