1. Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a u nas także uroczystość I Komunii Świętej. Modlimy się za dzieci, które dziś po raz pierwszy uczestniczą we Mszy Świętej w sposób pełny, aby z tego źródła aż do śmierci czerpały siłę do życia zgodnego z wymaganiami Ewangelii Chrystusa. Dziękujemy ich rodzicom, którzy ufundowali dla parafii nowe pozłacane lichtarze na ołtarz. W ramach tzw. białego tygodnia od jutra do soboty włącznie zapraszam dzieci w strojach komunijnych wraz z rodzicami na Mszę Świętą o godz. 17.30 i nabożeństwo majowe.

2. Dzisiejsza niedziela  to trzecia niedziela miesiąca – dzień zbiórki na cele inwestycyjno-remontowe w naszej parafii. Taca z dzisiejszej niedzieli w całej Polsce przeznaczona jest na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Nepalu. Za wszystkie ofiary serdeczne Bóg zapłać.

3. Nabożeństwo majowe w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej. Zachęcam gorąco do codziennej modlitwy do Matki Bożej w kościele, przy krzyżu lub kapliczce albo w domu, w gronie rodziny.

4. W środę o godz. 19.00 zebranie Rady Parafialnej. Główne tematy spotkanie to organizacja uroczystości Bożego Ciała oraz zbiórka na nowe ławki w kościele. Dwie z nich, już ostatecznie wykończone, są od kilku dni w świątyni, gdzie można je nie tylko oglądać, ale i z nich korzystać.

5. W sobotę 23 maja o godz. 09.00 spotkanie przygotowujących się do bierzmowania.

6. Za tydzień – uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

7. Trwają zapisy na wyjazd na coroczne Spotkanie Młodych na Polach Lednickich w sobotę 6 czerwca. Koszt – 45 zł, zgłoszenia u p. Barbary Szatkowskiej lub w kancelarii parafialnej.

8. Wraz z Biurem Pielgrzymkowo – Turystycznym FRATER z Bydgoszczy zapraszam na pielgrzymkę na Węgry – „Węgierscy Przyjaciele”: obok głównych sanktuariów Słowacji i Węgier, odwiedzimy także miejsca upamiętniające braterskie relacje Węgrów i Polaków.  Trasa: Lewocza – Sztorowo – Budapeszt – Szentendre – Wyszehrad – Esztergom – Balaton. Termin: 29 czerwca – 4 lipca 2015. Koszt: 1440 zł./os. (na wstępy i przewodników lokalnych ok. 70 €). Dla naszej parafii organizatorzy zarezerwowali 10 miejsc. Zapisy i informacje w kancelarii parafialnej.

9. Zapowiedzi: W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:

• Bartosz Dawid Paluszkiewicz, kaw., zam. Wieniec, ul. Platanowa i Paulina Edyta Wójcicka, panna, zam. par. św. Józefa we Włocławku.
  • Marta Kuczyńska, panna, par. św. Maksymiliana we Włocławku i Łukasz Woźniak, kaw., Pikutkowo, par. tut., zam. w Łodzi.

Otoczmy ich naszą życzliwą modlitwą.

12. W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy o tym, jaki jest wizerunek Kościoła w Polsce, jak jest postrzegany i jak są promowane inicjatywy parafialne i ogólnokościelne.