Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy do 15.o4.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu w środę po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

1. Do 8 listopada trwa Oktawa Modlitw za Zmarłych. W te dni codziennie można uzyskać odpust zupełny dla jednego ze zmarłych. Należy nawiedzić pobożnie cmentarz i pomodlić się za dusze zmarłych, przy zachowaniu stałych warunków odpustu: stanu łaski uświęcającej, przyjętej w danym dniu Komunii św., wolności od przywiązania do grzechu (nawet lekkiego) i modlitwy w intencjach Ojca Świętego (np. „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Mario”).
2. W ciągu całej Oktawy Modlitw za Zmarłych, czyli do czwartku 8 listopada włącznie, Msza św. codziennie o godz. 16.30 w kaplicy na cmentarzu, a na jej zakończenie różaniec i wypominki za zmarłych.
3. W tym tygodniu, w czwartek i piątek, 8 i 9 listopada, odbędą się przesunięte ze względu na uroczystość Wszystkich Świętych comiesięczne odwiedziny chorych w domach.
4. W piątek, 9 listopada obchodzimy rocznicę poświęcenia bazyliki na Lateranie, czyli kościoła katedralnego papieża. Pamiętajmy tego dnia o modlitwie za papieża i cały Kościół.
5. W najbliższą sobotę, 10 listopada o godz. 11.00 w naszym kościele będzie odprawiona Msza św. w intencji zmarłych księży z naszego dekanatu. Będą ją koncelebrować wszyscy księża pracujący w naszym dekanacie.
6. W przyszłą niedzielę 11 listopada po Mszy św. o godz. 9.00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
7. W niedzielę 11 listopada przypada Święto Niepodległości. Pamiętajmy w modlitwach o tych, którzy za Polskę niepodległą polegli, ale też i o tych, którzy w trudzie budowali i budują jej niepodległy byt. Nie zapominajmy o wywieszeniu flagi państwowej.
8. W przyszłą niedzielę w Kościele w Polsce będziemy także obchodzić Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Tegoroczne obchody będą poświęcone sytuacji chrześcijan w Egipcie. Osoby chcące ich wesprzeć będą mogły złożyć na ten cel ofiarę do puszki.
9. W miniony poniedziałek na naszą prośbę pracownice Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków przeprowadziły wizję lokalną i uzupełniły dokumentację niezbędną do starań o wpisanie do rejestru zabytków niektórych elementów ruchomych wyposażenia naszej świątyni, co pozwoli nam starać się o dotacje na ich restaurację i konserwację.
10. Cały czas postępują prace remontowe w budynku domu parafialnego – plebanii. W minionym tygodniu zakończono zasypywanie piaskiem pustej przestrzeni pod zerwaną podłogą w części pomieszczeń, założono zbrojenie i wylano tzw. chudziak, na który kładziona jest folia i styropian, wymieniono instalację kanalizacyjną. Na cmentarzu przed uroczystością Wszystkich Świętych uzupełniliśmy brakujące elementy ogrodzenia.  Bardzo dziękuję za ofiary składane na te prace. Wiele osób uczyniło to przy okazji zamawiania wypominków za zmarłych. Wpłynęła także jedna ofiara przelewem na konto parafialne. Wszystkim ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać!
11. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła i przygotowanie go do dzisiejszej liturgii mieszkańcom Słonego.
12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Przewodniku Katolickim” na uwagę zasługują artykuły o świętości, o Bogu jako jedynym Dawcy Życia, o rodzinie jako o najlepszym lekarstwie na kryzys.
13. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego tygodnia: „Szczęść Boże”.