Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Pielgrzymka samolotowa do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Spotkanie w przewodnikiem w niedzielę 7 lipca po Mszy o godz. 12.00. Po spotkaniu można wpłacić część w euro należności za pielgrzymkę.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu we wtorek, czwartek i piątek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

1. Dziś przypada trzecia niedziela Adwentu, nazywana Niedzielą Różową lub – z łaciny – Niedzielą GAUDETE. Nazwa ta pochodzi od słów antyfony na wejście: „Gaudete in Domino”, czyli „Radujcie się w Panu”. Szaty liturgiczne mogą być – wyjątkowo – koloru różowego, a nie, jak w pozostałe niedziele Adwentu, fioletowe. Teksty liturgii tej niedzieli przepełnione są radością z zapowiadanego przyjścia Chrystusa i z odkupienia, jakie przynosi. My cieszymy się też dziś z obecności ks. Pawła Zalewskiego, naszego adwentowego rekolekcjonisty sprzed dwóch lat. Obejmujemy jego osobę i parafię naszą modlitwą.

2. Zapraszamy na roraty –  w sobotę o godz. 06.30 i w środę o godz. 17.30. Zbiórka ministrantów przed roratami w środę o godz. 16.30.

3. W czwartek wypada na naszą parafię wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu. Wystawienie o godz. 15.00, koronka do Bożego Miłosierdzia i okazja do adoracji indywidualnej. Zakończenie adoracji przed Mszą św. o godz. 17.30. Zapraszam serdecznie do wzięcia udziału w adoracji i przyjścia do kościoła choćby tylko na kilka minut. Niech nasza obecność przy Chrystusie Eucharystycznym uczyni z nas prawdziwych świadków miłosierdzia i odnowi oblicze naszych rodzin, parafii, diecezji i całej ziemi!

4. Po zakończeniu Mszy św. zapraszamy do zakrystii osoby gotowe podjąć się roznoszenia opłatków po swojej okolicy. Do opłatka dołączony jest list do każdej rodziny. Ofiary zbierane przy okazji roznoszenia opłatka są dobrowolne i będą  przeznaczone na pokrycie kosztów prac związanych z wykonaniem drogi procesyjnej i uporządkowaniem terenu wokół naszego kościoła.

5. Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca – dzień zbiórki na cele inwestycyjne w naszej parafii.

6. Przyszła niedziela to także ostatnia niedziela przed świętami. Przyjedzie do nas ks. Michał Sadowski i będzie to ostatnia okazja do spowiedzi przed Bożym Narodzeniem.

7. Zachęcam zwłaszcza dzieci do wykonania ozdób świątecznych na choinki do naszego kościoła. Proszę o przyniesienie ich w niedzielę 21 grudnia.

8. W zakrystii można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – duże 15 zł, małe 5 zł. Są także do nabycia różne kalendarze: ścienne, biurkowe i kieszonkowe. Przed wigilią powinien być także gotowy nasz kalendarz parafialny.

9. Przed kościołem można kupić stroiki wigilijne wykonane przez uczniów gimnazjum w Wieńcu oraz ozdoby choinkowe wykonane przez naszą byłą parafiankę, która pomaga ubogiej rodzinie wielodzietnej ze swojej obecnej parafii w Kruszynie, co poświadczył ksiądz proboszcz tamtej parafii..

10. W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy o tym, jak odczuwamy przynależność do parafii oraz jak nie wpaść w pułapkę świątecznych promocji, kredytów i rat „zero procent”.