Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie.

Kancelaria

Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna we wtorek, czwartek i piątek po Mszy o godz. 18.00.

 

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

kwiecień 2025
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

1. Bardzo dziękuję za ofiary składane dziś w ramach tacy inwestycyjno-remontowej na koszty prac w domu parafialnym – plebanii. Osoby pragnące złożyć ofiary imienne mogą to czynić w kopercie z informacją o ofiarodawcy lub osobiście. Można także dokonywać wpłat na konto bankowe parafii z dopiskiem „Ofiara na cele kultu religijnego” – dotyczy to przede wszystkim osób, które chcą skorzystać z możliwości odpisania złożonej ofiary od dochodu w deklaracji podatkowej. Za wszelkie wsparcie prowadzonych prac  i pomoc w pokryciu kosztów funkcjonowania parafii, szczególnie wysokich zimą, serdeczne „Bóg zapłać!”.
2. Troska o zaplecze materialne parafii jest niezwykle ważna, ale nie jest celem samym w sobie. Jak podkreślał błogosławiony Jan Paweł II „wszyscy powinniśmy odkryć, poprzez wiarę, prawdziwe oblicze parafii, czyli samą „tajemnicę” Kościoła, który właśnie w niej istnieje i działa. Ona bowiem, choć czasem bywa uboga w ludzi i środki, niekiedy rozproszona na rozległych obszarach, albo zagubiona w ludnych, pełnych chaosu dzielnicach wielkich metropolii, nigdy nie jest po prostu strukturą, terytorium, budynkiem, ale raczej „rodziną Bożą jako braci ożywionych duchem jedności”, „domem rodzinnym, braterskim i gościnnym”, „wspólnotą wiernych” (Christifideles laici, n. 26). Ważnym krokiem w kierunku tworzenia takiej parafii były rekolekcje, którymi rozpoczęliśmy Adwent. Wielką radością było, że skorzystało z nich, przystępując do sakramentu pokuty i pojednania oraz komunii św. ponad 200 osób czyli niewiele mniej niż uczestniczy w niedzielnej Eucharystii. Za bardzo udane można także uznać nieszpory i spotkanie ze świętym Mikołajem biskupem 5 grudnia, dzień po zakończeniu rekolekcji. Bardzo dziękuję tym wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie do uczestnictwa w rekolekcjach i tym, którzy przyczynili się do ich udanego przebiegu.
3. W poniedziałek i wtorek spowiedź rekolekcyjna w Kruszynie, a w sobotę w Dąbiu. W te dni kancelaria będzie nieczynna.
4. W środę o godz. 16.30 Msza św. roratnia. Dzieci zachęcam do przyniesienia ze sobą lampionów. Za najładniejszy własnoręcznie wykonany lampion na koniec adwentu przewidziana jest nagroda.
5.  W piątek 21 grudnia po Mszy św. o godz. 16.30 zapraszam młodzież przygotowującą się do bierzmowania do pomocy przy ustawieniu żłóbka bożonarodzeniowego w kościele.
6. Na pomoc Kościołowi na Wschodzie przed tygodniem do puszek zebraliśmy 107,48 zł. Bóg zapłać!
7. Bardzo dziękuję za posprzątanie i przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii mieszkańcom ulic Parkowej i Brzeskiej z Wieńca. W imieniu całej naszej wspólnoty serdeczne Bóg zapłać!
8. Po zakończeniu Mszy św. można nabyć prasę katolicką, kalendarze oraz świece wigilijne Caritas. Młodzież ze Szkolnego Koła Caritas rozprowadza wykonane przez siebie stroiki świąteczne, z których dochód będzie przeznaczony na paczki świąteczne dla najuboższych z naszej parafii. W najnowszym numerze „Przewodnika Katolickiego” o tym, dlaczego Kościół nie popiera zabiegów in vitro. Ponadto, artykuły prezentujące świąteczne akcje charytatywne oraz  bezpłatny dodatek zawierający staropolskie przepisy kuchni klasztornej na Boże Narodzenie.
9. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże!