Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy przedłużone do 15.o5.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w czwartek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

1. „Słuchajcie Mnie, wszyscy, i zrozumcie! Nic nie wchodzi z zewnątrz w człowieka, co mogłoby uczynić go nieczystym; lecz to, co wychodzi z człowieka, to czyni człowieka nieczystym” (Mk 7, 14-15). Słowa Pana Jezusa przypominają nam, że zachowywanie zewnętrznych form religijności i pobożności nie jest podstawą czy miarą świętości. Są ważne i konieczne, ale najważniejsze jest serce, jego wewnętrzna przemiana i nawrócenie. Odnowione serce jest źródłem uczynków sprawiedliwości i miłosierdzia.
Jak możemy umacniać zgodność między wiarą a naszym codziennym życiem? Jakiej formacji serca potrzebujemy dzisiaj i potrzebują nasi młodzi?

2. W środę 1 września rozpocznie się nowy rok szkolny. Dzieciom i młodzieży życzymy wiele zapału i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, kształtowaniu dojrzałych postaw, a nauczycielom, katechetom i wychowawcom dużo siły i mocy Ducha Świętego, potrzebnego w procesie kształtowania dzieci i młodzieży. Już dziś zapraszamy też na Mszę Świętą, ze szczególną prośbą o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym dla uczniów, wychowawców, nauczycieli i rodziców w sobotę 18 września o godz. 12.00, w dniu św. Stanisława Kostki – patrona Polski oraz dzieci i młodzieży.

3. W środę 1 września będziemy także obchodzić 82. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Pamiętajmy w modlitwie szczególnie o tych, którzy oddali życie w obronie ojczyzny na wszystkich frontach. W sobotę 4 września o godz. 12.00 przy grobie poległych żołnierzy na cmentarzu parafialnym spotkajmy się na corocznej modlitwie za Ojczyznę i za poległych jej obrońców. Od 2019 roku stanowi ona główny punkt programu gminnych obchodów rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Po jej zakończeniu i złożeniu wiązanek na grobie żołnierzy przejdziemy pod przewodnictwem Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Brestivia” do kościoła parafialnego na Mszę św. w intencji Ojczyzny i Jej poległych obrońców. Wieczorem tego dnia o godz. 18.00 w Brzeskim Centrum Kultury i Historii „Wahadło” odbędzie się okolicznościowy koncert „Nigdy więcej wojny”. Podczas koncertu usłyszymy piosenki z okresu II Wojny Światowej i utwory współczesnych twórców oraz wspomnienia świadków wojennej pożogi. Całość okraszona zostanie archiwalnymi zdjęciami oraz nagraniami audio. W koncercie wystąpią członkowie Towarzystwa Kulturalnego w Brześciu Kujawskim oraz artyści i muzycy współpracujący z Brzeskim Centrum Kultury i Historii „Wahadło”. Bezpłatne wejściówki do odbioru w recepcji BCKiH oraz dziś po zakończeniu Mszy św. w naszym kościele. W związku z uroczystościami w sobotę 4 września nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez asystę. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi od godz. 16.30. Będzie spowiadał ks. dr Jacek Bartczak – wicerektor naszego seminarium duchownego. Msza Święta o godz. 18.00. W sobotę różaniec w kościele o godz. 08.30, a o godz. 09.00 Msza św. w intencji zmarłych i żywych członków Koła Żywego Różańca.

5. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 10.00. Zgłoszenia chorych w zakrystii, telefonicznie lub mailowo.

6. W przyszłą niedzielę 5 września będziemy świętować uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Parafialnego i Dożynki Parafialne. Suma Dożynkowa o godz. 12.00, a po niej agapa na placu przed plebanią. Każde sołectwo przygotuje swój własny stół z poczęstunkiem dla wszystkich. W programie także występ zespołów folklorystycznych „Spod Strzechy” i „Dzieci Kujaw”. Zapraszamy wszystkich do udziału w przygotowaniu naszego parafialnego święta dziękczynienia. Osoby, które chciałyby podzielić się plonami swojego pola czy ogrodu, przygotowanymi przez siebie przetworami czy upieczonym ciastem proszone są o kontakt ze swoimi przedstawicielami w Parafialnej Radzie Duszpasterskiej lub sołtysami.

7. Z uwagi na trwający Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań, w niedzielę 5 września 2021 r. podczas Dożynek Parafialnych pracować będą rachmistrzowie spisowi z terenu Gminy Brześć Kujawski. Po zakończeniu Sumy Dożynkowej będzie można skorzystać z pomocy rachmistrza spisowego i dokonać obowiązkowego spisu powszechnego oraz uzyskać wszelkie informacje na ten temat. Aby usprawnić pracę rachmistrza prosimy przygotować następujące dane: 1) nr PESEL, 2) nazwisko rodowe matki, 3) numery PESEL oraz dane osobowe wszystkich domowników wspólnie zamieszkujących, 4) dane dotyczące wykonywanego zawodu i miejsca pracy, 5) dane dotyczące mieszkania (w tym: powierzchnia, liczba pokoi i kuchni, sposób ogrzewania).

8. Przyszła niedziela 5 września będzie w Kościele w Polsce „Dniem Solidarności z Afgańczykami”. Będziemy prosić Boga o pokój w Afganistanie oraz w intencji Afgańczyków, a po Mszach Świętych będziemy zbierać ofiary na długofalowe wsparcie działań Caritas na rzecz migrantów i uchodźców, zarówno w Polsce jak i za granicą. Z tej racji dziś czytany jest Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w tej sprawie.

9. W związku z beatyfikacją sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, która nastąpi w niedzielę 12 września dziś czytana jest okolicznościowa odezwa Biskupa Włocławskiego.

10. Bardzo dziękuję zespołowi p. Elżbiety Zawitowskiej z Wieńca za posprzątanie świątyni i przygotowanie jej do niedzielnej liturgii, a rodzinie Kevina Iana Mafe Molina, który dziś przystąpi do I Komunii Świętej za dekorację kwiatową.

11. Na stoliku w kruchcie wyłożony jest nowy numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”. W zakrystii można nabyć nowy numer tygodnika „Idziemy” z diecezjalnym dodatkiem „Ład Boży”.

12. Brzeskie Centrum Kultury zaprasza na plenerowy koncert Fabrizio Walkera – kostarykańskiego artysty, który swoje muzyczne opowieści plecie łącząc elementy tradycyjnych pieśni latynoamerykańskich, soulu, rocka, reggae oraz rapu. Koncert odbędzie się 3 września 2021 roku na terenach rekreacyjnych przy rzece Zgłowiączce w Brześciu Kujawskim. Wstęp wolny.

13. Biblioteka Publiczna w Brześciu Kujawskim, Urząd Miejski w Brześciu Kujawskim oraz Brzeskie Centrum Kultury i Historii „Wahadło” zapraszają mieszkańców miasta i gminy Brześć Kujawski do wspólnych obchodów X edycji akcji Narodowe Czytanie. Będziemy czytać fragmenty książki pt. „Moralność Pani Dulskiej” autorstwa Gabrieli Zapolskiej. Początek wydarzenia w sobotę 4 września o godzinie 16.00 na Skwerze Miejskim / Placu Władysława Łokietka.