Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: poniedziałek – piątek zwykle o godz. 18.00; sobota – liturgia niedzielna o godz. 18.00

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem i pogrzebami zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

maj 2022
P W Ś C P S N
« kw.    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

1. Dziś – dwunasta niedziela w ciągu roku. Liturgia Słowa przypomniała nam o tym, że naszym największym problemem nie są żadne aktualne i możliwe zagrożenia, ale słabość naszej wiary. Czy nasza parafia i nasze rodziny uczą nas szukać śladów obecności Boga i poznawać kim On jest i kim my jesteśmy czy też od dawna są już martwe dla Boga, wygodnie przystosowane do świata i niezdolne do pełnienia najważniejszej misji powierzonej nam przez Jezusa? Nie ma takiej ceny, jakiej nie należałoby zapłacić i takiego ryzyka, którego nie należałoby podjąć, aby zanieść innym światło i radość Ewangelii. Warto pamiętać o słowach papieża Franciszka: „Wolę raczej Kościół poturbowany, poraniony i brudny, bo wyszedł na ulice, niż Kościół chory z powodu zamknięcia się i wygody z przywiązania do własnego bezpieczeństwa. Nie chcę Kościoła troszczącego się o to, by stanowić centrum, który w końcu zamyka się w gąszczu obsesji i procedur. Jeśli coś ma wywoływać święte oburzenie, niepokoić i przyprawiać o wyrzuty sumienia, to niech będzie to fakt, że tylu naszych braci żyje pozbawionych siły, światła i pociechy z przyjaźni z Jezusem Chrystusem, bez przygarniającej ich wspólnoty wiary, bez perspektywy sensu i życia” (Evangelii gaudium, n. 49). Na początku września, w terminie na który zapowiadane były misje (odbędą się one w późniejszym czasie), będziemy przeżywać rekolekcje dla rodzin. Gorąco proszę, aby już teraz pamiętać o nich w naszej modlitwie.

2. Dzisiejsza niedziela to trzecia niedziela miesiąca – dzień zbiórki na cele inwestycyjno-remontowe w naszej parafii. Za wszystkie ofiary „Bóg zapłać”.

3. Dobiega końca pierwszy etap zbiórki na nowe ławki do naszej świątyni. Do tej pory, łącznie z wcześniej złożonymi ofiarami i wpłatami na konto zebraliśmy 57915 zł. Po dyskusji na ostatnim spotkaniu Rady Parafialnej podjęliśmy decyzję o zamówieniu wszystkich ławek oraz płyt grzejnych do połowy z nich, licząc że uda się nam przesunąć w czasie termin płatności na tyle, aby zebrać brakującą sumę pieniędzy. Bardzo dziękuję za życzliwe przyjęcie osób zbierających i za każdą złożoną lub zadeklarowaną ofiarę. Osoby, których zbierający nie zastali w domach, a chciałyby mieć swój udział w tym naszym wspólnotowym, rodzinnym przedsięwzięciu, mogą złożyć ofiarę od siebie w kopercie na tacę, poprzez wpłatę na konto bankowe parafii lub osobiście w zakrystii albo kancelarii parafialnej.

4. We wtorek będziemy obchodzić Dzień Ojca. Swoimi modlitwami obejmijmy wszystkich naszych ojców, zarówno żyjących, jak i zmarłych. Wieczorem o godz. 17.30 – Msza Święta wigilijna z następującej uroczystości Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

5. W środę przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, proroka znad Jordanu, którego zadaniem było przygotować Naród Wybrany na przyjście Zbawiciela.

6. W piątek – zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Rozpoczynającym wakacje życzymy udanego wypoczynku i równocześnie przypominamy, że nie ma wakacji od codziennej modlitwy, niedzielnej Mszy świętej i Dekalogu. Mszę św. w intencji dzieci i młodzieży odprawi w przyszłą niedzielę o godz. 13.00 ks. Dariusz Przybyłowski – będzie to zarazem jego Msza Święta Prymicyjna w naszej parafii. Na zakończenie Mszy św. uroczyste błogosławieństwo prymicyjne oraz rozstrzygnięcie całorocznego konkursu „Ziarna” dla dzieci.

7. Zbiórka ministrantów i przygotowanie liturgii Mszy św. prymicyjnej w środę o godz. 16.30. Zbiórkę poprowadzi Hubert Roszak, nasz alumn WSD we Włocławku, który od wtorku rozpoczyna już swoje wakacje.

8. Na czas wakacji zostanie zawieszona Msza św. o godz. 13.00, a suma będzie przesunięta na godz. 12.00, tak że w lipcu i sierpniu Msze św. w niedziele i święta będą o godz. 09.00 i 12.00.

9. Jest kilka wolnych miejsc na wakacyjny wyjazd dzieci i młodzieży do Zakopanego. Wyjazd, organizowany przede wszystkim z myślą o ministrantach, scholi i asyście, ma charakter wypoczynkowy, ale także formacyjny. Termin: 24-28 sierpnia. W programie m.in. Jasna Góra, zwiedzanie Muzeum Jana Pawła II w Wadowicach, Kraków, przejazd kolejką na Gubałówkę, wycieczka autokarowo-piesza do Doliny Kościeliskiej, Aqua Park w Zakopanem. Pełny koszt łącznie z biletami wstępu: 550 zł. Każde dziecko pokryje koszty uczestnictwa w takim wymiarze, w jakim będzie stać na to jego rodziców. Szczegółowe informacje w kancelarii parafialnej.

10. W „Przewodniku Katolickim” m.in. bardzo ważne artykuły o miejscu ojca w wychowaniu dzieci i w rodzinie.

11. Zapowiedzi. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:

  • Konrad Hubert Cierlicki, kaw., Włocławek – par. Wniebowzięcia NMP – Agnieszka Monika Kosmalska, panna, Machnacz, par. tut.
  • Łukasz Sebastian Szymakowski, kaw., Wieniec, ul. Polna, par. tut. – Justyna Puszkiewicz, panna, Włocławek – par. św. Stanisława.
  • Paweł Marcin Kołodziej, kaw., Pisarzowice – Karolina Masłowska, panna, Wieniec, ul. Kamienna, par. tut.
  • Kamil Dębczyński, kaw., Kałęczynek – Agnieszka Rosiecka, panna, Wieniec, ul. Kamienna, par. tut.

Otoczmy ich naszą życzliwą modlitwą.

12.Brzeskie Centrum Kultury zaprasza:

  • 21 czerwca – Impresje orkiestr dętych,  godz. 17.00 skwer miejski: wystąpią orkiestry z Lubrańca, Zglowiączki, Chodcza i Brześcia Kujawskiego.
  • 24 czerwca- widowisko folklorystyczne „Noc świętojańska”  w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Kujawy z Włocławka oraz zespołu „Dzieci Kujaw” godz. 21.00 wyspa na Zgłowiączce
  • 26 czerwca o godz. 17.00 na skwerze miejskim – KONCERT CARILLONOWY- Carillon składa się z zespołu dzwonów, na których można wybijać melodie młotkami lub sercami dzwonów uruchamianymi ręcznie, za pomocą klawiatury. Koncerty z udziałem mobilnego carillonu „Gdańsk”,  składającego się z 48 dzwonów, odbywają się w z okazji Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
  • 26, 27  czerwca- V Święto Żuru Kujawskiego – stadion przy ZSCKR Stary Brześć.

13. Dnia 22 czerwca 2015 r. (poniedziałek) w ośrodku medycznym „MAR-MED” w Wieńcu,  ul. Klonowa 2, w godzinach 10.00-12.00 odbędzie się badanie w celu zdiagnozowania osteoporozy oraz badanie spirometryczne. Badanie rentgenowskie wykonywane z biodra lub kręgosłupa koszt 39zł, badanie spirometryczne 29 zł.