Leć z nami do Lourdes

Pielgrzymka samolotowa do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Spotkanie w przewodnikiem w niedzielę 7 lipca po Mszy o godz. 12.00. Po spotkaniu można wpłacić część w euro należności za pielgrzymkę.

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu we wtorek, czwartek i piątek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

lipiec 2024

1. Liturgia słowa dzisiejszej niedzieli ukazuje Boga, który odbudowuje swój lud, aby był świadkiem zbawienia wobec świata. Św. Paweł w Liście do Rzymian przypomniał o centralnym miejscu Pana Jezusa w dziele zbawienia. Ustanowiony przez Niego Kościół, nowy lud kapłański jest mostem prowadzącym ze śmierci duchowej do nowego życia. Każdy ochrzczony jest powołany do bycia narzędziem w ręku Boga dla uświęcenia tej cząstki ziemi, na której żyje, do pomocy tym, którzy osłabli w wierze, aby mogli się podnieść i odnaleźć na nowo żar, który Pan pragnie wlać w ich serca. Jak często dziękujesz Bogu za Kościół, za chrzest i za otrzymaną łaskę wiary oraz za dar zbawienia? Czy chcesz przyjąć zaproszenie Jezusa i być Jego apostołem w środowisku, w którym żyjesz?

2. Dziś druga niedziela miesiąca, ale ponieważ pomyłkowo tydzień temu zapowiedziałem pierwszą od lutego tacę inwestycyjną, zwykle mającą miejsce w trzecią niedzielę miesiąca, zbieramy dziś ofiary na szczególne potrzeby parafii, przede wszystkim na spłatę kolejnych rat zaciągniętego siedem lat temu kredytu. Za wszystkie ofiary na ten cel oraz na wpływające jeszcze datki na pomoc dotkniętym epidemią koronowirusa mieszkańcom Amazonii boliwijskiej serdeczne „Bóg zapłać”.

3. Do czwartku włącznie trwamy w tradycyjnej oktawie uroczystości Bożego Ciała. Jeszcze raz bardzo dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i obchód tej uroczystości w naszej parafii. Dziś na zakończenie Mszy św. o godz. 12.00 i w czwartek na zakończenie Mszy św. o godz. 18.00 – procesja wokół kościoła. W czwartek na zakończenie oktawy poświęcenie wianków ziół i kwiatów – ze względu na stan epidemii nie będzie poczęstunku dla asysty.

4. W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała odbędzie się także uroczystość Komunii Świętej Rocznicowej. W związku z tym spowiedź dla dzieci, ich rodziców i chrzestnych oraz wszystkich chętnych w środę o godz. 16.30. Będzie spowiadał także ks. Maciej Jasiński – proboszcz z Brzezia.

5. W czwartek o godz. 19.30 kolejne spotkanie grupy biblijnej.

6. W piątek, 19 czerwca, uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Natomiast w sobotę, 20 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

7. Ks. Michał Laskowski z parafii w Osięcinach organizuje wakacyjny wyjazd dla dzieci i młodzieży do Białki Tatrzańskiej zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia oraz kuratorium oświaty odnośnie organizacji wypoczynku. Termin 13-24 lipca, koszt 1300 zł i 20 euro. Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Michała – tel. 669915181.

8. Bardzo dziękuję grupie p. Małgorzaty Pałczyńskiej z Wolicy i Gustorzyna za posprzątanie kościoła i przygotowanie go do dzisiejszej liturgii.