godz. 12.00 – suma;

w dni powszednie zgodnie z ogłoszeniami, zwykle pn.-pt. – godz.18.00, sob. – godz. 09.00

Poniedziałek-czwartek po Mszy św.

Biuro cmentarza czynne w środy w godz. 15.00 – 16.30. Sprawami związanymi cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Sierpień 2019
« Lip

1. Jezus wstępuje do chwały Ojca błogosławiąc swoich uczniów. Jesteśmy nosicielami Jego błogosławieństwa. Naszym pierwszym zadaniem jest być świadkami Dobroci Boga w świecie, w którym bardzo często zło wydaje się triumfować nad dobrem. To do nas należy troska o to, aby nikt nie czuł się przegrany i nikt nie żył bez nadziei. Wypełniamy to zadanie wówczas, kiedy dzielimy się z innymi naszym doświadczeniem dobroci i miłosierdzia Bożego i mimo naszej słabości staramy się uczynić bardziej ludzkim nasz świat. Jak doświadczyłeś w swoim codziennym życiu Jezusowego błogosławieństwa z wysoka? Jak bliskość z Bogiem prowadzi nas do bliskości z ludźmi?

2. Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Cześć Bożemu Sercu będziemy oddawali odmawiając litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa na zakończenie Mszy św.

3. W tym tygodniu przypadają Pierwszy Czwartek i Pierwszy Piątek Miesiąca. W czwartek o godz. 17.00 Godzina Święta – adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez asystę. Po Mszy św. o godz. 18.00 comiesięczna katecheza dla dorosłych o Kościele.
W piątek spowiedź od godz. 17.00. Msza św. o godz. 18.00, a po jej zakończeniu spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

4. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 09.00 (Lipiny, Wieniec po stronie kościoła, Wieniec-Zalesie, Machnacz, Słone) i w sobotę od godz. 10.30 (Wieniec po stronie szkoły, Kąty, Nowy Młyn, Gustorzyn, Jaranówek, Wolica, Bachórka).

5. Karty kwalifikacyjne dla dzieci i młodzieży wyjeżdżających z ks. Michałem Laskowskim na wakacyjny obóz w góry są do odebrania w zakrystii.

6. Cmentarz parafialny: w tym tygodniu została przecięta i zabrana kłódka wraz z łańcuchem z bramy głównej cmentarza, nieustannie zgłaszane są kradzieże kwiatów żywych i sztucznych, zwłaszcza stroików z grobów. Zarząd i administracja cmentarza nie ponoszą odpowiedzialności z tego tytułu. Proszę o zgłaszanie kradzieży na policję i zwracanie uwagi na to, co się dzieje na cmentarzu.
Tytułem próby został odkręcony dopływ wody do kranu na górze cmentarza. Nie ustało jednak wyrzucanie śmieci do kręgu studziennego i pozostawianie niedokręconego kranu, co powodowało zalewanie sąsiednich grobów. W związku z tym do czasu wykonania odpływu wody do studzienki kanalizacyjnej kran na górze będzie zakręcony i trzeba będzie korzystać z ujęcia wody przy kaplicy.

7. Na stoliku w kruchcie jest wyłożony nowy numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”.

8. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna tylko w poniedziałek 3 czerwca po Mszy św. o godz. 18.00.