Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy przedłużone do 15.o5.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w czwartek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

1. Dziś – piąta niedziela Wielkanocy i rocznica Konstytucji 3 Maja, która ukazała zdolność narodu polskiego do podjęcia moralnej i instytucjonalnej odnowy. Słowo Boże dzisiejszej niedzieli stawia nam pytanie o owoce naszej przynależności do Jezusa. Czy przenika nas zapał misyjny? Czy przez nasze konkretne czyny i wzajemne relacje prześwieca miłość? Czy nasze życie jest prawdziwym życiem w Jezusie Chrystusie pełnym radości, nadziei i miłosierdzia? Tylko czerpiąc soki z Jezusa i karmiąc się na co dzień Jego Słowem będziemy zdolni do przemiany w wymiarze osobistym, rodzinnym, wspólnotowym, kościelnym, społecznym i narodowym. Przewodniczką i wspomożycielką w tym wielkim i naglącym przedsięwzięciu jest Maryja, której szczególną cześć oddajemy w miesiącu maju. Spróbujmy stanąć przy Jezusie jak Maryja i śpiewając czy też odmawiając codziennie litanię, pójść tropem Maryi.

2. Nabożeństwo majowe w niedziele przy kapliczkach lub w domach rodzinnych, natomiast w ciągu tygodnia także w kościele po Mszy Świętej o godz. 17.30.

3. Jutro 4 maja – wspomnienie św. Floriana, patrona strażaków; w środę – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba, a w piątek uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski obok Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, i św. Wojciecha, biskupa i męczennika. Ze względu na uroczystość w najbliższy piątek nie ma obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od spożywania mięsa.

4. Jutro rozpoczynają się egzaminy maturalne – wszystkich zdających obejmujemy naszą modlitwą.

5. Próba przed I Komunią Św. – środa godz. 16.30. Próba pieśni pierwszokomunijnych z Panią Organistką w następną niedzielę o godz. 12.15.

6. Spotkanie dla przygotowujących się do bierzmowania – sobota godz. 09.30.

7. Zbiórka ministrantów w piątek po Mszy Św. o godz. 17.30 i nabożeństwie majowym.

8. W środę odbyło się nadzwyczajne zebranie Rady Parafialnej wraz z sołtysami i radnymi gminnymi i powiatowymi z naszej parafii. Bardzo dziękuję tym, którzy odpowiedzieli na zaproszenie. Głównym przedmiotem spotkania był projekt nowych  ławek wraz z ogrzewaniem i jego sfinansowanie. Koszt jednej ławki wraz z płytami grzejnymi to 3000 zł. Ich wykonania „po kosztach” podjęli się nasi parafianie z Wolicy p. Pałczyńscy. W poniedziałek zniknie już z kościoła prototyp nowych ławek – wrócą one, już ostatecznie dopracowane i w pełni wykończone, przed połową maja. Rada podjęła decyzję o przeprowadzeniu zbiórki na ten cel w drugiej połowie miesiąca. Zbiórka, która jest tradycyjnym sposobem w naszej i w wielu innych parafiach gromadzenia środków na większe przedsięwzięcia, jest całkowicie dobrowolna. Bardzo proszę już teraz o życzliwe przyjęcie radnych i osób zbierających – może to być także dobra okazja do rozmowy na temat parafii.
Można także wpłacać ofiary na nowe ławki na konto parafialne lub składać je indywidualnie w kancelarii. Będę za nie imiennie dziękował w kościele jeśli tylko otrzymam na to zgodę ofiarodawców.

9. W czasie wakacji planujemy dwa wyjazdy dla dzieci i młodzieży należących do służby liturgicznej, scholi i asysty: w lipcu do Żarnowca na Pomorzu i w sierpniu do Zakopanego. Wyjazdy mają charakter wypoczynkowy, ale także formacyjny. Od dzisiejszej niedzieli zbiórka ofiar do puszek na zakończenie Mszy Św., o ile nie będzie ogłoszone inaczej, przeznaczona jest na dofinansowanie tych wyjazdów – każde dziecko pokryje koszty uczestnictwa w takim wymiarze, w jakim będzie stać na to jego rodziców.

10. Za kilka dni, 7 maja kończę 50 lat. Z tej okazji w sobotę 9 maja o godz. 12.00 chcę odprawić Mszę Świętą w intencji wszystkich, których Pan Bóg postawił na mojej drodze i stali się w ten sposób częścią mnie i mojego życia. Proszę o modlitwę, a wszystkich którzy będą chcieli i mogli, serdecznie zapraszam w sobotę do kościoła.

11. Zapowiedzi: W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:

  • Monika Pińska, panna, Jaranówek 12, par. tut. – Wojciech Maksymilian Czyżewski, kawaler, par. Lekarzewice
  • Ewelina Malinowska, panna, Gustorzyn 24, par. tut. – Łukasz Filipiak, kawaler, par. Brześć Kujawski
  • Sylwia Bruzda, panna, par. MB Fatimskiej we Włocławku – Arkadiusz Ostrowski, kawaler, par. św. Stanisława we Włocławku
    Otoczmy ich naszą życzliwą modlitwą.

12. W najnowszym „Przewodniku Katolickim” przeczytamy m. in. o patriotyzmie młodzieży.