Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy do 15.o4.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu w środę po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

 1. Dzisiejsza niedziela nazywana jest Niedzielą Dobrego Pasterza. Dobrym Pasterzem jest Jezus, który jest gotów uczynić wszystko dla zbawienia swojej owczarni. On jest bramą owiec, drzwiami zawsze szeroko otwartymi na oścież do ziemi płynącej mlekiem sprawiedliwości i niewinności oraz miodem wolności. On też jest przewodnikiem, który nie wymusza posłuszeństwa, ale staje na czele, pociąga miłością i przykładem, otwiera nowe drogi i prowadzi z niewoli do pełni życia. Jakie jest moje pragnienie i doświadczenie życia w Jezusie? Jak mogę podzielić się tym doświadczeniem z innymi i pomóc mojej wspólnocie odkrywać i kroczyć nowymi szlakami, którymi chce nas prowadzić Dobry Pasterz?

2. Niedziela Dobrego Pasterza przeżywana jest w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. W tym roku towarzyszy jej hasło: „Zachęcani przez Ducha do misji”. W swoim orędziu papież Franciszek wskazuje na wymiar misyjny powołania chrześcijańskiego. Działalność misyjna nie jest dodatkiem do życia chrześcijańskiego, ale znajduje się w samym centrum wiary. Poruszając to zagadnienie papież zaznacza, że także dzisiaj można odnaleźć zapał przepowiadania i zaproponować zwłaszcza młodym ludziom naśladowanie Chrystusa. Polecamy dziś w sposób szczególny w naszej modlitwie młodego z naszej parafii Huberta Roszaka, który odważył się odpowiedzieć na głos powołania i jest już na trzecim roku przygotowania do kapłaństwa w Wyższym Seminarium Duchownym we Włocławku. Dziękujemy mu za ubogacenie dzisiejszej liturgii i wraz z nim prosimy o nowe i dobre powołania do służby w Kościele, aby możliwe było przedłużanie Chrystusowej zbawczej ofiary podczas Eucharystii oraz rozdawanie Bożego miłosierdzia w sakramencie pokuty.

3. Prośmy o pomoc Tę, która wiernie i do końca trwała przy Chrystusie i przy rodzącym się Kościele w dniu Pięćdziesiątnicy. Maryja jest najlepszą Matką wszystkich kapłanów i wychowawczynią powołań kapłańskich. W tej intencji ofiarujmy naszą modlitwę w tym tygodniu podczas nabożeństw majowych.
Nabożeństwo majowe w kościele przed obrazem Matki Bożej w dni powszednie za wyjątkiem poniedziałku pół godziny przed Mszą św. W poniedziałek Litanię loretańską będziemy odmawiać na początku adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 18.00. W niedziele nabożeństwo majowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu na zakończenie Mszy św. o godz. 11.00.
Modlitwa przy kapliczkach:
Bachórka godz. 18.30
Kąty godz. 19.00
Machnacz – kapliczka Matki Bożej – godz. 19.00
Machnacz – krzyż naprzeciwko szkoły w Wieńcu – godz. 19.00
Wieniec-Zalesie – figurka Matki Bożej (ul. Zdrojowa) – godz. 18.30
Wieniec-Zalesie – figurka św. Józefa – godz. 18.00
Wolica – krzyż – godz. 19.00.
Dziś o godz. 18.00 w sposób szczególny chciałbym zaprosić na pierwsze po wielu latach nabożeństwo majowe przy kapliczce w Gustorzynie. Wierzę, że nasza dzisiejsza modlitwa zaowocuje codzienną modlitwą także i w tym miejscu, które dzięki wysiłkowi mieszkańców odzyskuje swój dawny blask. Poszukiwanie nowych dróg, po których chce nas prowadzić Pan Jezus to także odkrywanie na nowo szlaków, którymi kroczyli nasi przodkowie. Na terenie naszej parafii jest jeszcze wiele takich miejsc, które są świadectwem wiary poprzednich pokoleń i zapraszają do gromadzenia się na wspólnej modlitwie. Niech nie będą tylko pomnikami przeszłości i wyrzutem sumienia dla nas.

4. Spotkanie rodziców, którzy zgłosili chęć przystąpienia do Róży Różańcowej modlącej się o wiarę dla swoich dzieci dziś o godz. 12.15 w kościele. Próba przed Pierwszą Komunią w czwartek o godz. 16.30.

5. W najbliższy poniedziałek, 8 maja, przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Msza św. o godz. 17.30, po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, majowe i adoracja do godz. 19.00. Po zakończeniu adoracji spotkanie biblijne na plebanii.

6. W sobotę, 13 maja w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską. W tym dniu w czasie swej wizyty w Fatimie z okazji stulecia objawień maryjnych papież Franciszek ogłosi świętymi rodzeństwo portugalskich dzieci, Franciszka Marto (1908-1919) i Hiacyntę Marto (1910-1920), świadków objawień maryjnych. Tych, którzy nie mogą być tego dnia w Fatimie a pragną szczególnie uczcić ten dzień o. Damian Kosecki CCG – proboszcz Parafii Matki Bożej Fatimskiej we Włocławku (ul. Płocka) zaprasza na godz. 17.00 na Mszę Świętą Odpustową, której będzie przewodniczył J.E. Bp Wiesław Mering.

7. Dwa tygodnie temu na tacę inwestycyjną zebraliśmy 1360,20 zł. W piątek zostały zabrane do renowacji kolejne cztery stacje Drogi Krzyżowej. Za wszystkie ofiary i wyrazy troski o nasz kościół i wspólnotę serdeczne Bóg zapłać.

8. Zapowiedzi. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się Monika Dębczyńska, panna, l. 27, zam. Wieniec, ul. Parkowa i Karol Krzysztof Głowacki, kawaler, l. 30, Parafia Miłosierdzia Bożego i św. Faustyny Kowalskiej w Toruniu.