Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Pielgrzymka samolotowa do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Spotkanie w przewodnikiem w niedzielę 7 lipca po Mszy o godz. 12.00. Po spotkaniu można wpłacić część w euro należności za pielgrzymkę.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu we wtorek, czwartek i piątek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

1. Dzisiejsza liturgia Słowa zachęca nas do trwania w miłości Chrystusa.  Sprawdzianem naszej wierności Panu Jezusowi i autentyczności naszej religijności jest nasza wzajemna miłość i jedność, która ma swoje źródło w miłości Boga do nas. Ona też jest najbardziej wiarygodnym świadectwem w stosunku do osób oddalonych i niewierzących, a zarazem źródłem prawdziwej radości.

2. Za tydzień przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a także uroczystość I Komunii Świętej w naszej parafii, która będzie miała miejsce o godz. 10.30pozostałe Msze Święte o godz. 09.00 i suma wyjątkowo o godz. 12.00 (nie będzie Mszy Świętej o godz. 13.00). Zachęcamy Parafian do uczestnictwa w pozostałych Mszach św. oraz do modlitwy w intencji dzieci pierwszokomunijnych.

3. Nabożeństwo majowe w niedziele przy kapliczkach lub w domach rodzinnych, natomiast w ciągu tygodnia odmawiamy Litanię loretańską także w kościele po Mszy Świętej o godz. 17.30 (w sobotę po Mszy Św. o godz. 09.00). Ze względu na bardzo niską frekwencję na nabożeństwie majowym w świątyni, wystawienie Najświętszego Sakramentu będzie jedynie w środę i w sobotę, w pozostałe dni Litania będzie recytowana na zakończenie Eucharystii. Bardzo cieszy natomiast, że rośnie liczba miejsc przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych, gdzie codziennie grupa osób spotyka się na wspólnej modlitwie do Matki Bożej: krzyże w Wolicy i w Kątach przy szosie do Brześcia, kapliczki w Bachórce i w Machnaczu w centrum wioski oraz przy drodze do naprzeciwko szkoły w Wieńcu o godz. 19.00 oraz w Wieńcu-Zalesie o godz. 18.30. Zachęcam do dołączenia do jednej z tych grup.

4. W najbliższą środę przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy i 34 rocznica zamachu na Jana Pawła II.

5. Próba przed I Komunią Św. – środa godz. 16.30.

6. W czwartek będziemy obchodzić święto św. Macieja, Apostoła.

7. W sobotę – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej i ich rodziny zapraszam do kościoła o godz. 10.00 na nabożeństwo pokutne z indywidualną spowiedzią.

8. Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca – dzień zbiórki na cele inwestycyjno-remontowe w naszej parafii.

9. Bardzo dziękuję za pamięć, modlitwę, życzenia, za wszystkie oznaki bliskości i życzliwości z okazji moich 50 urodzin. Tym, którzy mogli i chcieli, także za udział w sobotnim świętowaniu, za Eucharystię i za nasz wspólny dar w postaci witraża do prezbiterium naszego kościoła. Ogromnie dziękuję licznej grupie bliskich i życzliwych mi osób z naszej parafii w Wieńcu i z parafii, której granice określa przyjaźń, wspólny kawałek życiowej historii, poszukiwanie i doświadczenie Pana Boga i Kościoła za nieocenioną pomoc w przygotowaniu i organizacji całej uroczystości, także za wszystkie miłe niespodzianki.

10. Wraz z innymi parafiami dekanatu organizujemy wyjazd na coroczne Spotkanie Młodych na Polach Lednickich w sobotę 6 czerwca. Koszt – 45 zł, zapisy u p. Barbary Szatkowskiej lub w kancelarii parafialnej.

11. Zapowiedzi: W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:

  • Monika Pińska, panna, Jaranówek 12, par. tut. – Wojciech Maksymilian Czyżewski, kawaler, par. Lekarzewice
  • Ewelina Malinowska, panna, Gustorzyn 24, par. tut. – Łukasz Filipiak, kawaler, par. Brześć Kujawski
  • Sylwia Bruzda, panna, par. MB Fatimskiej we Włocławku – Arkadiusz Ostrowski, kawaler, par. św. Stanisława we Włocławku
  • Marta Kuczyńska, panna, par. św. Maksymiliana we Włocławku i Łukasz Woźniak, kaw., Pikutkowo, par. tut., zam. w Łodzi.

Otoczmy ich naszą życzliwą modlitwą.

12. W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy m. in. o sytuacji w Nepalu oraz o niezwykłym życiu Nicka Vujcica, który urodził się bez rąk i nóg, a mimo to czuje się człowiekiem szczęśliwym.

13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności ś.p. Józefa (Danuta) Błaszczyk. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.