Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Pielgrzymka samolotowa do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Spotkanie w przewodnikiem w niedzielę 7 lipca po Mszy o godz. 12.00. Po spotkaniu można wpłacić część w euro należności za pielgrzymkę.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu we wtorek, czwartek i piątek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

1. Ewangelia dzisiejszej niedzieli ukazała nam troskę Pana Jezusa o Jego uczniów, zmęczonych wykonywaniem zleconej im przez Niego misji. Pan Jezus jako dobry Pasterz troszczy się również o nas, jest naszym odpoczynkiem. Jak szczęśliwi jesteśmy mając jako Pasterza Jezusa! On daje nam Słowo, które daje życie, życie wieczne.  Jak możemy tu i teraz urzeczywistnić Jego troskę o osoby, sprawiedliwość i pojednanie?

2. Dziś trzecia niedziela miesiąca – dzień zbiórki na cele inwestycyjne i remontowe w naszej parafii. Za ofiary składane na ten cel oraz za wpłaty na nowe ławki do świątyni dokonane w minionym tygodniu serdeczne Bóg zapłać!

3. Jutro po Mszy św. o godz. 07.30 wyjazd młodzieży ze scholi i służby liturgicznej do Żarnowca.

4. Biuro parafialne będzie w tym tygodniu nieczynne.

5. W sobotę przypada wspomnienie św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących. Z tej okazji w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. na parkingu obok kościoła odbędzie się błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych. MIVA Polska zachęca kierowców i właścicieli pojazdów do złożenia ofiary – jeśli to możliwe, w wysokości jednego grosza za każdy przejechany kilometr – na zakup środków transportu dla misjonarzy.

6. Zachęcam do udziału w kampanii Caritas „Tornister pełen uśmiechów”. Osoby i rodziny chętne do przygotowania wyprawki szkolnej dla dzieci i młodzieży z ubogich rodzin z naszej parafii mogą otrzymać w zakrystii zakupione przez nas plecaki.

7. Temat najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego” to Papież w Ameryce Łacińskiej. Wśród artykułów na szczególne polecenie zasługuje tekst Bóg słyszy wołanie swego ludu autorstwa o. Kaspra Mariusza Kapronia OFM, którego w grudniu gościliśmy w naszej parafii.

8. Przeciw globalizacji wykluczania bezbronnych – list przewodniczącego Episkopatu do Prezydenta RP: „W kwestii procedury „in vitro” występują nie tylko dwie główne strony polemiki, tzn. jej przeciwnicy i zwolennicy. Jest jeszcze trzecia strona, którą próbuje się całkowicie pominąć i uprzedmiotowić. Tą trzecią stroną są dzieci nienarodzone”.