Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy do 15.o4.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu w środę po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

1. Dziś przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i słuchamy testamentu Jezusa: „A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata” (Mt 28,20b). Jezus wstąpił do nieba, ale jest cały czas z nami przez Ducha Świętego posłanego od Ojca. Nieustanna, trwała, zawsze aktualna i wiecznie żywa obecność Jezusa w naszym życiu i we wspólnocie czyni nas zdolnymi do wypełniania wielkiego nakazu misyjnego, jaki nam pozostawił. Jakie jest Twoje doświadczenie bliskości Jezusa w codziennym życiu? Jak możemy zapobiec oddzielaniu bliskości z Bogiem od bliskości z bliźnimi? Jak możemy podtrzymać przy życiu ducha misyjnego w naszej wspólnocie i w Kościele?

2. Mimo ograniczeń trwamy na modlitwie. Od ubiegłej niedzieli zgodnie z obowiązującymi zarządzeniami wewnątrz naszego kościoła może jednocześnie przebywać 36 osób. Msza św. codziennie o godz. 18.00, a na jej zakończenie nabożeństwo majowe. Codzienny różaniec w intencji uwolnienia od pandemii o godz. 20.30. Zachęcam, byśmy korzystali z szansy, jaką jest uczestnictwo we Mszy świętej w dni powszednie.

3. Ameryka Łacińska, a szczególnie Amazonia, staje się regionem najbardziej dotkniętym przez koronawirus. W wielu miejscach system opieki zdrowotnej zwyczajnie się załamał. Sytuacja staje się tragiczna i otwarcie mówi się o zagładzie jaka grozi całym społecznościom. Tak jest w Beni – amazońskim regionie Boliwii, gdzie ogłoszono stan katastrofy. Pracuje tam o. Paschalis OFM – Tomasz Jędrzejas, który dwa lata temu prowadził procesję Bożego Ciała w naszej parafii. Teraz jest proboszczem w Trinidad, stolicy departamentu Beni. Przepełnione szpitale nie są w stanie przyjmować pacjentów, ludzie umierają w domach, brakuje lekarzy, sprzętu medycznego, lekarstw. Na cmentarzu epidemicznym w Trinidad zostało pogrzebanych już ponad 100 zmarłych. Pamiętajmy o o. Paschalisie i jego parafianach w modlitwie, a gdyby ktoś chciał ich wspomóc także materialnie to w przyszłą niedzielę do puszek będzie można złożyć ofiary na ten cel (można też dokonać przelewu na konto parafii z dopiskiem „Boliwia”).

4. We wtorek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Msza św. w intencji naszych żyjących i zmarłych mam o godz. 18.00.

5. W czwartek o godz. 19.00 zapraszam na spotkanie grupy biblijnej. Spotkania są poświęcone rozważaniu czytań z liturgii słowa następnej niedzieli.

6. W przyszłą niedzielę, 31 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

7. Bardzo dziękuję grupie p. Bożeny Balickiej z Wieńca za posprzątanie kościoła i przygotowanie go do dzisiejszej liturgii oraz wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i zawieszenie gniazda dla pary bocianów na drzewie przy kościele. Dziękuję także za wszystkie ofiary na utrzymanie parafii i za każdy gest życzliwości.

8. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
• Mateusz Mistera – Iwona Grabowska, Wieniec
• Jakub Andrzej Podgórski, Wieniec – Beata Jasińska, Par. św. Jana Chrzciciela w Lubrańcu