Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w środę i w piątek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

luty 2024
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829  

1. Dziś – trzynasta niedziela w ciągu roku. Dla wielu z nas tu obecnych jest to pierwsza niedziela w czasie ich tegorocznych wakacji. Bardzo dziękuję paniom katechetkom i wszystkim, którzy w zakończonym roku szkolnym poświęcali swój czas dla naszej wspólnoty: ministrantom, scholi, asyście, członkom Koła Misyjnego i Koła Caritas. Gratuluję zwycięzcom konkursu związanego z Ziarnem: wzięło w nim udział 76 dzieci, z których 16 oddało co najmniej 10 kartek z rozwiązaniami konkursów dotyczącymi liturgii Słowa poszczególnych niedzieli – wszystkie one otrzymują nagrody. Udającym się na wakacje i urlopy życzymy udanego wypoczynku i zachęcamy, aby w czasie wolnym spróbować poświęcić więcej czasu na czytanie Pisma Świętego, lekturę duchową, modlitwę. Na czas wakacji zostaje zawieszona Msza św. o godz. 13.00, a suma będzie przesunięta na godz. 12.00, tak że w lipcu i sierpniu Msze św. w niedziele i święta będą o godz. 09.00 i 12.00.

2. W tym tygodniu do piątku włącznie kancelaria parafialna i biuro cmentarza będą nieczynne. W przypadku nagłych spraw proszę o kontakt telefoniczny.

3. Bardzo dziękuję za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę inwestycyjno-remontową. Zebraliśmy 1200,50 zł. Dziękuję także za wpływające nadal indywidualne ofiary na nowe ławki do kościoła. Po Bożym Ciele do kościoła zostały ofiarowane dwa szklane wazony zakupione z środków pozostałych po zbiórce na kwiaty do ołtarzy. Za wszystkie ofiary serdeczne Bóg zapłać!

4. Podobnie jak w ubiegłym roku nasza parafia bierze udział w kampanii Caritas „Tornister pełen uśmiechów”. Wspólnie z paniami katechetkami i opiekunką szkolnego koła Caritas w gimnazjum w Wieńcu wytypowaliśmy 25 dzieci ze szkoły podstawowej i gimnazjum z ubogich rodzin z terenu naszej parafii i zamówiliśmy dla nich plecaki, które osoby i rodziny chętne do wzięcia udziału w akcji będą mogły otrzymać, aby zwrócić je wypełnione według potrzeb. Zostaną one następnie przekazane dzieciom z ubogich rodzin. Poza tym do specjalnych koszy wystawionych w kościele będzie można wkładać podstawowe artykuły szkolne, które znajdą się później w wyprawkach przygotowywanych przez wolontariuszy Caritas.

5. Jutro – uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msza Święta w naszym kościele o godz. 09.00. Składka na tacę będzie przeznaczona na tzw. świętopietrze, czyli do dyspozycji papieża.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. w piątek od godz. 16.45 – przyjedzie ks. dr Piotr Stolecki. Msza św. o godz. 17.30.  Po Mszy św. wymiana tajemnic Koła Żywego Różańca – osoby, które nie będą mogły osobiście przybyć proszone są o przekazanie odmawianych tajemnic innym osobom, aby mogły wziąć udział w losowaniu. W tym miesiącu nie ma odwiedzin chorych z posługą sakramentalną z racji pierwszego piątku.

7. Parafia Matki Bożej Fatimskiej we Włocławku zaprasza do wzięcia udziału w 19 Pielgrzymce Rowerowej na Jasną Górę. Odbędzie się ona w dniach 13-22 lipca 2015 r. Spotkanie organizacyjne – 3 lipca 2015 r. o godz.18.30 w Parafii Matki Bożej Fatimskiej. Wszelkich informacji udziela i zapisów dokonuje o. Damian Kosecki CCG: tel 601 058 809; e-mail: o.damian@onet.eu

8. W „Przewodniku Katolickim” m.in. o najnowszej encyklice papieża Franciszka i wspomnienie o ks. Józefie Tischnerze w 15 rocz. jego śmierci.

9. Zapowiedzi. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:

  • Łukasz Sebastian Szymakowski, kaw., Wieniec, ul. Polna, par. tut. – Justyna Puszkiewicz, panna, Włocławek – par. św. Stanisława
  • Paweł Marcin Kołodziej, kaw., Pisarzowice – Karolina Masłowska, panna, Wieniec, ul. Kamienna, par. tut.
  • Kamil Dębczyński, kaw., Kałęczynek, par. Lubanie – Agnieszka Rosiecka, panna, Wieniec, ul. Kamienna, par. tut.
  • Paweł Tomasz Kuczyński – Sylwia Wietrzcka, zam. Włocławek, ul. Wieniecka, par. św. Józefa
  • Tomasz Jan Kawecki, kaw., Guźlin, par. Brześć Kuj. – Michalina Cichocka, panna, Jaranówek, par. tut.

Otoczmy ich naszą życzliwą modlitwą.

10. Ważne wydarzenia zaplanowane na najbliższe tygodnie w parafii, o których warto pamiętać: 9 sierpnia – odpust parafialny; 6-9 września – rekolekcje dla małżeństw i rodzin; 9 września – bierzmowanie; 13 września – dożynki parafialne i festyn rodzinny.