Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy przedłużone do 15.o5.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w czwartek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

1. Celebrując uroczystość patronalną naszej wspólnoty parafialnej uczestniczymy przez wiarę w doświadczeniu Apostołów, oglądających na górze Tabor chwałę Syna Bożego i słyszących głos „To jest mój Syn wybrany, Jego słuchajcie”. Wiara w Jezusa Chrystusa i głoszenie Dobrej Nowiny nie są owocem ludzkiego wymysłu czy retoryki, ale konsekwencją życiowego doświadczenia, które jak lampa napełniona oliwą promieniuje światłem i blaskiem nowego życia. Jakie jest moje doświadczenie boskości Jezusa? Pozwalam się przemieniać przez Słowo, które przekazuje światło, ciepło, prawdę, życie?

2. Pamiętajmy, że tym co stanowi o wyjątkowości i sensie uroczystości odpustowej to możliwość uzyskania w tym dniu w naszym kościele parafialnym odpustu zupełnego czyli darowania przed Bogiem kary doczesnej za grzechy, zgładzone już co do winy. Można go uzyskać dla siebie lub dla zmarłych. Odpust zupełny jest całkowitym uleczeniem ran będących skutkiem grzechu, jest oczyszczeniem ludzkiego „ja” z tego wszystkiego, co nie pozwala człowiekowi na pełną wspólnotę z Bogiem. Warunki uzyskania odpustu to: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., modlitwa według intencji Ojca Świętego oraz wyzbycie się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.

3. Serdecznie dziękuję naszemu przewodnikowi w dzisiejszej wspinaczce na Tabor, kaznodziei i sumiście ks. Michałowi Laskowskiemu – wikariuszowi parafii w Osięcinach i przyjacielowi naszej wspólnoty.
Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie naszej uroczystości patronalnej: zespołowi p. Anety Jarzęckiej z Marianek za posprzątanie kościoła i przygotowanie go do dzisiejszej liturgi, piątkowym nowożeńcom za dekorację kwiatową, p. Grzegorzowi Kulińskiemu i jego współpracownikom za sprzątnięcie otoczenia kościoła, kaplicy cmentarnej oraz cmentarza, p. Bogusławie Młynarczyk za troskę o obrusy i paramenty liturgiczne, p. Romanie Jankowskiej i członkom asysty oraz klerykowi Aleksandrowi Martinez Nowakowi za przygotowanie i poprowadzenie sobotniej adoracji Najświętszego Sakramentu, naszej pani organistce Monice Bednarskiej-Czyżnielewskiej, służbie liturgicznej, lektorom, asyście, strażakom oraz wszystkim, którzy mieli jakikolwiek udział w oprawie naszej liturgii. Bardzo dziękuję p. Bożenie i Andrzejowi Wojciechowskim z Wieńca za ufundowanie nowego baldachimu procesyjnego. Wszystkim życzę radosnego świętowania dzisiejszej uroczystości przy stołach rodzinnych, które są przedłużeniem stołu Eucharystii w naszej świątyni parafialnej i domowymi ołtarzami umacniającymi naszą więź i wzajemną miłość.

4. W przyszłą niedzielę, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Na zakończenie Mszy tradycyjne błogosławieństwo kwiatów i ziół. Z powodu ślubów nie będzie Mszy św. wieczornej w sobotę. Ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na prace konserwatorskie w Katedrze Włocławskiej.

5. Przyszła niedziela to także trzecia niedziela miesiąca – na zakończenie Mszy comiesięczna zbiórka na cele inwestycyjno-remontowe w naszej parafii.

6. W środę 18 sierpnia po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszam na spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Parafialnej Rady Ekonomicznej.