Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Pielgrzymka samolotowa do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Spotkanie w przewodnikiem w niedzielę 7 lipca po Mszy o godz. 12.00. Po spotkaniu można wpłacić część w euro należności za pielgrzymkę.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu we wtorek, czwartek i piątek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

1. Dziś obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zebrani na celebrowaniu Eucharystii świętujemy narodziny Kościoła i przyjmujemy odpowiedzialność za powierzoną nam misję względem wszystkich języków, ludów i narodów. Duch Święty uzdalnia nas do przekraczania granic naszego ja, naszego pragnienia samowystarczalności i troski o nas samych. Obdarowuje nas różnymi darami, którymi mamy się wzajemnie obdarowywać we wspólnocie Kościoła i czyni z nas świadków i głosicieli Dobrej Nowiny o zbawieniu.
Za pobożne, publiczne odmówienie całego hymnu: „O Stworzycielu Duchu, przyjdź…” można dziś dostąpić odpustu zupełnego, pod zwykłymi warunkami. Dzisiejsza uroczystość  kończy Okres Wielkanocny i czas Komunii Świętej wielkanocnej. Ponadto przeżywamy dziś VIII Dzień Modlitw Kościoła Powszechnego za Kościół w Chinach. Te intencje powierzaliśmy Panu Bogu podczas dzisiejszej liturgii. Pamiętajmy też o niej w naszych modlitwach prywatnych.

2. W najbliższych dniach przedstawiciele parafii i sołectw będą prowadzić zbiórkę na nowe ławki do naszej świątyni. Prototyp nowych ławek jest już w  kościele. Koszt jednej ławki wyposażonej w grzejniki płytowe wynosi 3000 zł. Bardzo dziękuję p. Pałczyńskim za podjęcie się wykonania projektu i samych ławek oraz przekazanie dwóch z nich jako daru dla naszej wspólnoty. Ponadto p. Stanisława Krusińska z Nowego Młyna oraz p. Kasprzakowie z Wieńca i dwie osoby pragnące zachować anonimowość złożyły ofiary, każda na jedną ławkę oraz na konto parafialne i w kancelarii zostało przekazanych kilka nieco mniejszych ofiar na ten cel, tak że przystępując do zbiórki mamy już 2 ławki w kościele i fundusze na niemal 5 nowych ławek. W sumie ma być ich 28, nie licząc planowanych w przyszłości siedzisk przy ścianach i przenośnych ławek dla dzieci. Zbiórka jest tradycyjnym sposobem gromadzenia funduszy na większe inwestycje w parafii – w taki sam sposób zbierano ofiary na budowę naszej świątyni jak i na stare, używane ławki  z kościoła bernardynów w Kole, które po 45 latach najwyższy już czas wymienić na nowe.
Bardzo dziękuję za życzliwe przyjęcie osób zbierających i za każdą złożoną ofiarę – można też zadeklarować konkretną kwotę podając termin jej wpłacenia, tak aby można było do końca czerwca złożyć zamówienie na tyle ławek i płyt grzejnych, ile będziemy w stanie w tym roku wymienić. Ofiara, która jest wyrazem naszej współodpowiedzialności za parafię i troski o potrzeby wspólnoty Kościoła, jak i jej wysokość jest całkowicie dobrowolna. Jak przypomnieli nam ostatnio przebywający w Polsce autorzy książki „Odbudowana”: Jesteśmy odpowiedzialni za pozyskiwanie dawców a nie datków, ponieważ spoczywa na nas odpowiedzialność za pozyskiwanie uczniów, a nie pieniędzy.

3. Bardzo dziękuję za ofiary złożone tydzień temu na tacę inwestycyjno-remontową – zebraliśmy 1085,62 zł oraz dzieciom pierwszokomunijnym, z których 11 złożyło w sumie 150 zł na misje. Dziś zbieramy ofiary do puszek na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Nepalu. Za wszystkie ofiary serdeczne Bóg zapłać.

4. Jutro – w poniedziałek po Zesłaniu Ducha Świętego – obchodzić będziemy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, wprowadzone do kalendarza liturgicznego w Polsce w czasie Soboru Watykańskiego II.

5. We wtorek wspomnienie św. Filipa Neri, wielkiego wychowawcy, znanego z ogromnego poczucia humoru i pełnego radości, którego 500 rocznicę urodzin obchodzimy w tym roku oraz Dzień Matki. Podczas Mszy św. o godz. 17.30 i nabożeństwa majowego będziemy modlić się za nasze żyjące i zmarłe mamy.

6. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Dla księży jest ono zachętą, by wpatrywali się w Chrystusa Kapłana, a dla wiernych – by nieśli kapłanom duchowe wsparcie. Podczas Mszy św. o godz. 17.30 i nabożeństwa majowego będziemy modlić się za wszystkich księży pracujących przez wieki w naszej parafii i pochodzących z naszej wspólnoty, za wszystkich kapłanów, którzy spotkaliśmy w naszym życiu, a w sposób szczególny za przeżywających trudności, kryzys, zmagających się z cierpieniem. Będziemy prosili, aby ci, którzy otwartym sercem przyjęli dar święceń, upodabniali się do miłosiernego i wiernego Arcykapłana, w którego kapłaństwie uczestniczą.

7. W piątek zbiórka ministrantów o 16.30, po Mszy św. i nabożeństwie majowym krótkie spotkanie z rodzicami ministrantów.

8. W sobotę o godz. 09.30 spotkanie przygotowujących się do bierzmowania.

9. Za tydzień – uroczystość Najświętszej Trójcy.

10. Nabożeństwo majowe codziennie po Mszy św. o godz. 17.30 (w sobotę o godz. 09.00) oraz przy krzyżach i kapliczkach. Dziś o godz. 19.00 wezmę udział w modlitwie przy krzyżu w Wolicy, we wtorek przy kapliczce w Wieńcu-Zalesie, a w sobotę w Machnaczu naprzeciw szkoły w Wieńcu.

8. Zbliża się uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Rada Parafialna na naszym ostatnim spotkaniu podjęła decyzję, że trasa tegorocznej procesji będzie przebiegać ul. Klonową, ul. ks. Jałocho do P.H. Somir i ul Parkową z powrotem do kościoła. Ołtarze będą na ul. Klonowej, ks. R. Jałocho, na placu przy P.H. Somir i tradycyjnie na ul. Parkowej. Gorąco proszę o włączenie się do pomocy w przygotowaniu ołtarzy oraz o udekorowanie naszych domów w ten dzień, także i poza trasą procesji.

9. Osoby zainteresowane udziałem w pielgrzymce na Węgry – „Węgierscy Przyjaciele” (29 czerwca – 4 lipca 2015) proszę o zgłoszenie najpóźniej do końca miesiąca.

10. Ks. Michał Laskowski organizuje oazę w Kacwinie k. Niedzicy w Pieninach. Jest możliwość udziału w tych rekolekcjach wakacyjnych także dzieci i młodzieży z naszej parafii. Termin: 14-30 lipca; koszt: 1100 zł. Wyjazd obejmuje zakwaterowanie, pełne wyżywienie, a także atrakcje wyjścia na szlaki górskie, spływ Dunajcem i inne atrakcje. Bliższe informacje w kancelarii parafialnej lub bezpośrednio u ks. Michała – tel. 669 915 181.

11. W zakrystii można odbierać zamówione egzemplarze Pisma Świętego.

12.Zapowiedzi: W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:

  • Bartosz Dawid Paluszkiewicz, kaw., zam. Wieniec, ul. Platanowa i Paulina Edyta Wójcicka, panna, zam. par. św. Józefa we Włocławku.
  • Łukasz Indrzejaczak, kaw. z par. MB Różańcowej w Poznaniu i Marta Paczkowska, panna, zam. Wieniec, ul. Parkowa.

Otoczmy ich naszą życzliwą modlitwą.

13. W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy m.in. o wielkim dziele br. Rogera z Taizé, w związku z 100 rocznicą jego urodzin oraz znaczeniu tego dzieła dla życia Kościoła.

14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności ś.p. Stanisław Jakrzewski z Bachórki. Polećmy go miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.