Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy przedłużone do 15.o5.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w czwartek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

1. Słowo Jezusa, które miało moc powołania nas do naśladowania Go, ma także moc uwolnienia nas od zła. On nie poucza jak uczeni w Piśmie, ale interweniuje, zanurza się w poranionym życiu i jako Bóg walczy z tym, co więzi każdą osobę. Jezus przyszedł zrujnować wiarę ducha nieczystego, który postrzega Boga jako tego, który zabiera, a nie daje wolność. Przyszedł, aby obnażyć i unicestwić kłamstwo, które leży u podstaw naszej niewoli, ukazując nam naszą rzeczywistość synów oraz Boga, który jest Ojcem. Przyszedł, aby zburzyć każde więzienie, uciszyć to, co oszukuje, aby zrujnować królestwo tych, którzy klękają przed kłamliwymi idolami: władzą, pieniędzmi, żądzą sukcesu, lękami, depresjami, egoizmem. To właśnie do tych pragnień Jezus mówi dwa słowa: „Milcz i wyjdź z niego” (Mk 1,25). Przyszedł, aby odrzeć nas z fałszywej pobożności i iluzji spokojnego życia tych, którzy przychodzą do świątyni, aby słyszeć lub widzieć, nie angażując się. Spotkanie ze Słowem Bożym nie może być bezbolesne: człowiek z synagogi, aby uwolnić się od nieczystego ducha, musi przejść przez ból. Czy pozwalasz, aby Słowo Boże wprowadziło cię w kryzys? W jakich aspektach twojego życia Pan wzywa cię do nawrócenia?

2. Dzisiaj, w Światowym Dniu Trędowatych, Kościół modli się i wspiera dotkniętych tą chorobą, która nadal, mimo wieloletnich zabiegów, zbiera obfite śmiertelne żniwo.

3. We wtorek 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego, dawnej nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte o godz. 10.00 i 18.00. Na rozpoczęcie każdej Mszy Świętej pobłogosławimy świece, których blask ma wskazywać na Pana Jezusa – światłość na oświecenie pogan. Ponadto, o godz. 17.00 Msza Święta dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Ze względu na ograniczenia sanitarne prosimy, aby uczestniczyły w niej tylko dzieci z opiekunami. Dzieci otrzymają świece i pobłogosławione pozostałe pamiątki do Pierwszej Komunii.

4. Tego samego dnia obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Dziękujemy Panu Bogu za powołania do życia zakonnego w Kościele, za siostry i braci zakonnych i inne osoby konsekrowane. Wśród nich naszą szczególną modlitwą obejmiemy siostry benedyktynki z Opactwa w Żarnowcu oraz ojca Tomasza Żychowicza OFM, prosząc dla niego o udaną i szybką rehabilitację po ciężkiej chorobie.

5. W tym tygodniu przypadają Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota Miesiąca.
W czwartek o godz. 17.00 Godzina Świętaadoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez asystę.
W piątek spowiedź (będzie także spowiadał ks. dr Jacek Bartczak) od godz. 17.00. Msza Święta o godz. 18.00.
W sobotę różaniec o godz. 08.30, Msza Święta w intencji żywych i zmarłych członków Koła Żywego Różańca o godz. 09.00.

6. Comiesięczne odwiedziny starszych i chorych w domach w tym miesiącu odbędą się w czwartek 11 lutego – we wspomnienie NMP z Lourdes i Światowy Dzień Chorego.

7. Na stoliku w kruchcie kościoła jest wyłożony nowy numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej Dobre Nowiny.

8. Bardzo dziękuję grupie p. Elżbiety Zawitowskiej z Wieńca za posprzątanie kościoła i przygotowanie go do dzisiejszej liturgii.

9. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł śp. Jan Szpryngier z Kątów. Pamiętajmy o nim w modlitwach oraz o jego najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…