Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: poniedziałek – sobota zwykle o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna i biuro cmentarza w czasie zagrożenia epidemicznego czynne tylko w nagłych przypadkach. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: wdorsz@ diecezja.wloclawek.pl

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek
W tytule przelewu wpisać: „Darowizna na cele kultu religijnego”

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

Styczeń 2021
P W Ś C P S N
« Gru    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

1. Dziś – jedenasta niedziela w ciągu roku, która w liturgii słowa przybliżyła nam tajemnice królestwa Bożego. Zostaliśmy do niego włączeni przez sakrament chrztu, a dzisiaj naszym zadaniem jest troska o rozwój tego królestwa w nas i wokół nas. Czy wierzymy w prawdziwość i moc królestwa Bożego? Jakie nieoczekiwane owoce w naszym życiu przyniosła prosta obecność królestwa Bożego? Jaka jest nasza troska o to, aby nasza rodzina, parafia, szkoła, miejsce pracy i zamieszkania były środowiskiem wzrostu królestwa Bożego?

2. Od piątku trwa IV Krajowy Kongres Misyjny. W  stacjach kongresowych w sobotę w Warszawie wzięli udział przedstawiciele dzieci, młodzieży i dorosłych z Koła Misyjnego działającego w naszej parafii. Dzisiejsza niedziela jest stacją kongresową we wszystkich diecezjach i parafiach. Niech dopomoże nam odnaleźć w sobie ewangeliczną radość i zapał misyjny.

3. W dzisiejszą niedzielę o godz. 15 w Bazylice Katedralnej we Włocławku Ksiądz Biskup Wiesław Mering udzieli święceń kapłańskich trzem diakonom. Wśród nich jest diakon Dariusz Przybyłowski, który odbywał praktyki diakońskie w naszej parafii i zaprasza serdecznie do udziału w liturgii święceń oraz na Mszę Świętą Prymicyjną, którą odprawi w naszym kościele w niedzielę 28 czerwca o godz. 13.00.

4. W środę o godz. 19.00 zebranie Rady Parafialnej.

5. W piątek o godz. 16.30 zbiórka ministrantów.

6. W sobotę o godz. 10.00 ostatnie przed wakacjami spotkanie młodych przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

7. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Świnic Warckich i Lichenia, na którą zapraszamy nie tylko dzieci, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej wraz z rodzicami, ale i wszystkich chętnych. Wyjazd w sobotę 20 czerwca o godz. 7.00 z parkingu przy kościele, a powrót ok. godz. 16.00. Koszt wyjazdu – 30 zł. Zapisy u p. Joanny Rypińskiej – możliwa rezerwacja telefoniczna: tel. 663 188 385.

8. Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca – dzień zbiórki na cele inwestycyjno-remontowe w naszej parafii.

9. Trwa zbiórka na nowe ławki do naszej świątyni. Bardzo dziękuję za życzliwe przyjęcie osób zbierających i za każdą złożoną lub zadeklarowaną ofiarę. Osoby, których zbierający nie zastali w domach, a chciałyby mieć swój udział w tym naszym wspólnotowym, rodzinnym przedsięwzięciu, mogą złożyć ofiarę od siebie w zakrystii, kancelarii parafialnej lub poprzez wpłatę na konto bankowe parafii.

10. W „Przewodniku Katolickim” m.in. artykuł „Nie ma pokoju bez sprawiedliwości” – o pielgrzymce papieża Franciszka do Sarajewa.

11. Zapowiedzi. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć: Konrad Hubert Cierlicki, kaw. z par. Wniebowzięcia NMP we Włocławku i Agnieszka Monika Kosmalska, panna z Machnacza. Otoczmy ich naszą życzliwą modlitwą.

12. Zmarł śp. Józef Benedykt Kamiński z ul. Kronenbergów (droga na Brzezie). Msza św. pogrzebowa będzie odprawiona we wtorek 16 czerwca o godz. 12.30. Polećmy go Bogu w modlitwie: „Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…”.