Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Pielgrzymka samolotowa do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Spotkanie w przewodnikiem w niedzielę 7 lipca po Mszy o godz. 12.00. Po spotkaniu można wpłacić część w euro należności za pielgrzymkę.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu we wtorek, czwartek i piątek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

1. Dziś – czternasta niedziela w ciągu roku. Wraz z Jezusem stoimy wobec zgorszenia „Boga, który stał się ciałem” i zgorszenia Kościoła, który jest widzialnym Ciałem Chrystusa. Jako Kościół jesteśmy jednak także wspólnotą grzeszników. Skandal wiary polega na fakcie, że mądrość i potęga Boża mówi i działa przez szaleństwo i niemoc miłości, która stała się ciałem, która zaślubia wszystkie nasze ograniczenia aż do ostatecznej słabości krzyża. Kościół jest wspólnotą grzeszników, ale grzeszników, których dosięgło miłosierdzie Boga. W nim zbawiający Chrystus działa tu i teraz przez swego Ducha. Niech ta Dobrą Nowinę, której dziś słuchamy, umacnia naszą wiarę, otwiera na przyjęcie przebaczenia i prowadzi do radosnego świadczenia o szaleństwie i niemocy Bożej miłości.

2. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałek i wtorek po Mszy św. o godz. 17.30. W przypadku nagłych spraw proszę o kontakt telefoniczny. Biuro cmentarza będzie czynne zgodnie z obowiązującym porządkiem.

3. Dzieci i młodzież jadącą do Żarnowca oraz ich rodziców zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 09.00. Osoby, które nie będą mogły wziąć udziału w spotkaniu proszone są o wcześniejszy kontakt z p. Barbarą Szatkowską – tel. 608090675. Proszę też o zwrot wypełnionych kart na wyjazd do Zakopanego. Ofiary zbierane do puszek przeznaczone są na pomoc dzieciom i młodzieży jadącym do Zakopanego i Żarnowca, których rodziców nie stać na pokrycie pełnych kosztów wyjazdu.

4. W sobotę – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy. Żył na przełomie V i VI wieku. Ułożył regułę zakonną, na której oparły się pierwsze zakony, jakie powstały w Kościele Zachodnim. Przez swoją działalność przyczynił się do rozwoju życia religijnego w Kościele i kultury w Europie. Papież Paweł VI w 1964 roku ogłosił go patronem Europy. Pamiętamy w tym dniu w sposób szczególnych o siostrach benedyktynkach z Żarnowca, które wspierają nas swoją modlitwą, a w lipcu będą gościć nasze dzieci i młodzież.

5. Podobnie jak w ubiegłym roku nasza parafia bierze udział w kampanii Caritas „Tornister pełen uśmiechów”. Wspólnie z paniami katechetkami i opiekunką szkolnego koła Caritas w gimnazjum w Wieńcu wytypowaliśmy 25 dzieci ze szkoły podstawowej i gimnazjum z ubogich rodzin z terenu naszej parafii i zamówiliśmy dla nich plecaki. Osoby i rodziny chętne do wzięcia udziału w akcji mogą już od dzisiejszej niedzieli otrzymać je w zakrystii, aby zwrócić je przed końcem wakacji wypełnione według potrzeb. Do plecaka dołączona jest informacja o płci i wieku dziecka, dla którego przeznaczona będzie wyprawka szkolna. Poza tym w sierpniu do specjalnych koszy wystawionych w kościele będzie można wkładać podstawowe artykuły szkolne, które znajdą się później w wyprawkach przygotowywanych przez wolontariuszy Caritas.

6. W „Przewodniku Katolickim” m.in. o egzorcyzmach, o tym, czym jest opętanie i jak się go ustrzec.

7. Zapowiedzi. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:

  • Paweł Tomasz Kuczyński – Sylwia Wietrzycka, zam. Włocławek, ul. Wieniecka, par. św. Józefa
  • Tomasz Jan Kawecki, kaw., Guźlin, par. Brześć Kuj. – Michalina Cichocka, panna, Jaranówek, par. tut.
    Otoczmy ich naszą życzliwą modlitwą.

8. Komunikat Biskupa Włocławskiego o ustawie „in vitro”

9. Oświadczenie KEP po głosowaniu Sejmu RP nad rządowym projektem ustawy „o leczeniu niepłodności”