1. Dziś obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy. Wyznajemy wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach, pochylamy się nad tajemnicą wewnętrznego życia Boga i dziękujemy Mu za chrzest święty, który daje nam udział w tym życiu, wprowadzając nas do rodziny uczniów. Jak możemy uczynić nasze rodziny i wspólnoty ikonami miłości i jedności Najświętszej Trójcy? Jak możemy rozpalać misyjny aspekt miłości wśród ochrzczonych?

2. Dzisiejsza niedziela to trzecia niedziela miesiącadzień zbiórki na cele inwestycyjno-remontowe w naszej parafii. Za wszystkie ofiary na rzecz naszej wspólnoty serdeczne Bóg zapłać!

3. Dziś ostatnia Msza św. o godz. 13.00 przed wakacjami. W trakcie wakacji porządek Mszy św. w niedziele i uroczystości: godz. 09.00 i 12.00 (suma).

4. W czwartek Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w procesję wszystkich parafian oraz grupy duszpasterskie Zapraszam asystę, strażaków, dzieci do sypania kwiatków – szczególne zaproszenie kieruję do dzieci które w tym roku przystąpiły do I Komunii Świętej i tych, które przeżywają dziś uroczystość Komunii Świętej Rocznicowej.
Msza Święta w naszym kościele parafialnym o godz. 08.30. Kwadrans wcześniej, o godz. 08.15 na placu przed kościołem poświęcenie nowej chorągwi z Przemienieniem Pańskim. Na zakończenie Mszy Świętej ok. godz. 09.15 uroczysta procesja do czterech ołtarzy. Tegoroczna trasa procesji: Wieniec – ul. Parkowa, ul. Podgórna, ul. Ks. Romana Jałocho (I ołtarz), Wieniec-Zalesie – ul. Ziębia, ul. Żurawia (II ołtarz przy kapliczce św. Józefa), ul. Zdrojowa (III ołtarz), Wieniec – ul. Parkowa (IV ołtarz przed kaplicą na cmentarzu, kazanie, błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem i zakończenie procesji). Dla osób, które dołączą na trasie do procesji Msza św. w kaplicy na cmentarzu bezpośrednio po zakończeniu procesji. Długość trasy procesji – 4,1 km.
Oprawę muzyczną uroczystości wraz z naszą Panią Organistką zapewni Zespół „Cantare”, którego członkowie należą do Orkiestry Dętej OSP w Wagańcu. Zachęcam do udekorowania naszych okien, balkonów i domów – nie tylko na trasie procesji, dając w ten sposób świadectwo naszej wiary.

5. W oktawie Bożego Ciała procesje w niedzielę 23 maja po sumie o godz. 12.00 i w czwartek 27 czerwca na zakończenie oktawy o godz. 18.00.