11.00 – suma
13.00 – z udziałem dzieci
(w lipcu i sierpniu:
09.00 i 12.00 – suma);

Poniedziałek-czwartek po Mszy św. o godz. 18.00.

Biuro cmentarza czynne w środy w godz. 15.00 – 16.30. Sprawami związanymi cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 665 402 253.

Czerwiec 2019
« Maj

1. Dziś obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy Okres Wielkanocny i czas Komunii Świętej wielkanocnej. Zebrani na celebrowaniu Eucharystii świętujemy narodziny Kościoła i przyjmujemy odpowiedzialność za powierzoną nam misję względem wszystkich języków, ludów i narodów. Duch Święty daje nam udział w zwycięstwie Zmartwychwstałego Pana, uzdalnia nas do przekraczania granic naszego ja, naszego pragnienia samowystarczalności i troski o nas samych. Obdarza nas różnymi darami, abyśmy się nimi wzajemnie obdarowywali we wspólnocie Kościoła i czyni z nas świadków i głosicieli Dobrej Nowiny o zbawieniu. Jakie jest twoje doświadczenie Ducha Świętego jako źródła pokoju i pojednania oraz jedności twojej wspólnoty? Jak pełniej otworzyć się na działanie Ducha Świętego w naszej wspólnocie, przekształcając ją w nieustanną szkołę misyjnej komunii?

2. Jutro – w poniedziałek po Zesłaniu Ducha Świętego – obchodzić będziemy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, a w czwartek oddamy cześć Jezusowi Chrystusowi, Najwyższemu i Wiecznemu Kapłanowi.

3. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Trójcy Świętej. Ostatnia Msza św. o godz. 13.00 przed wakacjami: Komunia Święta Rocznicowa i zakończenie Roku Szkolnego. Próby przed Komunią Świętą Rocznicową w czwartek o godz. 17.00 i w sobotę o godz. 10.00. Okazja do spowiedzi w sobotę o godz. 09.30.

4. Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca – dzień zbiórki na cele inwestycyjno-remontowe w naszej parafii.

5. Przygotowujemy się do uroczystości Bożego Ciała. Tegoroczna trasa procesji: Wieniec – ul. Parkowa, ul. Podgórna, ul. Ks. Romana Jałocho (I ołtarz), Wieniec-Zalesie – ul. Ziębia, ul. Żurawia (II ołtarz przy kapliczce św. Józefa), ul. Zdrojowa (III ołtarz), Wieniec – ul. Parkowa (IV ołtarz przed kaplicą na cmentarzu i zakończenie procesji). Długość trasy procesji – 4,1 km. Proszę o zabranie do odprasowania poduszek i szarf z zakrystii. Pani Marta Szabela – szefowa asysty parafialnej prosi o płatki kwiatów do sypania podczas procesji.

6. Za dwa tygodnie, 22 czerwca, mężczyźni z całej Polski będą modlić się na Jasnej Górze. Pielgrzymka “Męskie oblężenie Jasnej Góry. Mężczyźni u Tronu Królowej” organizowana jest w tym roku pod hasłem “Powołani do męskości”. Mężczyźni z naszej parafii chętni do udziału w pielgrzymce proszeni są o zgłoszenie się do końca tygodnia.