1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w klimacie uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Przez nasz udział w liturgii Eucharystii pragniemy jeszcze głębiej wnikać w tajemnicę Boga i Jego miłości. Pan Jezus stawia nam dziś pytania: „Za kogo uważają Mnie tłumy?” (Łk 9, 18); „A wy, za kogo Mnie uważacie?” (Łk 9, 20). Podstawowym kryterium prawdziwości wiary w Jezusa jest tajemnica krzyża. Jest to zgorszenie, które wymaga głębokiego i nieustannego nawracania, przechodzenia od odpowiedzi Piotra – mesjanizmu chwały, mocy i wielkości do odpowiedzi Chrystusa – mesjanizmu Sługi, który oddaje się Ojcu. Kim jest Jezus dla naszej wspólnoty? Czy przyjmujemy Jego pytania i Jego odpowiedź? Jak rzeczywiście słuchać Jego słowa i obronić się przed pokusą traktowania Jego pytań i odpowiedzi jako opakowania, w które zawijamy nasze własne pragnienia?

2. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i obchód uroczystości Bożego Ciała w naszej parafii: Radzie Parafialnej, osobom, które z takim entuzjazmem przygotowały ołtarze i udekorowały trasę procesji oraz własne domy i obejścia także poza trasą procesji, liturgicznej służbie ołtarza, asyście i dzieciom, druhom z OSP w Dobrej Woli oraz reprezentantom OSP w Machnaczu, kołu Żywego Różańca, pani organistce, paniom katechetkom, panu Grzegorzowi, Zespołowi Muzycznemu „Cantare”, fotografowi p. Krzysztofowi Alchimowiczowi oraz wszystkim, którzy wzięli udział w procesji lub towarzyszyli nam duchowo. W sposób szczególny chciałbym wyrazić uznanie i wdzięczność rodzinie, która ufundowała nową chorągiew procesyjną z Przemienieniem Pańskim.

3. Do czwartku włącznie trwamy w tradycyjnej oktawie uroczystości Bożego Ciała. Dziś na zakończenie Mszy Św. o godz. 12.00 i w czwartek o godz. 18.00 – procesja wokół kościoła. W czwartek na zakończenie oktawy poświęcenie wianków ziół i kwiatów oraz poczęstunek dla asysty.

4. W środę Msza św. za parafię o godz. 18.00 i spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

5. Bieżący tydzień obfituje w uroczystości liturgiczne. Jutro przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w sobotę uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

6. Z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Ojca składamy serdeczne życzenia i zawierzamy ojców opiece św. Józefa, a zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu.

7. Na tacę inwestycyjną w ubiegłą niedzielę zebraliśmy 1296,55 zł. Bóg zapłać.

8. O. Damian Kosecki CCG zaprasza do udziału w 23 Pielgrzymce Rowerowej Włocławek-Jasna Góra-Licheń-Włocławek w dniach 8-17 lipca br. Spotkanie organizacyjne dla zainteresowanych w piątek 28 czerwca o godz. 19.00 w parafii MB Fatimskiej ul. Płocka 167A we Włocławku.