1. „Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go i przyjdziemy do niego, i mieszkanie u niego uczynimy” (J 14,23). Podstawą wiary w Jezusa Chrystusa jest miłość. Jezus zapowiada uczniom, że choć ich opuści fizycznie przez swoją śmierć i wejście do chwały Ojca, to jednak pozostanie z nimi przez Ducha Świętego. Będzie prosił Ojca, aby posłał Ducha Świętego, aby pozostali wierni temu, co On im głosił i czego nauczał. Ponieważ życie zgodne z Ewangelią wymaga wielu niełatwych decyzji, Duch Święty nieustannie dostarcza Kościołowi niezbędnego światła i wsparcia. Tak było w czasach apostolskich i przez całą historię Kościoła. Tak jest również dzisiaj. Wśród dziejowych burz i przeciwności wyznawcy Jezusa, wspierani mocą Ducha Świętego, osiągają dar pokoju. Zabezpiecza on przed utratą ufności i lękiem, potwierdzając trwałą obecność Pana w Jego Kościele, i daje siłę do zachowywania Jego nauki. Jak różni się pokój Jezusa od pokoju proponowanego przez świat? Co uczyniliśmy i czynimy z Ewangelią? Czy pozwalamy się prowadzić Duchowi Świętemu i dokąd On nas prowadzi? Co czynimy, aby jako uczniowie Jezusa, wspólnota parafialna, Kościoł być bardziej wierni Jezusowi i Jego Ewangelii?

2. W dzisiejszej modlitwie szczególnie pamiętamy o naszych matkach z okazji ich święta. Niech Najświętsza Maryja Panna, wzór macierzyńskiego serca, nieustannie wyprasza potrzebne dary, a wdzięczność i miłość najbliższych zawsze radują Wasze serca.

3. Zapraszamy do udziału w ostatnich już w tym roku nabożeństwach majowych w kościele na zakończenie Mszy św. i przy kapliczkach. Na wspólną modlitwę gromadzimy się o godz. 18.00 przy kapliczce św. Józefa w Wieńcu-Zalesie, o godz. 18.30 przy kapliczkach w Bachórce i Gustorzynie, o godz. 19.00 w Kątach, Machnaczu (w centrum wioski i naprzeciw szkoły w Wieńcu), Wieńcu-Zalesie (przy szosie), Wolicy.

4. W piątek, na zakończenie maryjnego majowego miesiąca, oddamy cześć Matce Bożej, obchodząc święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Pierwszosobotnia Msza św. w intencji żywych i zmarłych członków Koła Żywego Różańca zostanie odprawiona w sobotę 8 czerwca.

5. Bardzo dziękuję za ofiary złożone na tacę inwestycyjną w ubiegłą niedzielę. Zebraliśmy 1105,50 zł. Dziękuję Rodzicom Dzieci Pierwszokomunijnych za dar dla parafii – obrusy na ołtarze oraz dzieciom za ofiarę pieniężną na pomoc dzieciom w krajach misyjnych – 550 zł. Za wszystkie ofiary serdeczne Bóg zapłać.

6. Komunia Święta Rocznicowa wyjątkowo w tym roku będzie połączona z Mszą św. na zakończenie roku szkolnego i odbędzie się w uroczystość Trójcy Przenajświętszej w niedzielę 16 czerwca o godz. 13.00.

7. Na spotkaniu Parafialnej Rady Duszpasterskiej w minioną środę ustaliliśmy tegoroczną trasę procesji w uroczystość Bożego Ciała: Wieniec – ul. Parkowa, ul. Podgórna, ul. Ks. Romana Jałocho (I ołtarz), Wieniec-Zalesie – ul. Ziębia, ul. Żurawia (II ołtarz przy kapliczce św. Józefa), ul. Zdrojowa (III ołtarz), Wieniec – ul. Parkowa (IV ołtarz przed kaplicą na cmentarzu i zakończenie procesji). Długość trasy procesji – 4,1 km. Więcej informacji podanych zostanie w najbliższe niedziele.

8. Na stoliku w kruchcie jest wyłożony nowy numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”. Zachęcam do zabrania dla siebie, a może też i dla kogoś z rodziny lub sąsiadów egzemplarza gazety.