Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: poniedziałek – sobota zwykle o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna i biuro cmentarza w czasie zagrożenia epidemicznego czynne tylko w nagłych przypadkach. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: wdorsz@ diecezja.wloclawek.pl

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek
W tytule przelewu wpisać: „Darowizna na cele kultu religijnego”

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

Styczeń 2021
P W Ś C P S N
« Gru    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

1. Dziś, w piętnastą niedzielę w ciągu roku, liturgia słowa zwróciła naszą uwagę na obowiązek apostołowania przez wszystkich członków Kościoła, w tym także przez ludzi świeckich. Kościół, nasza wspólnota wiary, idzie dziś z nami na peryferie, aby zanieść Słowo i uzdrowienie. Czy doceniamy nasze uczestnictwo w misji Jezusa? Jak możemy wpoić poczucie misji chrześcijańskiej naszym młodym?

2. W miesiącach letnich wielu ludzi odpoczywa, ale dla rolników jest to czas wytężonej pracy. Niech towarzyszy im nasza modlitwa, będąca wyrazem wdzięczności za ich trud podejmowany dla dobra wspólnego.

3. Za tydzień – trzecia niedziela miesiąca: dzień tacy inwestycyjno-remontowej w naszej parafii. Dziękuję za ofiary na nowe ławki do naszej świątyni złożone osobiście lub przelewem w ostatnich dniach. Na zakończenie Mszy św. ministranci zbierają dziś ofiary na dofinansowanie wyjazdu służby liturgicznej, asysty i scholi do Żarnowca i Zakopanego. Za wszystkie ofiary Bóg zapłać! Młodzi wyjeżdżający do Zakopanego proszeni są o dostarczenie najpóźniej do jutra wypełnionych kart uczestnika.

4. Zachęcam do udziału w kampanii Caritas „Tornister pełen uśmiechów”. Osoby i rodziny chętne do przygotowania wyprawki szkolnej dla dzieci i młodzieży z ubogich rodzin z naszej parafii mogą otrzymać w zakrystii zakupione przez nas plecaki. Do plecaka dołączona jest informacja o płci i wieku dziecka, dla którego przeznaczona będzie wyprawka szkolna. Poza tym w sierpniu do specjalnych koszy wystawionych w kościele będzie można wkładać podstawowe artykuły szkolne, które znajdą się później w wyprawkach przygotowywanych przez wolontariuszy Caritas.

5. W „Przewodniku Katolickim” jak ocalić rodzinę przed rozwodem.

6. Zmarł śp. Marian Urbaniak z Pikutkowa. Msza św. pogrzebowa odbędzie się naszym kościele we wtorek 14 lipca o godz. 11.30. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”

7. Zapowiedzi. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:

  • Dawid Damian Dębczyński, kaw., ul. Klonowa, Wieniec – Agnieszka Mirosława Kabała, panna, par. Lubraniec
  • Adam Grzegorz Gliński, kaw., par. Dobre – Magdalena Alabrudzińska, panna, Wysocin, par. Bądkowo

Otoczmy ich naszą modlitwą.