w dni powszednie: poniedziałek – piątek zwykle o godz. 18.00; sobota – liturgia niedzielna o godz. 18.00

Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem i pogrzebami zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

sierpień 2022
« lip

1. Wniebowzięcie Maryi, jak stwierdza Katechizm Kościoła Katolickiego, jest „szczególnym uczestniczeniem w Zmartwychwstaniu Jej Syna i uprzedzeniem zmartwychwstania innych chrześcijan” (KKK 966). Wniebowzięcie Maryi jest więc świętem spotkania nieba z ziemią, jest świętem odkupionej ludzkości, jest świętem, które pokazuje nam, dokąd Bóg chce zabrać każdego z nas. Bóg chce nas poprowadzić do siebie, chce doprowadzić do pełni nasze człowieczeństwo. Na jaką drogę jesteś wezwany, aby osiągnąć pełnię swojego człowieczeństwa? Jakie aspekty swojego życia chcesz dziś powierzyć Maryi?

2. Dziękując Bogu za uwieńczone chwałą życie Maryi przynosimy do świątyni pierwsze owoce tegorocznych plonów: kwiaty, kłosy, zioła i składamy Bogu dziękczynienie modląc się, byśmy sami stali dobrym owocem dla Niego. Poświęcenie ziół i kwiatów na zakończenie każdej Mszy świętej.

3. Dzisiejsza niedziela to trzecia niedziela miesiąca – na zakończenie Mszy comiesięczna zbiórka na cele inwestycyjno-remontowe w naszej parafii. Za wszystkie ofiary na rzecz parafii oraz te złożone dziś na tacę przeznaczone na prace konserwatorskie w Katedrze Włocławskiej serdeczne Bóg zapłać.

4. W środę 18 sierpnia po Mszy św. o godz. 18.00 w intencji parafii zapraszam na spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Parafialnej Rady Ekonomicznej.

5. Z powodu ślubu nie będzie Mszy św. wieczornej w sobotę.

6. Bardzo dziękuję zespołowi p. Grzegorza Adamskiego z Kątów za posprzątanie świątyni i przygotowanie jej do niedzielnej liturgii, a wczorajszym nowożeńcom za dekorację kwiatową.