Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy do 15.o4.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu w środę po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

1. Liturgia Słowa dzisiejszej, trzeciej Niedzieli Wielkanocnej zachęca nas do spojrzenia na rozczarowania i zawiedzione nadzieje, których pełne jest nasze życie. W jego świetle spróbujmy dostrzec w tych doświadczeniach znaki obecności Zmartwychwstałego Pana, obecności, która nie narzuca się, ani nie daje natychmiastowych odpowiedzi, ale stawia pytania i szuka miejsca dla siebie w naszym sercu. Rozpoznając towarzyszącego nam w drodze Pana Jezusa, staniemy się tak jak uczniowie z Emaus radosnymi świadkami wiary, której nie przekazuje się powtarzając katechizmowe formułki, ale rozpalając serca, zarażając ciepłem i entuzjazmem.

2. Dzisiejsza niedziela w Kościele w Polsce obchodzona jest jako Niedziela Biblijna. Postarajmy się w rozpoczynającym się dziś tygodniu sięgnąć każdego dnia po Pismo Święte szukając w nim wyjaśnienia, interpretacji i pokarmu dla naszego życia.

3. Dziś zbieramy ofiary na rzecz budujących się kościołów i innych inwestycji w diecezji. Za wszystkie ofiary serdeczne Bóg zapłać.

4. W najbliższy poniedziałek rozpocznie się maj – miesiąc w szczególny sposób poświęcony Maryi. Zadbajmy o Jej wizerunki w naszych domach i w kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, różaniec czy wieczorny Apel Jasnogórski. Proszę o informacje o godzinie modlitwy przy poszczególnych kapliczkach i krzyżach na terenie parafii – podobnie jak w poprzednich latach postaram się odwiedzić wszystkie te miejsca, zachęcając także do tego innych. Nabożeństwo majowe w kościele przed obrazem Matki Bożej w dni powszednie pół godziny przed Mszą św., a w niedziele i uroczystości na zakończenie Mszy św. o godz. 11.00 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

5. W poniedziałek 1 maja z powodu parafialnej pielgrzymki na Podlasie nie ma Mszy św. w naszym kościele ani wystawienia i adoracji Najświętszego Sakramentu, ale zachęcam do odprawienia nabożeństwa majowego przed Obrazem Matki Bożej o godz. 17.00 – świątynia będzie otwarta o tej godzinie. O poprowadzenie modlitwy proszę członków Koła Żywego Różańca.

6. We wtorek, 2 maja, przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.

7. W środę, 3 maja, będziemy przeżywali uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Msze św. o godz. 09.00 i 11.00.

8. W czwartek 4 maja wspominamy w liturgii Świętego Floriana – rzymskiego żołnierza i męczennika, patrona strażaków. Pamiętajmy w tym dniu w modlitwie o strażakach i wszystkich spieszących z pomocą podczas pożarów, powodzi czy innych klęsk żywiołowych, aby święty Florian był ich orędownikiem i wzorem w miłości Pana Boga i bliźniego.

9. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek Miesiąca – o godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Nabożeństwo majowe o godz. 17.00 (po Litanii loretańskiej odmówimy akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa) i o godz. 17.30 Msza Św. Po Mszy Św. spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

10. Najbliższa sobota to Pierwsza Sobota Miesiąca – różaniec w kościele i Litania loretańska o godz. 08.30.

11. Odwiedziny chorych w domach w piątek (Lipiny, Wieniec po tej stronie Zgłowiączki, Wieniec-Zalesie, Machnacz, Pikutkowo, Słone, Wieniec po drugiej stronie Zgłowiączki) od godz. 09.00 i w sobotę (Kąty, Nowy Młyn, Gustorzyn, Jaranówek, Wolica, Bachórka) od godz. 10.00.

12. Przyszła niedziela to Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczynająca 54. Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego, obchodzony w tym roku pod hasłem: „Zachęcani przez Ducha do misji”. W tym dniu alumni naszego seminarium rozjeżdżają się po parafiach na tzw. niedziele powołaniowe. W naszej parafii animację powołaniową przeprowadzi nasz kleryk Hubert Roszak – pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

13. Spotkanie rodziców, którzy zgłosili chęć przystąpienia do Róży Różańcowej modlącej się o wiarę dla swoich dzieci w przyszłą niedzielę 7 maja o godz. 12.15 w kościele.

14. Nowy numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny” wyłożony jest na stoliku w kruchcie. Zachęcam do zabrania dla siebie, a może też i dla kogoś z rodziny lub sąsiadów egzemplarza gazety.

15. Zapowiedzi. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się Mateusz Zakrzewski, kawaler, l. 26 i Marta Woźniak, panna, l. 25 – oboje z Wieńca.