Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Pielgrzymka samolotowa do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Spotkanie w przewodnikiem w niedzielę 7 lipca po Mszy o godz. 12.00. Po spotkaniu można wpłacić część w euro należności za pielgrzymkę.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu we wtorek, czwartek i piątek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

1. Dziś obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy. Wyznajemy wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach, pochylamy się nad tajemnicą wewnętrznego życia Boga i dziękujemy Mu za chrzest święty, który daje nam udział w tym życiu, wprowadzając nas do wspólnoty uczniów. Jak przeżywamy naszą tożsamość jako ochrzczonych w imię Trójcy? Czy wzorujemy nasze życie na życiu i działaniu Trójcy Najświętszej?

2. Dziś ostatni dzień maja – miesiąca poświęconego Matce Bożej. Bardzo dziękuję osobom, które gromadziły się na wspólnym odmawianiu Litanii loretańskiej w kościele oraz przy kapliczkach i krzyżach. Było to ważne świadectwo naszej wiary, a owoce wspólnej modlitwy trudne są do przecenienia.

3. Jutro – Dzień Dziecka i rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych. Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa odmawiać będziemy codziennie po Mszy Świętej. Zachęcam także do jej wspólnego odmawiania przy krzyżach i kapliczkach.

4. W tym tygodniu, w czwartek, przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, popularnie zwana Bożym Ciałem. To święto i związana z nim procesja są niezwykle wymownym świadectwem prawdy, że Pan Jezus, ukrzyżowany i zmartwychwstały, nadal idzie po drogach świata i przez tę swoją «wędrowną» obecność przewodzi pielgrzymce kolejnych pokoleń chrześcijan: umacnia wiarę, nadzieję i miłość; pociesza w utrapieniach; podtrzymuje w dążeniu do sprawiedliwości i pokoju (Jan Paweł II, Wymowa procesji Bożego Ciała, Anioł Pański 1998). Jak co roku wyruszymy ulicami Wieńca, niosąc Ciało Chrystusa ukryte w naszych sercach i wyraźnie widoczne w monstrancji. Poniesiemy Chleb nieśmiertelnego życia, stając się żywą monstrancją Zbawiciela świata. Ukazujmy wszystkim Chrystusa swoim świadectwem życia: swoją jednością, radosną wiarą i dobrocią!
W tym dniu Msza Święta z uroczystą procesją o godz. 09.00. Zapraszam asystę, strażaków, dzieci do sypania kwiatków – szczególne zaproszenie kieruję do dzieci które w tym roku przystąpiły do I Komunii Świętej. Trasa procesji: ul. Klonowa, ul. ks. Jałocho do P.H. Somir i ul. Parkową z powrotem do kościoła. Gorąco proszę o włączenie się w przygotowanie ołtarzy na ul. Klonowej, ks. R. Jałocho, na placu przy P.H. Somir i tradycyjnie na ul. Parkowej. Zachęcam do udekorowania naszych okien, balkonów i domów – nie tylko na trasie procesji, dając w ten sposób świadectwo naszej wiary. W oktawie Bożego Ciała procesje w niedzielę 7 czerwca po sumie o godz. 11.00 i w czwartek 11 czerwca na zakończenie oktawy o godz. 17.30.

5. W tym tygodniu przypada także Pierwszy Piątek Miesiąca. Spowiedź w kościele od godz. 16.30. Odwiedziny z posługą sakramentalną u chorych – w piątek (Lipiny, Wieniec po tej stronie Zgłowiączki, Nowy Młyn, Gustorzyn, Jaranówek) i w sobotę (Wieniec-Zalesie, Marianki, Machnacz, Pikutkowo, Słone, Wieniec po drugiej stronie Zgłowiączki, Wolica, Bachórka)od godz. 09.00. Zebranie Koła Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 17.30.

6. W przyszłą niedzielę, 7 czerwca 2015 roku będziemy obchodzić Święto Dziękczynienia, które szczególne swoje miejsce ma przy Świątyni Opatrzności Bożej na Polach Wilanowskich w Warszawie. W tym roku odbywać będzie się pod hasłem „Królowo Rodzin – dziękujemy i zawierzamy”, a szczególnym kontekstem historycznym będzie 70 rocznica zakończenia II Wojny Światowej. Na zakończenie Mszy św. będziemy zbierać ofiary na Świątynię Opatrzności Bożej – odezwa biskupa włocławskiego w sprawie zbiórki na Świątynię Opatrzności Bożej.

6. Trwa zbiórka na nowe ławki do naszej świątyni. Bardzo dziękuję za życzliwe przyjęcie osób zbierających i za każdą złożoną lub zadeklarowaną ofiarę. Osoby, których zbierający nie zastali w domach, a chciałyby mieć swój udział w tym naszym wspólnotowym, rodzinnym przedsięwzięciu, mogą złożyć ofiarę od siebie w zakrystii, kancelarii parafialnej lub poprzez wpłatę na konto bankowe parafii.

7. Nasza zaprzyjaźniona Wspólnota Pieśń Nowa z Torunia organizuje rekolekcje wakacyjne z Bp. Grzegorzem Rysiem i zaprasza do udziału w nich także nas. Zgłoszenia tylko dziś, najdalej do jutra.
Szczegóły rekolekcji:
Miejsce: Ośrodek Totus Tuus w Zambrzycach k. Suchej Beskidzkiej http://totus-tuus.com.pl/
Termin: 29 czerwca – 3 lipca (poniedziałek-piątek).
Koszty udziału (bez dojazdu): 300 zł (dzieci do 10 roku życia 120 zł).

7. Ks. Michał Laskowski organizuje oazę w Kacwinie k. Niedzicy w Pieninach. Jest możliwość udziału w niej także dzieci i młodzieży z naszej parafii. Termin: 14-30 lipca; koszt: 1100 zł. Wyjazd obejmuje zakwaterowanie, pełne wyżywienie, a także atrakcje wyjścia na szlaki górskie, spływ Dunajcem i inne atrakcje. Bliższe informacje w kancelarii parafialnej lub bezpośrednio u ks. Michała – tel. 669 915 181.

8. W zakrystii można odbierać zamówione egzemplarze Pisma Świętego.

9. Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina rolnikom o upływającym 15 czerwca 2015 roku terminie składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich oraz płatności obszarowych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

10. W „Przewodniku Katolickim”: celność, prostota i humor, czyli o poezji ks. Jana Twardowskiego. W prezencie dla Czytelników, z okazji setnej rocznicy urodzin księdza – poety, tomik refleksji Wszystko darowane. Myśli na wakacje.

11. Zapowiedzi: W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć: Łukasz Indrzejaczak, kaw. z par. MB Różańcowej w Poznaniu i Marta Paczkowska, panna, zam. Wieniec, ul. Parkowa 52. Otoczmy ich naszą życzliwą modlitwą.