Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Pielgrzymka samolotowa do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Spotkanie w przewodnikiem w niedzielę 7 lipca po Mszy o godz. 12.00. Po spotkaniu można wpłacić część w euro należności za pielgrzymkę.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu we wtorek, czwartek i piątek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

1. W Ewangelii dzisiejszej V Niedzieli Wielkanocnej Jezus ukazuje swoją relację z Ojcem, do którego idzie, aby przygotować nam miejsce. On jest w Ojcu, a Ojciec jest w Nim. Nasze mieszkanie jest w Ojcu przez Jezusa, który jest Drogą, Prawdą i Życiem i przez Jego Ciało, którym jest Kościół. Jesteśmy żywymi kamieniami tej duchowej świątyni i zajmujemy przygotowane dla nas miejsce przez nasze zjednoczenie przez wiarę z Jezusem, który jest kamieniem węgielnym. Musimy być jednak czujni na pokusę ograniczania przestrzeni w Ciele Chrystusa dla innych niż my, zwłaszcza ubogich, opuszczonych i zapomnianych i być otwartymi na działanie Ducha Świętego, który nieustannie tworzy nowe miejsca i pole do nowych form zaangażowania i wzajemnej służby w Kościele. Jakie jest twoje doświadczenie Jezusa jako twojego mieszkania w sercu Boga? Jak współdziałając z Duchem Świętym możemy zapewnić więcej miejsca dla ubogich, opuszczonych i zaniedbanych w Kościele i w naszej wspólnocie parafialnej?

2. Wczoraj minęła 100 rocznica pierwszych objawień Matki Bożej w Fatimie. Podczas uroczystej Mszy św. papież Franciszek kanonizował dwójkę dzieci, którym ukazała się Maryja: Hiacyntę i Franciszka Marto. Przybywając do Fatimy papież podkreślił: „Jeśli chcemy być chrześcijanami musimy być maryjni, czyli musimy uznać zasadniczą, istotną i opatrznościową relację łączącą Matkę Bożą z Jezusem, otwierającą drogę prowadzącą nas do Niego. Tak więc za każdym razem, kiedy odmawiamy różaniec w tym błogosławionym miejscu czy gdziekolwiek indziej, Ewangelia podejmuje na nowo swoją drogę w życiu każdego człowieka, rodzin, narodów i całego świata”. Papież zaznaczył, że Maryja nie jest świętą z obrazka, ani wytworem naszej wyobraźni. Nie podtrzymuje karzącego ramienia Boga, nie jest kimś lepszym od Chrystusa, lecz obecną w Ewangelii i czczoną przez Kościół nauczycielką życia duchowego, która szła za Swoim Synem wąską drogą krzyża. W Fatimie trójka pastuszków, wspieranych obecnością Maryi, poznała dramat pozbawienia się wiecznej więzi z Bogiem i nieszczęścia, które z tego wynika. Wspierając się modlitwą różańcową podążajmy drogą ewangelicznej odnowy życia, pokuty i modlitwy wynagradzającej za nawrócenie błądzących, ofiarując wszystko Maryi i Jezusowi jako zadośćuczynienie za spotykające Ich zniewagi i obojętność. W tym duchu podejmijmy praktykę pierwszych sobót miesiąca i ofiarujmy naszą wspólną modlitwę podczas nabożeństw majowych.

3. Nabożeństwo majowe w kościele przed obrazem Matki Bożej w dni powszednie za wyjątkiem poniedziałku pół godziny przed Mszą św. W poniedziałek Litanię loretańską będziemy odmawiać na początku adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 18.00. W niedziele nabożeństwo majowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu na zakończenie Mszy św. o godz. 11.00.

Modlitwa przy kapliczkach:

Bachórka godz. 18.30

Gustorzyn godz. 18.30

Kąty godz. 19.00

Machnacz – kapliczka Matki Bożej – godz. 19.00

Machnacz – krzyż naprzeciwko szkoły w Wieńcu – godz. 19.00

Wieniec-Zalesie – figurka Matki Bożej (ul. Zdrojowa) – godz. 18.30

Wieniec-Zalesie – figurka św. Józefa – godz. 18.00

Wolica – krzyż – godz. 19.00.

4. W poniedziałek po zakończeniu adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 19.00 otwarte dla wszystkich spotkanie biblijne na plebanii. Tematem będzie Słowo Boże dzisiejszej niedzieli.

5. W środę Msza św. w intencji parafian o godz. 18.00 (nabożeństwo majowe na zakończenie Eucharystii) i zebranie Rady Parafialnej.

6. Za tydzień uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii, która będzie miała miejsce o godz. 10.30 – pozostałe Msze Święte o godz. 09.00 i suma wyjątkowo o godz. 12.00 (nie będzie Mszy Świętej o godz. 13.00). Zachęcam Parafian do uczestnictwa w pozostałych Mszach św. oraz do modlitwy w intencji dzieci pierwszokomunijnych. W sobotę o godz. 10.00 w kościele sakrament pokuty i pojednania dla dzieci i ich bliskich oraz wszystkich, którzy będą chcieli skorzystać z tej okazji – przyjadą księża z dekanatu.

7. Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca – dzień zbiórki na cele inwestycyjno-remontowe w naszej parafii.

8. W miniony czwartek zakończyliśmy kolejną edycję kursu ALPHA w naszej parafii. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w jego przeprowadzenie i wspierali to przedsięwzięcie w każdy sposób. We wtorek 23 maja o godz. 19.00 zapraszam wszystkich uczestników dotychczasowych kursów ALPHA na spotkanie w domu parafialnym-plebanii.

9. Zapowiedzi. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

  • Monika Dębczyńska, panna, l. 27, zam. Wieniec, ul. Parkowa, par. tut. i Karol Krzysztof Głowacki, kawaler, l. 30, Parafia Miłosierdzia Bożego i św. Faustyny Kowalskiej w Toruniu
  • Żaneta Anna Skuz, panna, l. 32 – Marcin Cieślak, kaw., l. 26, zam. Wieniec-Zalesie, par. tut.
  • Barbara Weronika Koss, panna, l. 30, zam. Wieniec, ul. Szkolna, par. tut. – Daniel Lech Guziejewski, kaw., l. 40, Par. Wniebowzięcia NMP w Izbicy Kujawskiej