Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Pielgrzymka samolotowa do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Spotkanie w przewodnikiem w niedzielę 7 lipca po Mszy o godz. 12.00. Po spotkaniu można wpłacić część w euro należności za pielgrzymkę.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu we wtorek, czwartek i piątek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

1. W dzisiejszej Ewangelii Jezus ukazuje miłość i troskę Boga o swój lud w chwili próby. W czasach Mojżesza Bóg karmił naród wyzwolony przez siebie z niewoli i szemrzący na pustyni manną, znakiem Bożej Opatrzności. Prawdziwym chlebem z nieba jest Jezus, posłany na świat przez Ojca. Kto do Niego przychodzi, nie będzie łaknął; a kto w Niego wierzy, nigdy pragnąć nie będzie. Czy mamy odwagę uwierzyć i dać temu wyraz, że ten prosty opłatek ukrywa boską obecność samego Chrystusa? Czy jesteśmy gotowi pozwolić przemieniać i odnawiać się Duchowi, aby porzucić dawnego człowieka i żyć życiem Jezusa, w sprawiedliwości i prawdziwej świętości?

2. Dziś – osiemnasta niedziela w ciągu roku, a zarazem pierwsza niedziela sierpnia, miesiąca trzeźwości. Tegoroczny sierpień jest obchodzony pod hasłem „Abstynencja dzieci troską rodziny, Kościoła i Narodu”. Szacuje się, że w 2014 roku w Polsce urodziło się nie mniej niż 1,5 tys. dzieci z Płodowym Zespołem Alkoholowym i nie mniej niż 6 tys. dzieci z innymi wadami spowodowanymi oddziaływaniem alkoholu na płód. Wielkim wyzwaniem jest także ochrona dzieci przed skutkami nadużywania alkoholu przez rodziców. W rodzinach z problemem alkoholowym żyje około 2 mln najmłodszych Polaków. Dwoje na troje dzieci w takich rodzinach doświadcza przemocy. Poważnym problemem jest  to, że dzieci same sięgają po alkohol i czynią to w coraz młodszym wieku. Prawie 90% uczniów trzecich klas gimnazjum przyznaje, że przynajmniej raz w życiu piło alkohol. Świadomi jak wielkie żniwo zła i cierpienia zbiera nadużywanie alkoholu wśród rodzin i członków naszej wspólnoty parafialnej, postarajmy się odpowiedzieć na apel biskupów polskich, wzywających nas do trzeźwości i abstynencji w sierpniu.

3. W przyszłą niedzielę uroczystości odpustowe z okazji święta Przemienienia Pańskiego. Suma odpustowa wraz z procesją rozpocznie się o godz. 12.00. Będzie jej przewodniczył oraz wygłosi do nas kazanie Ksiądz Prałat Dr Janusz Bodzon – Kanclerz Kurii Metropolitalnej Warszawskiej.  Gorąco zapraszam ministrantów, asystę, dzieci do sypania kwiatków, strażaków oraz wszystkich wiernych. Zbiórka ministrantów przed odpustem we wtorek po Mszy św. o godz. 17.30. Pamiętajmy, że tym co stanowi o wyjątkowości i sensie tej szczególnej uroczystości to możliwość uzyskania w tym dniu w naszym kościele parafialnym odpustu zupełnego czyli darowania przed Bogiem kary doczesnej za grzechy, zgładzone już co do winy.

4. W tym tygodniu przypada również pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź i wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 16.00. Msza św. wyjątkowo o godz. 17.00 (ze względu na ślub). Odwiedziny chorych w domach: w czwartek 6 sierpnia (Wieniec-Zalesie, Marianki, Machnacz, Pikutkowo, Słone, Wieniec po drugiej stronie Zgłowiączki) i w piątek 7 sierpnia (Lipiny, Wieniec, Nowy Młyn, Gustorzyn) od godz. 09.00 oraz w sobotę 8 sierpnia od godz. 10.30 (Jaranówek, Wolica, Bachórka – Kryńsk). Zachęcam, aby z racji odpustu zgłaszać do odwiedzin także i tych swoich bliskich, którzy z racji wieku lub choroby nie mogą przybyć do kościoła, a nie korzystają z comiesięcznej pierwszopiątkowej wizyty księdza z posługą sakramentalną.

5. W sobotę 8 sierpnia o godz. 10.00 – generalne sprzątanie naszej świątyni przed odpustem. Zapraszam wszystkie osoby chętne do pomocy do zgłoszenia swojego udziału do Pani Kościelnej.

6. Wczoraj obchodziliśmy 71 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego w 1944 roku. Było ono walką o niepodległość całego kraju i wolność wszystkich Polaków. Jest naszym obowiązkiem pamiętać w modlitwie o wszystkich, którzy poświęcili swoje życie także dla nas i naszej wolności.

7. W czwartek  6 sierpnia, po Mszy św. o godz. 06.00 z włocławskiej katedry wyruszy 27. Piesza Pielgrzymka Włocławska na Jasną Górę. Szczegółowe informacje na temat zapisów i samej pielgrzymki na plakacie w gablocie w kruchcie kościoła i na stronie internetowej: www.pielgrzymkawloclawska.pl.

8. W oknie nad głównym ołtarzem został w tym tygodniu zamontowany witraż z Duchem Świętym, wykonany w uznanej Pracowni Witraży Elżbiety i Bartosza Bednarskich. Witraż jest darem z okazji moich 50 urodzin ode mnie, urodzinowych gości, moich bliskich z parafii i ze świata. Dziękuję wszystkim, którzy mają w tym swój udział za ten piękny dar do naszej świątyni parafialnej.

9. Zachęcam do udziału w kampanii Caritas „Tornister pełen uśmiechów”. Osoby i rodziny chętne do przygotowania wyprawki szkolnej dla dzieci i młodzieży z ubogich rodzin z naszej parafii mogą jeszcze otrzymać w zakrystii zakupione przez nas plecaki. Ponadto od jutra do specjalnych koszy wystawionych w kruchcie będzie można wkładać podstawowe artykuły szkolne, które znajdą się później w wyprawkach przygotowywanych przez wolontariuszy Caritas.

10. Dziękuję za kwiaty podarowane w tym tygodniu do kościoła.

11. W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy dziś m.in. o prześladowaniu chrześcijan w Syrii i kwestii przyjęcia uchodźców w Polsce.

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności ś.p. Marek Tutaj z Wieńca-Zalesie. Polećmy go miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”.