Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy przedłużone do 15.o5.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w czwartek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

1. Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywana w Polsce Zielonymi Świątkami, jest szczytem i zakończeniem okresu Wielkanocy. Obietnica Zmartwychwstałego Pana wstępującego do nieba zostaje wypełniona przez Zesłanie Ducha Świętego. On uzdalnia uczniów do głoszenia Dobrej Nowiny Jezusa i daje początek Kościołowi. Jak doświadczyłeś przemiany jaką przynosi Duch Święty? W jakich aspektach naszego życia w rodzinie, w sąsiedztwie, w parafii, w Kościele i w życiu narodów potrzebujemy potężnego powiewu Ducha Świętego?

2. Ameryka Łacińska, a szczególnie Amazonia, stały się regionem świata najbardziej dotkniętym przez koronawirus. W wielu miejscach system opieki zdrowotnej zwyczajnie się załamał. Sytuacja staje się tragiczna i otwarcie mówi się o zagładzie jaka grozi całym społecznościom. Tak jest w Beniamazońskim regionie Boliwii, gdzie ogłoszono stan katastrofy. Pracuje tam o. Paschalis OFM – Tomasz Jędrzejas, który dokładnie dwa lata temu prowadził procesję Bożego Ciała w naszej parafii. Teraz jest proboszczem w Trinidad, stolicy departamentu Beni. Przepełnione szpitale nie są w stanie przyjmować pacjentów, ludzie umierają w domach, brakuje lekarzy, sprzętu medycznego, lekarstw. Jeden cmentarz epidemiczny w Trinidad zostało już zapełniony, otwarty jest drugi. Pamiętajmy o o. Paschalisie i jego parafianach w modlitwie, a gdyby ktoś chciał ich wspomóc także materialnie to do puszek można złożyć ofiary na ten cel (można też dokonać przelewu na konto parafii z dopiskiem „Boliwia”). Za wszystkie modlitwy i ofiary, każdy gest solidarności serdeczne „Bóg zapłać!”

3. Od dzisiejsze niedzieli został zniesiony limit wiernych w kościele, ale przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Bardzo gorąco proszę o ich respektowanie i zakładanie w kościele maseczek oraz zachowanie właściwej odległości. Komunię przyjmujemy nadal na rękę, a osoby pragnące przyjąć ją wprost do ust proszone są, aby uczyniły to po wszystkich przyjmujących ją na rękę. W związku ze zniesieniem limitu liczby uczestników liturgii w kościele dziś kończymy transmitowanie Mszy św. z naszej świątyni. Dziękujemy Natalii Jakrzewskiej za jej trud i zaangażowanie w przeprowadzeniu transmisji.

4. Jutro, w poniedziałek, 1 czerwca (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła oraz Międzynarodowy Dzień Dziecka. Rożaniec za dzieci we wtorek 2 czerwca o godz. 17.30 i Msza św. w intencjach Różańca Rodziców za Dzieci o godz. 18.00.

5. W środę o godz. 19.00 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

6. W czwartek, 4 czerwca, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to zarazem Pierwszy Czwartek Miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez asystę o godz. 17.00, Msza św. o godz. 18.00, a o godz. 19.00 spotkanie grupy biblijnej.

7. W piątek, Pierwszy Piątek Miesiąca. Zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty. Spowiedź od godz. 16.30. Przyjedzie ks. dr Jacek Bartczak – wicerektor naszego seminarium duchownego. Msza św. i nabożeństwo czerwcowe o godz. 18.00.

8. Odwiedziny chorych i starszych w domach w piątek i w sobotę według stałego porządku od godz. 10.00, ale tylko na wyraźną prośbę chorych i przy zgodzie rodziny, z którą mieszkają, z zachowaniem norm sanitarnych. Zgłoszenia chorych w zakrystii, telefonicznie lub mailowo.

9. W sobotę Pierwsza Sobota Miesiącaróżaniec o godz. 08.30 i Msza św. w intencji członków Koła Żywego Różańca o godz. 09.00.

10. W przyszłą niedzielę, 7 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Jednocześnie będzie to doroczny Dzień Dziękczynienia.

11. Bardzo dziękuję grupie p. Marty Szabeli z Wieńca-Zalesie za posprzątanie kościoła i przygotowanie go do dzisiejszej liturgii. Dziękuję także za wszystkie ofiary na utrzymanie parafii i za każdy gest życzliwości.

12. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
• Arkadiusz Dębczyński, Wieniec – Ewa Sobiechowska, Płużnica

13. W tym tygodniu w kościele i na cmentarzu parafialnym pożegnaliśmy śp. Stanisława Glonka ze Słonego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

14. W kruchcie wyłożony jest nowy numer „Dobrych Nowin”.