1. Modlitwa i służba Jezusa, nierozdzielnie ze sobą związane, stanowią wzór dla Kościoła i każdego ucznia-misjonarza. Kościół prawdziwie pełni swoją misję wówczas, kiedy ten kto cierpi odkrywa w nim Jezusa, który leczy i przemienia życie, niesie ulgę w cierpieniu, uzdalnia do prawdziwej miłości. Gdyby Jezus wszedł dziś w twoje życie, w jakim stanie by je odnalazł? Jak możemy przekształcić nasz niepokój w zapał służenia Bogu we wspólnocie parafialnej, w Kościele?
2. Jutro, 8 lutego przypada 36 rocznica śmierci ks. Romana Jałocho – długoletniego proboszcza i budowniczego naszej świątyni. Msza Św. w jego intencji o godz. 18.30. Ze względu na stan epidemii w tym roku nie organizujemy wspólnej modlitwy przy jego grobie na Cmentarzu Komunalnym we Włocławku, ale zachęcam do indywidualnych odwiedzin i pamięci w modlitwie o kapłanie, który naszej parafii oddał swoje serce.
Ks. Roman Jałocho urodził się 23 marca 1906 r. w Częstochowie. Po uzyskaniu świadectwa dojrzałości w Sarnach, w 1928 roku wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Łucku. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk biskupa Adolfa Szelążka 24 czerwca 1934 r. Do wybuchu II Wojny Światowej pracował we Włodzimierzu Wołyńskim (1935-1936), Uściłógu (1936) i Białozórce (pow. Krzemieniec; 1936-1939). Po 17 września 1939 r., ratując się przed aresztowaniem przez Sowietów, wyjechał do Generalnej Guberni i osiadł w parafii Szaniec k. Buska Zdroju. W 1945 r. przybył do diecezji włocławskiej, gdzie został proboszczem w Wieńcu i pełnił tę funkcję aż do przejścia na emeryturę 17 czerwca 1979 r. Jako proboszcz w Wieńcu z wielkim zaangażowaniem i poświęcając na ten cel wszystkie dostępne środki wybudował nową świątynię na fundamentach poprzedniego kościoła, wysadzonego w powietrze przez Niemców w 1941 r. Zmarł we Włocławku 8 lutego 1985 r. i zgodnie ze swoją wolą został pochowany w kwaterze kapłańskiej na Cmentarzu Komunalnym we Włocławku. Do końca pozostał kapłanem diecezji łuckiej i nie starał się o inkardynację do diecezji włocławskiej.
3. W środę 10 lutego w liturgii wspominamy św. Scholastykę (†542), dziewicę, siostrę św. Benedykta, założyciela zakonu benedyktynów i patrona Europy; na wzór brata założyła zakon żeński według reguły benedyktyńskiej i całkowicie poświęciła się Panu Bogu. Pamiętajmy w tym dniu o Siostrach Benedyktynkach z Żarnowca, które na co dzień wspierają nas swoją modlitwą.
4. W czwartek 11 lutego wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. Msza Święta z sakramentem chorych o godz. 10. Po Mszy Świętej od godz. 11.00 odwiedziny osób starszych i chorych w domach. Z powodu stanu epidemii odwiedziny chorych tylko na wyraźną prośbę chorych i przy zgodzie rodziny, z którą mieszkają, z zachowaniem norm sanitarnych. Zgłoszenia chorych w zakrystii, telefonicznie lub mailowo.
5. W piątek o godz. 16.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii i ich rodziców, a o godz. 17.00 pobranie miary do alb pierwszokomunijnych.
6. Dziękuję za rozebranie dekoracji bożonarodzeniowej, usunięcie choinek. Grupie p. Bożeny Balickiej z Wieńca dziękuję za posprzątanie kościoła i przyozdobienie go na dzisiejszą liturgię.