Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: poniedziałek – piątek zwykle o godz. 18.00; sobota – liturgia niedzielna o godz. 18.00

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna i biuro cmentarza w czasie zagrożenia epidemicznego czynne tylko w nagłych przypadkach. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: wdorsz@ diecezja.wloclawek.pl

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

Czerwiec 2021
P W Ś C P S N
« Maj    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

1. Uroczystość Trójcy Przenajświętszej jest dla nas zachętą, abyśmy byli zaczynem jedności, pocieszenia i miłosierdzia. Sercem Boga i sercem człowieka jest relacja, więź komunii. Tajemnica Trójcy Najświętszej jest zwierciadłem, w którym możemy zobaczyć głębię naszego serca i ostateczny sens wszechświata. „Tak Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne” (J 3,16). Ze swojej wielkiej miłości do nas Ojciec posłał swojego Syna Jezusa, aby nas odkupił. Przez Jego Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie otrzymaliśmy Ducha Świętego. Prawdziwa Miłość Boga została rozlana w naszych sercach. Co jest przyczyną słabości, zepsucia czy nawet zerwania naszych relacji? Jak Trójca Święta pomaga nam odkryć prawdziwe więzi?

2. W najbliższy czwartek, 11 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, popularnie zwaną Bożym Ciałem. Jest to uroczystość, w którą katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej, a biorąc w tym dniu udział w procesji publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Hostii Jezusa Chrystusa. Ukazujmy wszystkim Chrystusa swoim świadectwem życia: swoją jednością, radosną wiarą i dobrocią! Msze św. w naszym kościele jak w niedzielę: o godz. 09.00 i 12.00 Na zakończenie Mszy św. o godz. 12.00 uroczysta procesja wokół kościoła. Msza św. wraz z procesją będą transmitowane na parafialnym profilu na Facebooku. Zapraszam asystę, strażaków, dzieci niesienia poduszek i sypania kwiatków. Zachęcam do udekorowania naszych okien, balkonów i domów, dając w ten sposób świadectwo naszej wiary.

3. W oktawie Bożego Ciała procesje w niedzielę 14 czerwca po sumie o godz. 12.00 i w czwartek 18 czerwca na zakończenie oktawy o godz. 18.00. W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała odbędzie się także uroczystość Komunii Świętej Rocznicowej.

4. Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca – dzień tacy inwestycyjnej w naszej parafii. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary na utrzymanie parafii złożone podczas ograniczeń związanych ze stanem epidemii i za każdy gest życzliwości. Szczególnie dziękuję za ofiary złożone na pomoc dla zamkniętych w domach i cierpiących biedę i głód mieszkańców Amazonii boliwijskiej. Zebraliśmy i przekazaliśmy na ten cel do dyspozycji o. Tomasza Jędrzejasa OFM 1600 zł.

5. Ks. Michał Laskowski z parafii w Osięcinach organizuje wakacyjny wyjazd dla dzieci i młodzieży w Białce Tatrzańskiej zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia oraz kuratorium oświaty odnośnie organizacji wypoczynku. Termin 13-24 lipca, koszt 1300 zł i 20 euro. Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Michała – tel. 669915181.

6. Bardzo dziękuję grupie p. Doroty Rosińskiej z Wieńca za posprzątanie kościoła i przygotowanie go do dzisiejszej liturgii.

7. W kruchcie wyłożony jest nowy numer „Dobrych Nowin”.

8. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
• Arkadiusz Dębczyński, Wieniec – Ewa Sobiechowska, Płużnica

9. W tym tygodniu w kościele i na cmentarzu parafialnym pożegnaliśmy śp. Telesfora Piaseckiego z Machnacza i Stanisława Bonkowskiego z Marianek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…