Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy przedłużone do 15.o5.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w czwartek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

1. Na zakończenie mowy Eucharystycznej – w dzisiejszej Ewangelii – Pan Jezus zaskakuje nas pytaniem o wiarę, o zaufanie, o naszą więź z Bogiem. „Czyż i wy chcecie odejść?” (J 6,67). Jak my radzimy sobie z pokusą porzucenia Pana? Jak możemy wzrastać w zażyłości, bliskości z Jezusem? „Panie, do kogóż pójdziemy? Ty masz słowa życia wiecznego. A myśmy uwierzyli i poznali, że Ty jesteś Świętym Boga” (J 6,68-69). To właśnie Eucharystia – celebrowana we wspólnocie i Słowo Boże – słuchane, czytane, rozważane, przyjmowane z wiarą i wprowadzane w życie jest w nas źródłem życia Bożego. Jesteś gotowy przyjąć słowa, które Cię prowokują, czy dopuszczasz i szukasz tylko takich, które Cię potwierdzają? Kiedy doświadczyłeś trudności i twardości słów Jezusa?

2. W minioną środę odbyło się spotkanie obu Rad Parafialnych. Pierwszym punktem było krótkie omówienie tegorocznej wizyty duszpasterskiej. Jednym ze spostrzeżeń było osłabienie więzi nie tylko z parafią, ale przede wszystkim między mieszkańcami znacznej części parafii. Tym problemem, jak i wprowadzeniem ewentualnych zmian w przyszłej kolędzie (m.in. stała zmiana jej terminu na okres po Wielkanocy, kolęda na zaproszenie) zajmiemy się na następnych spotkaniach Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Jeszcze raz dziękuję za życzliwe przyjęcie, wspólną modlitwę, wiele serdecznych i pełnych troski nie tylko o siebie spotkań, pomoc w powiadomieniu sąsiadów o kolędzie i jej nadzwyczajnych zasadach oraz w transporcie, udział w Mszach świętych w kościele za mieszkańców swojej części parafii oraz całą wspólnotę oraz o ustanie pandemii i przezwyciężenie jej negatywnych skutków.

3. Bardzo dziękuję za złożone przy okazji kolędy ofiary pieniężne. Zebraliśmy 36446,50 zł (dla porównania w ub.r. 48090 zł), z tego 60% – 21897,90 zł przeznaczonych jest dla parafii. Po odliczeniu kosztów ubezpieczenia kościoła i budynków parafialnych oraz cmentarza, świadczeń parafialnych na utrzymanie kurii diecezjalnej, domu księży emerytów oraz seminarium – łącznie 6570 zł, pozostaje 15327,90 zł. Suma ta, uzupełniona o złożone na ten cel ofiary i o część przeznaczoną na utrzymanie księdza pomniejszoną o osobiste świadczenia na cele diecezjalne i podatki, zgodnie ze złożoną przeze mnie w ubiegłym roku obietnicą, pozwoliła na całkowite pokrycie kosztu dwóch nowych okien wraz z obróbką murarską i jednego z umieszczonych w nich witraży. W tym roku planujemy jeszcze założenie nowej ramy i witraża nad głównym wejściem do kościoła. Koniecznością jest też zrobienie nowych schodów do kościoła – prace zaplanowane są na wiosnę przyszłego roku. Ze względów bezpieczeństwa w tym tygodniu została zdjęta warstwa rozsypującego się lastriko na schodach i zrobione zabezpieczenie przed potknięciem się o wystającą kratę. Przy tej okazji bardzo dziękuję za wszystkie ofiary wpłacane na konto, składane osobiście i na tacę na rzecz parafii. W minioną niedzielę na tacę inwestycyjno-remontową zebraliśmy 1153,40 zł, a na renowację katedry we Włocławku 401,50 zł.

4. Głównym celem spotkania Rad Parafialnych była organizacja tegorocznej modlitwy za poległych we wrześniu 1939 roku żołnierzy pochowanych na naszym cmentarzu oraz uroczystości Rocznicy Poświęcenia Naszego Kościoła Parafialnego i Dożynek Parafialnych. Modlitwa za Ojczyznę i za poległych jej obrońców od 2019 roku połączona jest z gminnymi obchodami rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. W tym roku odbędzie się ona przy grobie poległych żołnierzy na cmentarzu parafialnym w sobotę 4 września o godz. 12.00, a następnie przejdziemy do kościoła parafialnego na Mszę św. w intencji Ojczyzny i Jej poległych obrońców. Wieczorem tego dnia planowany jest okolicznościowy koncert w Brzeskim Centrum Kultury i Historii „Wahadło” – wejściówki będzie można otrzymać u organizatora, postaramy się, aby była też możliwość ich otrzymania w przyszłą niedzielę po Mszach w naszym kościele. Następnego dnia, w niedzielę 5 września będziemy świętować uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Parafialnego i Dożynki Parafialne. Suma Dożynkowa o godz. 12.00, a po niej agapa na placu przed plebanią. Każde sołectwo przygotuje swój własny stół z poczęstunkiem dla wszystkich. W programie także występ zespołów folklorystycznych „Spod Strzechy” i „Dzieci Kujaw”. Zapraszamy wszystkich do udziału w przygotowaniu naszego parafialnego święta dziękczynienia. Osoby, które chciałyby podzielić się plonami swojego pola czy ogrodu, przygotowanymi przez siebie przetworami czy upieczonym ciastem proszone są o kontakt ze swoimi przedstawicielami w Parafialnej Radzie Duszpasterskiej lub sołtysami.

5. W czwartek 26 sierpnia uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msza św. tego dnia o godz. 18.00.

6. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna w czwartek i piątek po Mszy św. o godz. 18.00.

7. Bardzo dziękuję zespołowi p. Renaty Olejniczak z Machnacza za posprzątanie świątyni i przygotowanie jej do niedzielnej liturgii, a wczorajszym nowożeńcom za dekorację kwiatową.

8. Dziś swoje 90. urodziny obchodzi p. Salomea Kasprzak. Życzymy jej oraz wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Prosimy o umocnienie w chorobie i zdrowie dla wszystkich chorych i cierpiących. Dobrej i błogosławionej niedzieli dla wszystkich.

9. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł śp. Jerzy Maciejewski z Wieńca, l. 75. Msza św. pogrzebowa odbędzie się we wtorek 24 sierpnia o godz. 10.00, a pogrzeb na Cmentarzu Komunalnym we Włocławku o godz. 11.30. Pamiętajmy o nim w modlitwach oraz o jego najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości. „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”