Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w środę i w piątek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

luty 2024
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829  

Serdecznie zapraszamy wszystkich członków i przyjaciół naszej rodziny parafialnej do wspólnego świętowania uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, tradycyjnie nazywanej Bożym CiałemMsza Święta w naszym kościele parafialnym o godz. 08.30. Kwadrans wcześniej, o godz. 08.15 na placu przed kościołem poświęcenie nowej chorągwi z Przemienieniem Pańskim. Na zakończenie Mszy Świętej ok. godz. 09.15 uroczysta procesja do czterech ołtarzy. 

Tegoroczna trasa procesji: Wieniec – ul. Parkowa, ul. Podgórna, ul. Ks. Romana Jałocho (I ołtarz), Wieniec-Zalesie – ul. Ziębia, ul. Żurawia (II ołtarz przy kapliczce św. Józefa), ul. Zdrojowa (III ołtarz), Wieniec – ul. Parkowa (IV ołtarz przed kaplicą na cmentarzu, kazanie, błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem i zakończenie procesji). Dla osób, które dołączą na trasie do procesji Msza św. w kaplicy na cmentarzu bezpośrednio po zakończeniu procesji. Długość trasy procesji – 4,1 km.

Oprawę muzyczną uroczystości wraz z naszą Panią Organistką zapewni Zespół „Cantare”, którego członkowie należą do Orkiestry Dętej OSP w Wagańcu. Zachęcam do udekorowania naszych okien, balkonów i domów – nie tylko na trasie procesji, dając w ten sposób świadectwo naszej wiary.

Zgodnie ze słowami Świętego Jana Pawła II, to święto i związana z nim procesja są „niezwykle wymownym świadectwem prawdy, że Pan Jezus, ukrzyżowany i zmartwychwstały, nadal idzie po drogach świata i przez tę swoją «wędrowną» obecność przewodzi pielgrzymce kolejnych pokoleń chrześcijan: umacnia wiarę, nadzieję i miłość; pociesza w utrapieniach; podtrzymuje w dążeniu do sprawiedliwości i pokoju” (Jan Paweł II, Wymowa procesji Bożego Ciała, Anioł Pański 14 czerwca 1998). Z wiarą, radością, nadzieją i entuzjazmem poniesiemy Ciało Chrystusa ukryte w naszych sercach i wyraźnie widoczne w monstrancji tam, dokąd często nie ma On dostępu, modląc się o to, aby był On tam obecny na co dzień przez nasze świadectwo życia: naszą jedność, radosną wiarę i dobroć. Gorąco zapraszamy do wspólnego świętowania i oddania hołdu Zbawicielowi Świata.