Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w środę i w piątek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

luty 2024
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829  

1. Dziś, w drugą niedzielę Adwentu, obchodzimy  Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. W ramach osobistego przygotowania się do spotkania ze Zbawicielem w święta Bożego Narodzenia i w dniu Jego powtórnego przyjścia na ziemię starajmy się wspierać modlitwą i ofiarą materialną naszych braci w wierze żyjących na Wschodzie.

2. Dziękujemy o. Kasprowi Kaproniowi OFM za posługę w naszej wspólnocie. W zakrystii można nabyć jego książkę „Stamtąd wszystko widać inaczej”. Polecamy w modlitwie jego posługę misjonarską w Boliwii i wszystkich, którym głosi on na co dzień Słowo Boże oraz poprzez wykłady przygotowuje do służby w Kościele.

3. W minionym tygodniu przeżyliśmy rekolekcje adwentowe, które prowadził ks. Henryk Kowalski – w latach 1974-1975 wikariusz naszej parafii, później misjonarz na Wybrzeżu Kości Słoniowej, duszpasterz w Szwajcarii, obecnie Dyrektor Diecezjalny Papieskich Dzieł Misyjnych. W trakcie rekolekcji około 250 osób skorzystało z sakramentu pojednania i przystąpiło do Komunii Świętej, 81 osób przyjęło sakrament chorych podczas celebracji w kościele, odwiedziliśmy także z posługą sakramentalną ponad 60 osób starszych i chorych w ich domach. Bardzo udane były spotkania z Radą Parafialną i osobami zaangażowanymi w Kurs Alfa oraz z Kołem Żywego Różańca. Owocem rekolekcji jest także Koło Misyjne, które powstało przy naszej parafii. Bardzo dziękuję wszystkim osobom, które zaangażowały się czynnie w ich organizację i pomogły w ich dobrym przeżyciu poprzez troskę o przygotowanie liturgii, czytanie Słowa Bożego, śpiew i oprawę muzyczną, przygotowanie posiłków na plebanii i wypiek ciast.  Je wszystkie wraz z osobą naszego rekolekcjonisty obejmujemy wdzięczną modlitwą i polecamy owoce tego świętego czasu.

4. Roraty –  w soboty o godz. 06.30 i w środy o godz. 17.30. Zbiórka ministrantów wyjątkowo w środę o godz. 16.30.

5. Podczas Mszy Św. o godz. 11.00 dokonamy poświęcenia opłatków, które od przyszłej niedzieli będą roznoszone po naszych domach. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na pokrycie kosztów prac związanych z wykonaniem drogi procesyjnej i uporządkowaniem terenu wokół naszego kościoła. Bardzo proszę o zgłaszanie się w przyszłą niedzielę do zakrystii osoby gotowe pomóc w rozniesieniu opłatków.

6. Dziś o godz. 16.00 w naszym kościele odbędzie się koncert Kwartetu Smyczkowego Copernicus. Koncert należy do działań promocyjnych projektu „Wsparcia opieki nad zabytkami województwa kujawsko-pomorskiego w 2014 roku”, w ramach którego otrzymaliśmy pomoc finansową na prace restauratorskie przy głównym ołtarzu w naszej świątyni. Wstęp na koncert jest wolny. Serdecznie zapraszamy.

7. Jutro przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msza św. o godz. 18.00.

8. W środę po roratach o godz. 18.30 zebranie Rady Parafialnej na plebanii.

9. W przyszłą niedzielę liturgię w naszej świątyni będzie sprawował ks. Paweł Zalewski, a ja będę prowadził adwentowe skupienie w jego parafii w Kaczkach.

10. Zachęcam zwłaszcza dzieci do wykonania ozdób świątecznych na choinki do naszego kościoła. Proszę o przyniesienie ich w niedzielę 21 grudnia,

11. Cmentarz – została już zakręcona woda na zimę. Biuro cmentarza w grudniu będzie czynne w środy od godz. 15 do 17 i w soboty od godz. 09.00 do 11.00.

12. Od jutra Koło CARITAS wystawi w sklepach spożywczych na terenie parafii opatrzone stosowną informacją kartony, do których będzie można składać artykuły żywnościowe. Z tych darów sporządzone zostaną paczki żywnościowe na święta dla potrzebujących pomocy dzieci i ich rodzin.

13. W zakrystii można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – duże 15 zł, małe 5 zł. Są także do nabycia różne kalendarze: ścienne, biurkowe i kieszonkowe.

14. W„Przewodniku Katolickim” m.in. wspomnienie o śp. dr Wandzie Błeńskiej, misjonarce i lekarce zwanej „matką trędowatych”, zmarłej w Poznaniu w wieku 103 lat.