Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: poniedziałek – sobota zwykle o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna i biuro cmentarza w czasie zagrożenia epidemicznego czynne tylko w nagłych przypadkach. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: wdorsz@ diecezja.wloclawek.pl

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek
W tytule przelewu wpisać: „Darowizna na cele kultu religijnego”

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

Styczeń 2021
P W Ś C P S N
« Gru    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

1. Cud rozmnożenia chleba, o którym opowiada dzisiejsza Ewangelia, jest zapowiedzią Eucharystii. Eucharystia to zwycięstwo nad naszą pokusą samowystarczalności i pokorne otwarcie na dar miłości Boga, który chce nas nakarmić i przemienić. Potrzeba nam Eucharystii, takiego cudu i takiego szukania chleba po to, by stać się chlebem dla innych. Czy pozwalam Bogu przejąć inicjatywę w poszukiwaniu odpowiedzi na moje potrzeby? Czy jestem otwarty na to, aby przyjąć obdarowanie mnie we wspólnocie Kościoła – parafii i stawać się w niej darem z siebie dla innych?

2.  Z okazji wczorajszego wspomnienia św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, dziś na zakończenie Mszy św. na parkingu obok kościoła odbędzie się błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych. MIVA Polska zachęca kierowców i właścicieli pojazdów do złożenia ofiary – jeśli to możliwe, w wysokości jednego grosza za każdy przejechany kilometr – na zakup środków transportu dla misjonarzy. Można także nabyć zawieszki do samochodu i breloki do kluczyków. Zgodnie z zarządzeniem Biskupa Włocławskiego dziś w całej diecezji prowadzona jest zbiórka do puszek na pomoc mieszkańcom diecezji poszkodowanym w wyniku burz i wichury.

4. W ubiegłą niedzielę na tacę inwestycyjno-remontową zebraliśmy 974,55 zł. Za wszystkie ofiary serdeczne Bóg zapłać!

5. W minionym tygodniu grupa młodzieży ze scholi, asysty i służby liturgicznej z naszej parafii przebywała w Żarnowcu uczestnicząc w modlitwie i pracy sióstr benedyktynek i wypoczywając nad morzem. Bardzo dziękuję p. Barbarze Szatkowskiej oraz alumnom naszego Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku Tobiaszowi Winnickiemu i Hubertowi Roszakowi za udział w organizacji wyjazdu i opiekę nad naszą młodzieżą. Dziękuję także Siostrom Benedyktynkom za gościnę oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób – modlitwą, ofiarami czy konkretną pomocą – pomogli nam w tym przedsięwzięciu.

6. Biuro parafialne w tym tygodniu czynne codziennie po Mszy św. o godz. 17.30.

7. Zachęcam do udziału w kampanii Caritas „Tornister pełen uśmiechów”. Osoby i rodziny chętne do przygotowania wyprawki szkolnej dla dzieci i młodzieży z ubogich rodzin z naszej parafii mogą otrzymać w zakrystii zakupione przez nas plecaki.

8. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 09.00. Zachęcamy parafian i gości do uczczenia Matki Bożej, a także do modlitwy za poległych za Ojczyznę z okazji przypadającej w tę sobotę 71 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

9. Przed nami sierpień, miesiąc pielgrzymek do sanktuariów maryjnych, a zarazem miesiąc pamięci o ważnych wydarzeniach z historii naszego narodu. Biskupi polscy apelują do nas i do wszystkich wiernych Kościoła katolickiego w naszej Ojczyźnie, abyśmy przeżyli go w trzeźwości.

10. Zachęcamy do czytania „Przewodnika Katolickiego”. Dziś m.in. o zagrożeniach związanych z rozprzestrzenianiem się Islamu w Europie i świecie.