Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

  1. W niedziele i święta:
    godz. 09.00
    godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna w dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem i pogrzebami zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

luty 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  

1. Dziś przypada pierwsza niedziela Adwentu i początek nowego roku liturgicznego, który będziemy przeżywać w Polsce pod hasłem: „Nawróćcie się i wierzcie w Ewangelię”. W naszej wspólnocie rozpoczynamy rekolekcje parafialne. Prowadzi je ks. Henryk Kowalski – w latach 1974-1975 wikariusz naszej parafii, później misjonarz na Wybrzeżu Kości Słoniowej, duszpasterz w Szwajcarii, obecnie Dyrektor Diecezjalny Papieskich Dzieł Misyjnych. Polecamy go i jego posługę wśród nas opiece Ducha Świętego.  Program rekolekcji

2. W tym tygodniu ze względu na rekolekcje i Pierwszy Piątek Miesiąca kancelaria parafialna i biuro cmentarne będą nieczynne.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź święta od godz. 17.00, a o godz. 17.30 Msza Święta wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Odwiedziny chorych w czwartek i piątek – harmonogram odwiedzin zostanie podany w środę na zakończenie rekolekcji. Rodziny chorych, których nie odwiedzam co miesiąc, a chcieliby skorzystać z  posługi sakramentalnej (spowiedź, Komunia Św., sakrament chorych) proszę o zgłoszenie swoich bliskich do zakrystii.

4. W sobotę obchodzimy wspomnienie św. Mikołaja – pierwszego patrona naszej parafii (od XIII w. do 1962 r.). Z tej okazji zapraszam wszystkich, zwłaszcza dzieci na uroczystą Mszę św. w tym dniu o godz. 12.00.

5. Powróciły już na swoje miejsce do kościoła odrestaurowane części ołtarza głównegotrzy figury świętych dziewic męczennic oraz obraz św. Mikołaja. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy poprzez pomoc w uzyskaniu funduszy na ten cel oraz złożone ofiary przyczynili się do tego dzieła.

6. W niedzielę 7 grudnia o godz. 16.00 w naszym kościele odbędzie się koncert Kwartetu Smyczkowego Copernicus. Poprowadzi go Anna Merder. Koncert należy do działań promocyjnych projektu „Wsparcia opieki nad zabytkami województwa kujawsko-pomorskiego w 2014 roku”, w ramach którego otrzymaliśmy pomoc finansową na prace restauratorskie przy głównym ołtarzu w naszej świątyni. Wstęp na koncert jest wolny. Serdecznie zapraszamy.

7. Za tydzień, w drugą niedzielę Adwentu, przypada Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. W kościele odbędzie się zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy temuż Kościołowi. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na budujące się świątynie naszej diecezji.

7. Poświęcenie medalików dzieciom pierwszokomunijnym w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 13.00.  Po Mszy św. spotkanie dla rodziców dzieci z klas I-III.

8. W przyszłą niedzielę będziemy gościć o. Kaspra Kapronia OFM, franciszkańskiego misjonarza w Boliwii, współpracownika „Tygodnika Powszechnego” i „Więzi”. W sobotę na godz. 19.00 zapraszam na jego wieczór autorski poświęcony jego ostatnio wydanej książce „Stamtąd wszystko widzi się lepiej. Polski Kościół w oczach misjonarza w Boliwii”.

9. Naszemu zespołowi dekorującemu świątynię bardzo dziękuję za piękny wystrój adwentowy naszego kościoła.

10. W „Przewodniku Katolickim” m.in. wywiad z Krzysztofem Zanussim oraz artykuły o przebaczaniu sobie i innym. Do PK jest też dołączony kalendarz na nowy rok.