Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

  1. W niedziele i święta:
    godz. 09.00
    godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna w dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem i pogrzebami zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

luty 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  

1. W dzisiejszej Ewangelii ludzie szukają Jezusa, ponieważ jedli w obfitości chleb. Jest to droga poszukiwania, obraz naszego dążenia do odnalezienia Pana w naszym życiu, która może stać się drogą naszego wyzwolenia. Pan Jezus stawia nam pytanie, czego naprawdę szukamy: tymczasowej odpowiedzi na głód doczesny czy prawdziwego chleba z nieba? To pytanie jest jednocześnie wezwaniem do głębokiej relacji z Nim, relacji, którą się karmimy i która staje się siłą do zwycięskiego przejścia przez każdą trudną sytuację i próbę. Dlaczego szukamy Jezusa? Czego od Niego oczekujemy? Jak pielęgnujemy naszą relację z Jezusem?

2. Dziś – osiemnasta niedziela w ciągu roku, a zarazem pierwsza niedziela sierpnia, miesiąca trzeźwości. „Na progu sierpnia, miesiąca abstynencji, trzeba na nowo zastanowić się nad przyczynami problemów uzależnień, zwłaszcza od alkoholu, które tak boleśnie ranią nasze społeczeństwo. Zastanowić się, aby lepiej zrozumieć powagę sytuacji i konieczność podjęcia dobrych decyzji wspierających wolność wewnętrzną wszystkich Polaków” – czytamy w Apelu Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych. Świadomi jak wielkie żniwo zła i cierpienia zbiera nadużywanie alkoholu wśród rodzin i członków naszej wspólnoty parafialnej, postarajmy się odpowiedzieć na apel biskupów polskich, wzywających nas do trzeźwości i abstynencji w sierpniu.

3. Dziś przypada 77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Jak co roku o godzinie 17 w Stolicy i wielu miejscach naszej Ojczyzny zatrzyma się ruch uliczny, odezwą się dzwony kościołów i syreny a pamięć bohaterów wolnościowego zrywu zostanie uczczona na cmentarzach i wielu miejscach pamięci. „Niech z pamięci o bohaterach zrodzi się podziw, z podziwu zaś pragnienie naśladowania, a to zaowocuje dobrym i szlachetnym życiem każdego z nas” – napisał abp Józef Guzdek, Administrator Apostolski Ordynariatu Polowego, w Apelu z okazji dzisiejszej rocznicy.

4. Jutro, 2 sierpnia, możemy uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli, związany ze św. Franciszkiem z Asyżu. Można go uzyskać pod zwykłymi warunkami nawiedzając każdy kościół parafialny.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Na comiesięczną adorację Najświętszego Sakramentu wyjątkowo w związku z odpustem zapraszamy w sobotę. W piątek 6 sierpnia, w samo święto Przemienienia Pańskiego o godz. 18.00 Msza św. polowa na cmentarzu w intencji naszych zmarłych. Pół godziny przed Mszą będzie okazja do spowiedzi w kaplicy na cmentarzu, ale zachęcam, aby skorzystać z niej dzień wcześniej w kościele w czwartek od godz. 17.00. W sobotę o godz. 08.30 różaniec w kościele i o godz. 09.00 Msza w intencji żywych i zmarłych członków Koła Żywego Różańca. Odwiedziny chorych w domach: w piątek 6 sierpnia od godz. 09.00, ale tylko na wyraźną prośbę chorych i przy zgodzie rodziny, z którą mieszkają, z zachowaniem norm sanitarnych. Zgłoszenia chorych w zakrystii, telefonicznie lub mailowo.

6. W przyszłą niedzielę uroczystości odpustowe z okazji święta Przemienienia Pańskiego. Pamiętajmy, że tym co stanowi o wyjątkowości i sensie tej szczególnej uroczystości to możliwość uzyskania w tym dniu w naszym kościele parafialnym odpustu zupełnego czyli darowania przed Bogiem kary doczesnej za grzechy, zgładzone już co do winy. Uroczystości odpustowe rozpoczniemy Mszą św. w sobotę o godz. 18.00, celebrowaną przez tegorocznego sumistę i kaznodzieję odpustowego ks. Michała Laskowskiego. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja prowadzona przez asystę. W trakcie adoracji Najświętszego Sakramentu będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania – będzie spowiadał także nasz gość. Msze św. w niedzielę o godz. 09.00 i o godz. 12.00 suma odpustowa wraz z procesją. Do udziału w sumie gorąco zapraszam ministrantów, asystę, dzieci do sypania kwiatków i strażaków.

7. Tydzień temu przy okazji święcenia pojazdów zebraliśmy 489,10 zł na środki transportu dla misjonarzy. Za wszystkie ofiary Bóg zapłać.

8. Dziękuję zespołowi p. Damiana Adamskiego z Wieńca za posprzątanie kościoła i przygotowanie go do dzisiejszej liturgii oraz za kwiaty.

9. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
• Anna Elżbieta Zawitowska, Wieniec – Adam Grzegorz Gawłowski, Warszawa
• Magdalena Mularska, Wieniec – Piotr Paweł Białkowski, Włocławek – par. Ducha Świętego
• Justyna Jóźwiak, Włocławek – par. św. Maksymiliana – Krzysztof Czyżewski, Machnacz