Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy do 15.o4.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu w środę po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

1. Dziś – dziesiąta niedziela w ciągu roku, a zarazem Dzień Dziękczynienia za opiekę Bożą nad naszą Ojczyzną, narodem polskim i Kościołem w Polsce. Swoimi modlitwami i ofiarami wspieramy budowę świątyni pod wezwaniem Opatrzności Bożej w Warszawie, wznoszonej jako wotum wdzięczności Polaków.

2. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w przeżywanie uroczystości Bożego Ciała: osobom, które przygotowały cztery ołtarze, asyście, służbie liturgicznej, strażakom, kołu Żywego Różańca, dziewczynkom niosącym poduszki i wstążki, sypiącym kwiatki i ich rodzicom, Pani Organistce i Pani Kościelnej oraz Panu Grzegorzowi,  wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w przygotowanie uroczystości oraz każdemu, kto włączył się do wspólnej modlitwy przez udział w Mszy św. i procesji oraz udekorowanie swojego domu. Nagłośnienia do stacji procesji przy poszczególnych ołtarzach użyczyły GOK w Brześciu Kujawskim, Zakład Pogrzebowy CREDO z Włocławka oraz Centrum Kultury Browar B z Włocławka.

3. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w prace porządkowe wokół domu parafialnego. Wywieźliśmy  gruz, złom i śmieci, na miejscu starych garaży położyliśmy kostkę, założyliśmy nowe ogrodzenie z siatki i z desek, nawieźliśmy ziemi i posialiśmy trawę z myślą o placu do gry w siatkówkę i rekreacji dla ministrantów i dzieci. Pracami kierował p. Grzegorz Kuliński, a szczególne słowa wdzięczności należą się p.p. Jerzemu Kasprzakowi, Zenonowi Hermanowi, Mirosławowi Kowalakowi, Dariuszowi Dębczyńskiemu, Bartłomiejowi Witkowskiemu, Krzysztofowi Krzemińskiemu, Jarosławowi Pielce, Wojciechowi Struzińskiemu, Grzegorzowi Ciesielskiemu, Piotrowi Ziemkiewiczowi, strażakom z OSP Machnacz: Piotrowi Piaseckiemu, Andrzejowi Adamskiemu, Marcinowi Ciesielskiemu, Błażejowi Chwiałkowskiemu, Kazimierzowi Podolskiemu, Franciszkowi Adamskiemu, firmom Agrotraw z Wieńca i Solbruk z Brześcia Kujawskiego oraz innym osobom, które chciały zachować anonimowość. Bóg zapłać!

4. W czwartek zakończenie Oktawy uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.  Po Mszy Świętej o godz. 17.30 i następującej po niej procesji błogosławieństwo wianków – symbolu ludzkiej pracy, którą uświęca zjednoczenie z Chrystusem Eucharystycznym oraz spotkanie dla dzieci noszących poduszki i wstążki na procesji, sypiących kwiatki oraz asysty.

5. W piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a zarazem 21. Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Zbiórka ministrantów o godz. 16.30. W ten piątek ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa.

6. W sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Msza Święta o godz. 09.00.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 15 w Bazylice Katedralnej we Włocławku Ksiądz Biskup Wiesław Mering udzieli święceń kapłańskich trzem diakonom. Wśród nich jest diakon Dariusz Przybyłowski, który odbywał praktyki diakońskie w naszej parafii i zaprasza serdecznie do udziału w liturgii święceń oraz na Mszę Świętą Prymicyjną, którą odprawi w naszym kościele w niedzielę 28 czerwca o godz. 13.00.  Od jutra diakoni będą przeżywać rekolekcje przygotowujące ich bezpośrednio do przyjęcia święceń. Pamiętajmy o nich szczególnie w tych dniach w naszej modlitwie.

8. Od piątku do niedzieli odbędzie się IV Krajowy Kongres Misyjny organizowany przez Komisję Episkopatu Polski ds. Misji i Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce. Hasło Kongresu: „Radość Ewangelii źródłem misyjnego zapału” bezpośrednio nawiązuje do adhortacji apostolskiej papieża Franciszka „Evangelii gaudium”. Kongres jest przedsięwzięciem mającym dopomóc, by wszyscy odnaleźli w sobie ewangeliczną radość i zapał misyjny. W  stacjach kongresowych w sobotę w Warszawie wezmą udział przedstawiciele dzieci, młodzieży i dorosłych z Koła Misyjnego działającego w naszej parafii, a nasza niedzielna liturgia będzie dopełnieniem i szczytem tego niezwykle ważnego wydarzenia.

9. Dzieci, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej wraz z rodzicami oraz wszystkich chętnych zapraszamy w sobotę 20 czerwca na pielgrzymkę do Świnic Warckich i Lichenia. Wyjazd o godz. 7.00 z parkingu przy kościele, a powrót ok. godz. 16.00. Koszt wyjazdu – 30 zł. Dzieci pierwszokomunijne proszone są o zabranie alb. Każde z dzieci jedzie z dorosłym opiekunem! Zapisy u p. Joanny Rypińskiej – możliwa rezerwacja telefoniczna: tel. 663 188 385.

10. Misjonarze Świętej Rodziny zapraszają do Kazimierza Biskupiego na rekolekcje ewangelizacyjne Ojca Bill’a: „Usłyszeć, zobaczyć, doświadczyć i dać świadectwo Jezusowi”, które w dniach 28 czerwca-3 lipca poprowadzi ojciec George Biju z Ugandy. Bliższe informacje i możliwość zgłoszenia: www.ojciecbill.pl oraz www.kazimierzklasztor.pl

11. Okręgowy Inspektorat Pracy w Bydgoszczy organizuje Dzień Otwarty, który odbędzie się 11 czerwca br. w siedzibie Inspektoratu. W ramach tego wydarzenia zainteresowane osoby będą mogły zasięgnąć opinii, spotkać się z radcą prawnym i otrzymać odpowiedź na nurtujące pytania w zakresie ochrony i bezpieczeństwa pracowników.

12. W „Przewodniku Katolickim” o tym, jaka jest dziś polska wieś i jakiej potrzebuje ewangelizacji